Jak si říct o šperk, který chcete? Věřte nebo ne, mnohé z vás to neumí a tak často dostanete dárek, o který příliš nestojíte. Změňte to!

Obdarovat vás bývá někdy skutečně těžké! Nikdy nechápu, proč se ženy stydí říci si o dárek, který by si přály. Tedy některé. Pak jsou na druhou stranu extrémy, jako manželka mého kamaráda, která neustále dokola omílá, jak by se jí líbil náramek nejmenované extrémně drahé značky – stojí něco přes milion! Myslím, že by ale pak byla první, která by Honzovi utrhla hlavu, kdyby třeba tento chybějící milion vyhrál v loterii a vrazil jej do jediného náramku s hadem. Říct si ale o hezký šperkprsten, náušnice, náramek, náhrdelník nebo řetízek, který je v našich finančních možnostech, skutečně můžete. Nám ušetříte starosti s tím, čím vás obdarovat u narozenin, svátků, na Vánoce nebo třeba k výročí seznámení. A vy se vyhnete nechtěnému překvapení.

Řekněte si o šperk, který se vám líbí, abyste nedopadla jako moje bývalá kolegyně Hanka

Hanka byla tak trochu „stydlín“ a skromná holka. Šperky moc nenosila, protože se našlo vždy něco důležitějšího, za co utratit výplatu. Ale ohezký dárek v podobě šperku by rozhodně stála – sama mi to řekla. Jenomže to zapomněla říct svému příteli. Dokonce, i když jí sám naznačoval, že by jí nějaký hezký šperk koupil, tvářila se poprvé, že to neslyší, podruhé to komentovala slovy, že je to vlastně škoda peněz. Dnes dostává k svátku či k narozeninám jenom pugét a jak sama říká, může si za to sama. Říkal jsem, že pořád není nic ztracené a stačí si uvědomit podstatu jednoho slovenského rčení: Kdo sa hambí, má prázdné gamby 🙂 Možná to musím přeložit: Když se budete stydět si o něco říct, tak to nedostanete!

Šperků není nikdy dost. Ženy to chápou, muži méně. Proto se musíte naučit nám mužům říct, že chcete další a další a další…

Šperků není nikdy dost. Ženy to chápou, muži méně. Proto se musíte naučit nám mužům říct, že chcete další a další a další…

Hlavně nenaznačujte, ale řekněte nám to jasně!

My muži jsme někdy bambulové. Některé věci potřebujeme říct na rovinu. Můj kamarád Petr se ptal manželky, co by si přála k Vánocům. Řekla mu, že „nějaký“ šperk. Petr se ptal dál, ale ničeho kloudného se nedopátral. A je jasné, že to nemohlo dopadnout dobře. Přesně podle přání manželky jí vybral jako vánoční dárek „nějaký šperk“. Jenomže se netrefil do vkusu. Vybral bílé zlato, ale Alena mu hned vyčetla, že přece dobře ví, že vše nosí ve žlutém zlatě a že se jí to nebude k ničemu hodit. Petr neví… Ví akorát, že Alena nosí nějaképrsteny, nějaké řetízky, náramky a náhrdelníky… Pořád to střídá a tak to příliš neřeší. Těžko by dokázal vyjmenovat, co má manželka ve šperkovnici. Vybaví si snad jen jedny stříbrné náušnice. Takže milé dámy, chcete-li se vyhnut nechtěnému překvapení, co tak manžela, přítele či rodinu zasvětit do svých preferencí co se týče šperků? Nebo ještě lépe, co tak říct, který přesně byste si přála? Pokud nechcete své okolí odradit od toho, aby mu stálo za to hledat pro vás skutečně krásný dárek, třeba právě v podobě šperku, nesmíte se u dotazů na téma, co byste si přála, chovat tak pasivně. Ale pozor také na pravidlo č. 1 – nepřehánějte to a vždy uvažujte, jaké jsou možnosti toho, kdo vás plánuje obdarovat.

„A jakou má velikost?“ …„Vím já?“

Otázka velikosti není problém jenom ve chvíli, kdy chceme přítelkyni pořídit spodní prádlo nebo jiný kousek šatníku. Musíme se strefit i pokud jde o šperk. Jednodušší je to u řetízků, náhrdelníků, náušnic  a náramků. Problém je ale u nejvíce darovávaného šperku – u prstýnku. I když nejste notorický „dárce“ šperků, minimálně zásnubní prstýnek vás bude jednou s největší pravděpodobností čekat. Hodí se znát velikost prstenu své přítelkyně! A jak ho zjistit? V prví řadě je důležité vědět, na kterém prstu jej bude partnerka nejspíš nosit. Pokud si to troufáte odhadnout, nejjednodušší je změřit obvod prstýnku, který už přítelkyně na daném prstu nosí. Změříte jej třeba provázkem, nebo si můžete změřit průměr a pak si trochu oprášit fundamentální matematické znalosti. Rozhodně se při nákupu ptejte, jestli se bude dát prstýnek, který kupujete, velikostně upravit. Oplatí se to však jen u dražších kousků a levnější kousky je lepší vyměnit za jiný model. Proto nezapomeňte, že možná budete muset dát přítelkyni účtenku od šperku. Takže vybírejte rozhodně tak, abyste se nemuseli stydět.

Rada pro dámy – tvařte se vždy nadšeně, nevracejte, ale pokud jste nespokojena, zvyšte příště ostražitost!

Chcete dostávat šperky jako dárky? Tak nás neodraďte, ani když se to příliš nepovedlo. Dostanete-li šperk a chcete-li jej dostat i příště, dejte najevo nadšení a také darovaný šperk noste. My muži neradi kupujeme šperky, které pak nenosíte! Rozhodně šperk nevracejte, ani když se vám skutečně hodně nelíbí. Příště bychom už odvahu pořídit vám jiným asi neměli. Pokud ale nechcete dostávat šperky, které se vám nelíbí, co tak větička: „ Chystáš se mi věnovat opět nějaký šperk? Mne se líbí…“ Uvidíte, jak budeme nadšeni, že si nemusíme lámat hlavu s tím, co se vám bude líbit. Nejlepší je přítele či manžela odkázat na konkrétní e-shop se šperky. A abyste nám nechaly kousek prostoru, raději nám ukažte hned několik šperků, které se vám líbí – ale zas ne příliš. Třeba budete překvapena a místo jednoho kousku dostanete jako dárek hned dva.

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail