Vánoce jsou svátkem rodiny, a ta by měla být pevná jako ocel. Umíte si představit lepší vánoční dárky než z ocele? Šperky z chirurgické oceli jsou hitem letošních Vánoc.

Dárky – řešíme je dnes a denně. A opět přichází čas Vánoc, kdy se této myšlence nevyhnou ani největší ignoranti. Dárek pod stromeček nelze odbýt kytkou z benzinky, ani bonboniérou z večerky. Přesto vás však dárky nemusí přivést na pokraj krachu a radost uděláte každému v rodině. Pokud však jde o šperky, o kterých budeme mluvit, tak zejména ženám. Věnujte letos šperky z chirurgické oceli. Symbolizují pevnost i „nerezavějící“ vztahy v rodině i v partnerském životě.

Darujte k Vánocům šperk z ušlechtilé nerezové oceli jako symbol pevnosti rodiny i nerezavějících vztahů.

Darujte k Vánocům šperk z ušlechtilé nerezové oceli jako symbol pevnosti rodiny i nerezavějících vztahů.

Šperky z nerezu jsou dnes nejoblíbenějším dárkovým zbožím

Nerezové šperky z chirurgické oceli dnes v oblíbenosti hravě porazí zlaté i stříbrné. Žluté zlato v oblibě už pár sezón pokulhává. Více máme rádi stříbřitou barvu šperků. V módě je proto především stříbro a bílé zlato. Co jim vytknout? Vyšší cenu. U zlata je to jednoznačné. Když zapomeneme na platinu, jsou vlastně zlaté šperky nejdražšími. A to i ty z bílého zlata. Navíc, věděli jste, že bílé zlato obsahuje příměsi, které z něj dělají alergen? Jde zejména o nikl, na který není alergie zas tak zřídkavá. Nejvíce potíží dokáže způsobit v podobě náušnic a piercingu. Ale mnozí lidé trpí i kontaktní alergií na nikl, takže problém může být i prsten či jiný šperk z bílého zlata.

Stříbro je ve srovnání se zlatem levné. Ale pořád výrazně dražší než šperky z nerezové oceli. Jeho cenu navíc zvyšuje nutnost povrchové úpravy rhodiváním. Na povrch stříbrných šperků se totiž nanáší vzácný prvek – rhodium. To proto, aby se zabránilo jeho žloutnutí nebo černání. Na tyto formy oxidace je totiž stříbro citlivé. Rhodium vytváří na povrchu stříbra rovněž antialergickou vrstvu. Takže rhodiované stříbro se hodí i pro lidi s alergií na stříbro.

Šperk z chirurgické ocele lze k Vánocům věnovat i jako krásné a luxusní soupravy.

Šperk z chirurgické ocele lze k Vánocům věnovat i jako krásné a luxusní soupravy.

Šperky z chirurgické oceli nemusíte nijak podrobně zkoumat. Pokud jsou z kvalitního nerezu, označeného nejčastěji jako 316L, jde skutečně o kvalitní třídu oceli vhodnou pro šperky, včetně těch antialergických. Výrazně nižší cena těchto šperků, vysoká tvrdost a odolnost vůči prostředí, jsou benefity, díky kterým jsou nerezové šperky dnes tak oblíbené a dokonce z kategorie „bižuterie“ povyšují do kategorie „módní šperky“. Kvalitní šperky z chirurgické oceli prodává e-shop Šperky LeClay.

Kus ocele pod stromeček, který uhrane i ty nejnáročnější ženy

Ocelové náušnice, prsteny, náramky, přívěsky, náhrdelníky, šperky na nohu, ale i celé sady šperků, přívěsky na klíče – z toho všeho máte možnost před Vánocemi vybírat. Chcete, aby dárek vypadal honosněji? Obdarujte mámu, sestru, přítelkyni, manželku nebo dceru sadou šperků z chirurgické oceli. Ideální kombinací jsou náušnice s náhrdelníkem. Zatímco do zlata byste dali tisíce, za set šperků z nerezové chirurgické oceli jenom stovky a dokážete se vejít i do „pětikila“.

Hledáte jako dárek krásný šperk do 500 Kč? Tady jsou! Koupíte je v e-shopu Šperky LeClay.

Hledáte jako dárek krásný šperk do 500 Kč? Tady jsou! Koupíte je v e-shopu Šperky LeClay.

Hitem letošních Vánoc jsou nerezové šperky s krystaly

Nejkrásněji vypadají šperky s kameny. Ty z nerezové oceli jsou obvykle osázeny zirkony nebo Swarovski krystaly. Stále letí 3D aplikace: krystalová kulička, ale třeba i srdíčko, na prstenu, jako přívěsek, i v podobě náušnic. Krystaly mohou být průhledné, jednobarevné, nebo vytvářet stínovaný efekt. Stále oblíbenějšími jsou černé krystaly.

Krystaly nerezové oceli sluší. Je to kombinace ideální nejen pro vánoční dárky.

Krystaly nerezové oceli sluší. Je to kombinace ideální nejen pro vánoční dárky.

♥ TIP:

Šperky z chirurgické oceli koupíte na

www.sperkyleclay.cz/67-ocelove-sperky-z-chirurgicke-oceli

První šperky jsou nejvhodnější právě z chirurgické oceli

Netrvá dlouho, než se o šperky začnou zajímat i naše malé princezny. Holčičky vidí „ošperkované“ maminky a touží po šperku též. Než nechat dítě hrát si s vašimi šperky, je lepší jej obdarovat jeho vlastními. Šperky z chirurgické ocele se hodí už jako první náušničky. Jako vánoční dárek pak lze holčičkám už od třech let věnovat některý z krásných nerezových dětských šperků. V mladším věku existuje riziko spolknutí šperku a udušení dítěte, proto se ani dětské šperky u menších dětí nedoporučují. Tedy kromě na oušku dobře zajištěných náušnic.

A co bude naše ratolesti fascinovat? Určitě dárková sada šperků z chirurgické oceli s kolouškem. Fascinující jsou i různé přívěsky s motivy zvířátek či broučků. Krásně vypadají jakékoliv šperky s barevnými krystaly.

Dětské šperky z nerezové chirurgické oceli. Koupíte je v e-shopu Šperky LeClay.

Dětské šperky z nerezové chirurgické oceli. Koupíte je v e-shopu Šperky LeClay.

♥ TIP:

Kombinujte chirurgickou ocel s keramikou

Chcete věnovat k Vánocům něco skutečně originálního?

Věnujte šperky kombinující chirurgickou ocel a keramiku.

Může jít o nádherný náhrdelník s černým či bílém srdcem, o masivní náušnice nebo zajímavý náramek.

Šperky kombinující chirurgickou ocel s keramikou jsou velice originální.

Šperky kombinující chirurgickou ocel s keramikou jsou velice originální.

Šperky z chirurgické oceli vám v e-shopu LeClay ozdobí i rytím

Chcete více než jen dárek, který upadne v zapomnění? Věnujte jej s věnování. V e-shopu Šperky LeClay vám na šperk vygravírují věnování na přání. Šperky v nabídce s plochami vhodnými pro věnování, jsou jak v dámském, tak mnohdy i v pánském provedení. A i když máme zažito, že věnování se hodí spíše pro jubilea a výročí, zkuste letos pomocí věnování na šperku popřát i mimo tento úzus. Vždyť kdy jindy vyjádří obdarovanému lásku, úctu či poděkování než o Vánocích?

Věnujte letos šperk s přáním. Vygravírují vám jej přímo v Šperky LeClay.

Věnujte letos šperk s přáním. Vygravírují vám jej přímo v Šperky LeClay.

♥ TIP:

Originální vánoční dárek nejen pro babičky a dědečky

Do šperků lze vyrýt nejen nápisy, ale i obrázky a fotografie.

U některých šperků je možné oboustranné rytí. Takže snadno nakombinujte obrázek a věnování. Chcete skutečně originální tip na dárek k Vánocům? Nechte na nerezový šperk z oceli vyrýt například babičce fotografii vnoučátka a z druhé strany QR kód, který vygenerujete pro webové stránky s fotografiemi vnoučátka od narození až po dnešek. Prarodiče si dnes s technologiemi rozumí čím dál lépe, takže dárek sklidí skutečně úspěch.

Na šperky lze vygravírovat nejen text, ale i celou fotografii.

Na šperky lze vygravírovat nejen text, ale i celou fotografii.

Ušlechtilá ocel dokáže být i ušlechtilým dárkem k Vánocům

Zejména, když jde o krásné šperky z chirurgické oceli. Jsou honosné a ekonomické. Vyjadřují přesně to, co od Vánoc očekáváme, pozornost, lásku, ale přece jen menší komerční šílení při nákupu drahých dárků.

Zdroj obrázků: Šperky LeClay, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail