Šicí stroj neodmyslitelně patří do každé rodiny s dětmi. Moderní šicí stroje Brothers umožňují šití běžných i pružných tkanin, a umí rovněž kreativně tvořit. Co šijeme dětem na podzim a v zimě? Podívejte se na naše tipy pro podzim a zimu 2019/2020.
Co šijeme dětem na podzim a v zimě? Podívejte se na naše tipy pro podzim a zimu 2019/2020.

Šijeme dětem na podzim a v zimě 2019/2020 – kvalitní šicí stroj z nás udělá profíky

Šicí stroj neodmyslitelně patří do každé rodiny s dětmi. Moderní šicí stroje Brother umožňují šití běžných i pružných tkanin, a umí rovněž kreativně tvořit. Co šijeme dětem na podzim a v zimě? Podívejte se na naše tipy pro letošní podzim a zimu 2019/2020.

Kdo má dítě, šicí stroj doma rozhodně ocení. Semo-tamo je nutné něco zašít a zapošít. Občas potřebujeme něco malého ušít pro naše společné domácí tvoření, někdy třeba pro panenku či oblíbeného plyšáka. A pak jsou tady ty chvíle, kdy objevíme úžasné látky pro děti, kterých je skutečně přehršle, a toužíme z nich něco ušít své holčičce či chlapečkovi. Velkým hitem je stejné oblečení pro maminky a holčičky. Ušijte si jej! A rovněž si to užívejte. Protože už před pubertou dcera striktně odmítne, abyste se oblékala jako ona, ale zato v šatníku vás velice ráda obere o ty nejlepší kousky. Obvykle ještě o něco dříve, než do nich doroste.

Šijeme dětem na podzim a v zimě 2019/2020: Mnoho žen sáhne po šicím stroji po létech právě ve chvíli, kdy se jim narodí dítě. Řadu věcí pro něj zvládneme ušít i s minimem zkušeností. Například deku z jemného 3D minky materiálu.
Šijeme dětem na podzim a v zimě 2019/2020: Mnoho žen sáhne po šicím stroji po létech právě ve chvíli, kdy se jim narodí dítě. Řadu věcí pro něj zvládneme ušít i s minimem zkušeností. Například deku z jemného 3D minky materiálu.

Šicí stroj by měl patřit mezi základní vybavení v domácnosti

Hezky bude vypadat i to, když se do stejného oblečení oblečete celá rodina. Třeba v předvánočním čase se může hodit hezké symbolické domácí oblečení pro celou rodinu. Určitě spíchnete něco vkusnějšího, než z Číny importované americké nápady se soby a Mikulášem. Kvalitní šicí stroje vás dokážou velice rychle proměnit v profesionála. To, co jste nezvládly na starém šicím stroji po mámě nebo babičce, na nových profi strojích dokážete ušít v mnohem vyšší kvalitě. Není divu, že se řada maminek pustila během mateřské a rodičovské dovolené do podnikání právě v této oblasti a dnes se šitím pro děti mnohdy živí.

Šicí stroj je základní výbavou pro domácnost s dítětem.
Šicí stroj je základní výbavou pro domácnost s dítětem.

DIY F/W 2019/2020 aneb Šijeme dětem na podzim a v zimě 2019/2020

I začátečnice zvládnou fleecové mikiny a tepláky, čepice či šály z fleece, ale i softshellové kalhoty

Vyjmenované věci patří mezi to nejsnazší, do čeho se můžete i jako začátečnice pustit. Obvykle si jako první pořizujeme běžný šicí stroj, který si poradí především se šitím nepružných látek. Z teplejších materiálů se snadno šije fleece, ale i softshelle. Pokud to se šitím myslíte vážně a chcete si koupit nový šicí stroj, podívejte se na novinky – šicí stroje Brother Innov-Is z tzv. A-série. Hodí se pro zkušené i pro začátečníky. Každý šicí stroj v sérii umožňuje praktické šití i kreativní práci, a současně nabízí veškeré moderní technický vychytávky, jakou je například navlékání nitě pouhým stlačením tlačítka.

Novinkou mezi šicími stroji Brother jsou Innov-Is z tzv. A-série. Šít na nich je skutečně radost.
Novinkou mezi šicími stroji Brother jsou Innov-Is z tzv. A-série. Šít na nich je skutečně radost.

Zkuste šít z úpletů teplé šaty, tepláky, svetříky nebo čepice

Pro tento účel však již budete potřebovat overlock nebo coverlock. O tom, proč právě tyto šicí stroje potřebujeme na šití pružných tkanin jsme již psali, a rovněž jsme vám představili kvalitní overlocky a coverlocky Brother. Přesto si připomeňme, co ten který typ šicího stroje umí. Overlocky umí začišťovat švy. Sešívají, začišťují a stříhají materiál současně, což je nepostradatelné zejména u strečových materiálů a pletenin. Coverlocky dokážou okraj zakončit speciálním, tzv. prádlovým stehem. Hodí se například na zakončování rukávů tepláků nebo triček z úpletů.

Tvořte dekorace na Halloween i na Vánoce

Podzim a zima jsou spojeny s mnoha možnostmi, jak se s dětmi pustit do tvoření, nebo jak jim zušlechtit a zatraktivnit domácí prostředí krásnými dekoracemi. Ušít můžete adventní kalendář  v podobě malých pytlíčků, atraktivní bude i velká šitá ponožka na mikulášovské pamlsky. S dětmi můžete tvořit vánoční ozdoby, kterých základ ušijete na šicím stroji, a pak je spolu dozdobíte. K těmto účelům se hodí vyšívací stroje. Chcete-li tedy vaše tvoření povýšit, podívejte se rovněž na možnosti vyšívacích šicích strojů Brothers.

Šijeme dětem na podzim a v zimě 2019/2020: Co tak letos spíchnout parádní halloweenské kostýmy?
Šijeme dětem na podzim a v zimě 2019/2020: Co tak letos spíchnout parádní halloweenské kostýmy?

Zdroj obrázků: Depositphotos, Brothers, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří žijí s aktuálními módními trendy.

Váš e-mail