Školní potřeby mají jít s módou stejně jako oblečení. A nejde jen o školní batohy či školní aktovky. Módě podléhají třeba i psací bloky.

Uvědomila jsem si, že první móda, kterou jsem chtěla ve sém životě ovlivnit, byla moje školní aktovka a školní potřeby. Je to zvláštní, že je to také první „móda“, na kterou si ve svém životě vzpomínám. Rozhodně jsem zastáncem toho, že by dítě mělo mít možnost výběr svých školních potřeb ovlivnit. A to či už jde o školní aktovky, školní batohy nebo jiné školní potřeby. Samozřejmostí by to mělo být už před nástupem do školy, ale také následně. Dítě nejlépe samo ví, co se v kolektivu „nosí“ a s čím se nestane outsiderem.

Díte ale rozhodně netahejte po různých obchodech. Internet nabízí mnohem širší možnosti výběru školních potřeb. Také vy budete mít mnohem lepší přehled o cenách a možnostech. Optimální je pro nákup školních potřeb vybrat jedno místo s bohatým sortimentem potřeb pro školy, prvňáčky i starší školáky. Jedno místo se rovná jedno poštovné a také jedna zásilka, takže se nemusíte starat o přebírání několika. Internetové e-shopy mívají mnohem širší sortiment než kamenné obchody. Navíc i pro dítě je tato forma nákupu dnes již vlastně nejpřirozenější.

Školní potřeby pro prvňáčky – doporučuji sety

Vybíráte školní aktovku pro prvňáčka? U prvňáků je nejlepší zvolit školní set. Obvykle obsahuje školní aktovku nebo školní batoh, penál, pouzdro na přezuvky, peněženku, pytlík na cvičební úbor, někdy další přidané pouzdro nebo další vychytávky, kterými může být například nabíječka na baterky. V době elektronické mají děti i studenti již i tyto potřeby. Sety mohou někdy obsahovat také praktickou krabičku na jídlo či další drobnosti. Investice do setu může být sice větší, ale dítěti bude vše hezky ladit.

U prvňáků je nejlepší zvolit školní set. Obvykle obsahuje školní aktovku nebo školní batoh, penál, pouzdro na přezuvky, peněženku, pytlík na cvičební úbor, někdy další přidané pouzdro nebo další vychytávky

U prvňáků je nejlepší zvolit školní set. Obvykle obsahuje školní aktovku nebo školní batoh, penál, pouzdro na přezuvky, peněženku, pytlík na cvičební úbor, někdy další přidané pouzdro nebo další vychytávky

Školní aktovka nebo školní batoh?

Na prvním stupni rozhodně školní tašku na záda, ale tuto možnost mají jak školní batohy , tak školní aktovky. Vždy je lepší batoh i aktovka vyztužená, jež lépe sedí na zádech a s měkčenými velikostně nastavitelnými popruhy na ramena. Pevnější konstrukce aktovky či batohu by zejména u dětí na prvním stupni měla být naprostá samozřejmost. Ale i starší děti pevnější školní tašky ocení. Pořád toho do školy nosí mnoho a těžký i velkoobjemový obsah v takto kvalitní konstrukci lépe sedí.

Na prvním stupni rozhodně školní tašku na záda, ale tuto možnost mají jak školní batohy , tak školní aktovky

Na prvním stupni rozhodně školní tašku na záda, ale tuto možnost mají jak školní batohy , tak školní aktovky

Nakupujte školní potřeby jednou v roce

Tam sešit, tam blok, tam pero, tam pastelky… Pokud nakupujete školní potřeby tímto způsobem, ztratíte rychle přehled o tom, kolik za ně utrácíte. Nejlepší je školní potřeby nakoupit jedou ročně v internetovém e-shopu se školními potřebami, který má široký sortiment a dobré ceny. Doporučuji si počkat na pokyny ze školy a pak udělat jednorázový větší nákup. Pokud je škola k výběru školních pomůcek benevolentnější, dopřejte dítěti trochu kreativnější školní potřeby. Učení a práce s nimi bude dítě více bavit. Nespoléhejte na to, že jste mu dali počítač. Pro psaní a kreslení by i dnešní elektronické děti měly mít k dipozici vždy dostatek klasických pomůcek.

Nakupujte školní potřeby jednou v roce

Nakupujte školní potřeby jednou v roce

Zdroj obrázků: skola-vola.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail