Sklo na míru je hitem pro moderní interiéry – či už jako skleněné obklady, kuchyňské pracovní linky, stěnové příčky nebo jako skleněné dveře.

Při rekonstrukci či zařizování nového interiéru velice často začínáme prostory, které potřebují obklad. Typický je obklad za kuchyňskou linkou, nebo obklady v koupelně. Stále častěji se klasické keramické obklady nahrazují sklem. Teď nemyslím skleněné mozaiky, ale větší tabulové skleněné obklady. Vizuálně jsou synonymem pro nejmodernější obklad, ale tím superlativa kolem skleněného obkladu nekončí. Obklady ze skla jsou totiž mnohem méně náročné na montáž a rozhodně oceníme i to, že se snadněji udržují. Nečistoty na skle přilnou mnohem méně než na keramice, navíc chybí velké množství spár, které údržbu velice znesnadňují. A i pokud jde o použití skla na míru v kuchyni za kuchyňskou linkou, tak v koupeně. Zde je sklo oproti keramice mnohem méně citlivé na plísně i usazování zbytků mycích prostředků. Sklo lze ale v interiéru využít i jinde. V kuchyni nejen na obklad zdi, ale i na samotnou pracovní desku. Barevná skla na míru mohou nahradit klasické dveře nebo z nich můžeme budovat designové příčky.

Skleněné obklady se staly hitem moderních kuchyní a stále více nahrazují klasické keramické obklady. Dodavatelem je společnost HM-sklo.

Skleněné obklady se staly hitem moderních kuchyní a stále více nahrazují klasické keramické obklady. Dodavatelem je společnost HM-sklo.

Skleněné obklady jako z ráje barev

Sklo je skvělým dekoračním prvkem interiéru. Díky barvám dokáže zcela změnit a rozzářit interiér. Je kontrastem k tlumeným barvám nábytku a zdí. Přesně tímto směrem se moderní interiérový design ubírá. Zatímco nábytek, zdi a podlahy jsou bez pestrých barev a spíše v přírodních odstínech, barvu do interiéru vnáší detaily, kterými mohou být právě interiérové prvky ze skla nebo skleněné obklady. Skleněné obklady v celé škále RAL barev a NCS vzorníku bez příplatku za výběr barvy nabízí HM-sklo. Skleněné obklady a interiérové prvky lze snadno instalovat v již zcela hotovém a zařízeném interiéru. Nehrozí žádné poškození ani stavební komplikace. Firma dodává skleněné obklady na míru do 10 pracovních dnů od objednávky.

Skleněné obklady kombinované s dobře provedeným osvětlením vypadají velice efektně. Dodavatelem barevného skla na míru a obkladů ze skla je společnost HM-sklo.

Skleněné obklady kombinované s dobře provedeným osvětlením vypadají velice efektně. Dodavatelem barevného skla na míru a obkladů ze skla je společnost HM-sklo.

Moderní je sklo na míru rovněž v metalických barvách a čiré

Barevné sklo nabízí společnost HM-sklo i ve speciálním provedení – v metalických barvách a to včetně zlaté barvy. Používají se zejména na obklady luxusních koupelen a toalet. Zajímavým řešením jsou skleněné obklady z čirého skla, které se využívají pro rozličné vzory. Těch se dosáhne umístěním tapety pod obklad. Tu lze kdykoliv vyměnit a snadno tak změnit design obkladu. Snadnou výměnu dekoru za sklem umožňuje jeho jednoduché uchycení pomocí šroubů nebo U-profilů.

Jako skleněný obklad je zajímavé využít i čiré sklo, které lze dekorovat tapetou umístěnou na zdi za sklem. Dodavatelem je společnost HM-sklo.

Jako skleněný obklad je zajímavé využít i čiré sklo, které lze dekorovat tapetou umístěnou na zdi za sklem. Dodavatelem je společnost HM-sklo.

Zdroj obrázků: HM-sklo

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail