Rozhodli jste se udělat si radost širokými kalhotami – jedním z horkých módních trendů pro letošní jaro a léto? Marks&Spencer vám nabídne hned několik modelů širokých kalhot. Dlouhé široké kalhoty, široké šortky i kalhotové sukně z Marks&Spencer milosrdně ukryjí nedostatky naší ženské postavy anebo nám třeba jen poskytnou pohodlí, které od kalhot očekáváme.

Marks&Spencer do své jarní a letní kolekce 2014 zařadil hned několik modelů dlouhých širokých kalhot. Dlouhé široké kalhoty i široké šortky doplňují také extra široké modely, které už patří spíše do kategorie kalhotových sukní.

Krásný komplet širokých kalhot a topu z Marks&Spencer jarní a letní kolekce 2014 si téměř spletete s overalem.

Krásný komplet širokých kalhot a topu z Marks&Spencer jarní a letní kolekce 2014 si téměř spletete s overalem.

Kalhoty letos nabyly na objemu – super široké kalhoty najdete i v sortimentu Marks&Spencer

Široké kalhoty se vrací do našeho šatníku po kratší odmlce. Kombinovat je můžete do dámských kalhotových kostýmků, ale také vytvářet prosté outfity s halenkami, dámskými košilemi nebo topy. Široké kalhoty vypadají skvěle s tříčtvrťovými trenčkoty, ale také s dlouhým sakem. Sluší jim také sako dlouhé do pasu. Právě tato kombinace je nejelegantnější.

Široké kalhoty v Marks&Spencer jarní a letní kolekci 2014 mají praktickou barevnou paletu světlých přírodních odstínů a pastelů. To je předurčuje k snadným kombinacím s jinými barvami. I když pro tuto sezónu namísto kontrastů doporučuji zůstat ve světlých barvách, ev. jemné pastely kombinovat s bílou nebo nude odstíny.

Módní tip: Jak nosit dlouhé široké kalhoty zjistíte v našem článku, který vám představuje jeden z trendů letošního jara a léta 2014.

Široké kalhoty z Marks&Spencer

Široké kalhoty z Marks&Spencer

Široké šortky z Marks&Spencer

Široké šortky z Marks&Spencer

Kalhotové sukně z Marks&Spencer

Kalhotové sukně z Marks&Spencer

Široké šortky z Marks&Spencer s vámi přivítají jaro

Zatímco dlouhá kolekce širokých kalhot z Marks&Spencer je spíše umírněná, ty kratší, široké šortky, jsou více barevné, se vzory a dokonce s ozdobným krajkovým lemováním. Právě krajka je pořád módní, i když letos ji poráží trend perforace materiálu. Když však široké šortky s krajkou z kolekce Marks&Spencer zkombinujete s jednoduchým krajkovým černým topem, získáte velice elegantní a pohodlnou kombinaci. Dokonalost tento outfit získá, pokud přidáte také krajkové boty nebo krajkové lodičky. Ty jsou totiž letos hitem.

Široké šortky v Marks&Spencer najdete však i bez vzoru, s pevným vyšším pasem. Pak se hodí do krásných kombinací s halenkami a dámskými košilemi. Obout si k nim můžete lodičky, ale také boty v pánském stylu. Záleží na vás, jestli potřebujete přidat své postavě pár centimetr na výšce, nebo se raději držet při zemi.

Módní tip: Boty z krajky a krajkové lodičky jsou hitem letošního jara a léta 2014. Podívejte se na naše typy, jak si krajkové lodičky vybrat.

Kalhotová sukně je praktickým, ale pořád ženským prvkem našeho šatníku

Na rozdíl od širokých kalhot se kalhotové sukně vytratili z módní scény na delší dobu. Teď se sice pořád jen jako alternativa širokých kalhot vracejí. Kde je hranice mezi širokými kalhotami a kalhotovou sukní? Široké kalhot mají téměř rovný střih, přičemž vycházíme ze střihu kalhot před jejich nasbírání do pasu. Naproti tomu je kalhotová sukně skutečně kónicky rozšířená od pasu dolu a to i když bereme v potaz její střih před aplikaci zámků nebo nabraním v pasu.

Zatímco u širokých kalhot si musíte hlídat jejich délku a pokud nemáte zrovna šortky, tak vsadit na délku alespoň do půlky podpatku, kalhotové sukně mohou být kratší. Dokonce jsou kratší lepší. Určitě si uhlídejte, abyste nevypadala v kalhotové sukni, že jste z ní poněkud vyrostla. Pokud sahá její délka kolem kotníků, raději se chopte nůžek a trochu z ní uberte. Postavě to jen pomůže. Krátké kalhotové sukně zas volte raději nad kolena. Délka přes koleno není lichotivá ani u klasických sukní, ani u těch kalhotových.

Kalhotové sukně z Marks & Spencer jsou postaveny na podobné filosofii, jako kolekce širokých kalhot. Jemné pastelové tóny přímo lákají k barevným kombinacím tón v tónu. Lodičky jsou ideální v nude odstínech a pro kalhotové sukně jsou extra lichotivé ty s páskem kolem kotníku, které mohou být také o otevřenější variantě nebo jako sandály.

Zdroj obrázků: Marks&Spencer

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail