Vždy jsem po něm toužila a nikdy jsem si jej nedopřála – dámský smoking, sako a kalhoty, dnes s oblibou nazývané spíše tuxedo. Do módy se vrací a znovu odchází – znovu a znovu… Letošní red carpet akce mne ale opět nabudily, protože se v dámském smokingu objevilo hned několik celebrit a módní svět se opět do tuxedo zbláznil. Navíc návrháři jsou na to nachystaní a v kolekcích pro letošní jaro a léto najdete velké množství jacketů – saka vhodné ke společenským kalhotám, ale i jako elegantní kostýmky do práce či jako sako do casual outfitu klidně s džínsami. Pojďte se podívat, co vše umí pánské sako v dámském šatníku!

Na ples se to zrovna nehodí, ale do divadla nebo na akci spojenou s prezentací na červeném koberci, pokud se na takové akce dostane, úžasná volba. Angelina Jolie na Oscary sice dorazila v šatech Elie Saab, ale na udělování BAFTA zazářila právě v takovémto smokingu, nazývaném také tuxedo. S bílou halenkou a ležérně rozvázaným motýlkem vypadala výborně. Jako ženy si můžeme z ležérnosti udělat klidně šperk! Variaci pánského obleku předvedla letos také Kelly Ozbourne, v oblibě ho má Carey Mulligan… Výčet celebrit by byl určitě dlouhý.

Typický příklad jak použít sako a kalhoty formou smokingu pro společenské události je sako z kolekce Saint Laurent. Slavnostní charakter tohoto tuxedo modelu ještě umocňuje plošné pošití pajetkami.

Typický příklad jak použít sako a kalhoty formou smokingu pro společenské události je sako z kolekce Saint Laurent. Slavnostní charakter tohoto tuxedo modelu ještě umocňuje plošné pošití pajetkami.

Další nápady na to, jak si obléct slavnostní dámský smoking, čili tuxedo, najdete v galerii. Mnohé outfity se už skutečně od pánského obleku – saka, kalhot a košile příliš neliší. Na nás ženách ale dostávají nový šmrnc. A zatímco na mužích jsou povinnou klasikou, na nás ženách jsou módním trendem a zpestřením šatníku.

FOTOGALERIE: Tipy na smoking do dámského šatníku

Sako trochu jinak? Inspirace pánský sakem může být i kreativnější!

Pokud jste si zamilovaly pánský styl a pánské sako či smoking, nemusí to znamenat jenom pouhé kopírování těchto kousků oblečení. Jako ženy máme možnost být více kreativní. A tak se pánské tuxedo může promítnout například do šatů. „Malé černé“můžou vzniknout ze saka s našitou šifonovou sukní, z prodloužené vesty v tuxedo střihu, ale samozřejmě bez rukávů a kouzlit můžete dál. Smoking je základem fazóny ke které pak přidáváme prvky z našeho dámského šatníku.

Smoking jako šaty z kolekce Oscar de la Renta

Tuxedo šaty z organzy od Oscar de la Renta. Ideální jako malé černé.

Tuxedo šaty z organzy od Oscar de la Renta. Ideální jako malé černé.

Elegantní šaty v tuxedo stylu od Victoria Beckham

Tuxedo styl na šatech z kolekce Victoria Beckham. Ideální jako malé černé, ale také jako business šaty do práce.

Tuxedo styl na šatech z kolekce Victoria Beckham. Ideální jako malé černé, ale také jako business šaty do práce.

Overal jako smoking z kolekce Maji

Overal v tuxedo stylu od Maje. Ideální 24-hodinový outfit: do práce, na pracovní oběd, na večeři, na večírek i za kulturou.

Overal v tuxedo stylu od Maje. Ideální 24-hodinový outfit: do práce, na pracovní oběd, na večeři, na večírek i za kulturou.

Vestové šaty jako smoking z kolekce MCQ Alexander McQueen

Vestové tuxedo šaty MCQ Alexander McQueen. Ideální především do práce, když potřebujete vypadat business-elegantně a žensky současně.

Vestové tuxedo šaty MCQ Alexander McQueen. Ideální především do práce, když potřebujete vypadat business-elegantně a žensky současně.

Italští mistři stylu Dolce&Gabbana doporučují tuxedo eleganci pro red carpet

Naprosto fascinující smoking pro ženy, najdete v kolekcích Dolce&Gabbana. Po té, co módní svět zachvátila tuxedo mánie, Dolce&Gabbana dokonce na svém blogu doporučovali tři ze svých dámských smokingů jako outftfit pro Oscara . Můžete se na ně podívat taky.

Naprosto fascinující smoking pro ženy, najdete v kolekcích Dolce&Gabbana.

Naprosto fascinující smoking pro ženy, najdete v kolekcích Dolce&Gabbana.

Naprosto fascinující smoking pro ženy, najdete v kolekcích Dolce&Gabbana.

Naprosto fascinující smoking pro ženy, najdete v kolekcích Dolce&Gabbana.

Naprosto fascinující smoking pro ženy, najdete v kolekcích Dolce&Gabbana.

Naprosto fascinující smoking pro ženy, najdete v kolekcích Dolce&Gabbana.

 

Zdroj obrázků: kolekce návrhářů a značek, Net-a-porter, Dolce&Gabbana

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail