Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

SIGNAL festival světla 2014 nabízí řadu zajímavých workshopů pro rodiny s dětmi i profesionály. Podívejte se na jejich víkendový program.

SIGNAL festival je velkolepým zakončením série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, která pod záštitou agentury CzechTourism přinášela do českých regionů workshopy z oblasti moderního světelného umění. Návštěvníci festivalu světla SIGNAL se tak mohou zúčastnit řady workshopů zaměřených na práci se světlem.

SIGNAL festival světla 2014 nabízí řadu zajímavých workshopů pro rodiny s dětmi i profesionály.

Zábavu pro celou rodinu nabídne v rámci akce SIGNAL festival dílna Malování světlem, při níž se účastníci naučí vytvářet neuvěřitelné fotografické efekty, kterých nelze dosáhnout ani digitální manipulací. Každý účastník si výsledky své práce odnese domů na památku. Doporučujeme vzít si s sebou vlastní fotoaparát s nastavitelnou délkou expozice a stativ. Workshop probíhá po všechny festivalové dny vždy dvakrát za večer od 19.00 do 21.00 a od 21.00 do 23.00 na náměstí Jana Palacha.

Festival světla SIGNAL ve spolupráci s Goethe Institutem připravil jedinečný workshop pro děti a rodiče, kde si každý může navrhnout a sestrojit malého robota, aniž by měl jakékoliv znalosti z elektrotechniky. Dětská dílna Solar Robotic Workshop proběhne v sobotu ve dvou časech od 10.00 a od 14.00 v Goethe Institutu a každý účastník si svého robota může odnést domů! Další aktivitu pro dětské návštěvníky nabízí workshop Hry se světlem, stínem a architekturou, který proběhne první festivalový den, tj. 16. října od 17.00 v Karlín Studios. Vstup na je bezplatný, opět je třeba se předem zaregistrovat.

SIGNAL festival světla 2014 nabízí řadu zajímavých workshopů pro rodiny s dětmi i profesionály.

SIGNAL festival světla 2014 nabízí řadu zajímavých workshopů pro rodiny s dětmi i profesionály.

V rámci doprovodného programu SIGNAL festivalu světla si budete moci vyzkoušet také TagTooling  a to v neděli 19. října od 20.00 ve Floating (A)void Gallery. Tato technologie umožňuje živou projekci výtvarné tvorby v reálném čase na prostory fasád budov. Pod vedením Miko Škapy se bude trojice ilustrátorů ze studia DRAWetc., ve složení Vladimir Strejček, Trieu Longiy a Lukáš Vodička, snažit předvést pomocí svých iPadů to nejlepší. Přijďte se jim podívat pod ruce a vyzkoušejte si TagTooling na vlastní kůži! Vstup je zdarma a bez předchozí registrace.

Pro nadšence vizuálního umění je připraveno také rozšíření znalostí z oblasti generativního designu v prostředí programu VVVV na workshopu, který proběhne 19. října od 14.00 ve Floating (A)void Gallery. Na obě akce je nutná předchozí registrace a úhrada kurzovného.

Dvoudenní workshop festivalu světla na téma Biosenzory a světla v tanci a Pure Data odhalí v sobotu své výsledky

Proběhnou také dva intenzivní dvoudenní workshopy na téma Biosenzory a světla v tanci a Pure Data: algoritmický VJing. První z nich přiblíží, jak interaktivně pracovat se světelnou scénou v rámci tance a divadla či jakékoliv jiné jevištní formy. Účastníci si sestaví prototyp biosenzorů a naprogramují inteligentní světla tak, aby dynamicky reagovala na biosignály, které senzor z těla snímá a pak budou experimentovat a vymýšlet koncepci interaktivního světelného designu s tanečnicí Alicou Minarovou. Druhý workshop je zaměřen na základní matematické a programovací postupy živě generovaných geometrických tvarů responzivních ke zvuku. Dílna je určena pro začátečníky, základní znalosti matematiky jsou výhodou.

Výsledky obou dvoudenních workshopů budou prezentovány v rámci festivalu SIGNAL na audiovizuálním večeru BYOB (Bring Your Own Beamer) 18. října ve 20.00 v klubu Podnik. Tato třetí pražská edice BYOB, kterou pořádá VJ´ský kolektiv KinoCirkus, se koná pod patronací SIGNALu a bude sloužit jako místo pro setkání návštěvníků i tvůrců festivalu a také všech fanoušků kvalitní vizuální manipulace za zvukového doprovodu domácích producentů a DJ´s a zahraničních audiovizuálních performancí. Jde o unikátní a neopakovatelnou jednonoční výstavu a multi-instalaci od tvůrců z celého světa, kteří se zabývají prací s promítaným obrazem a mappingem, často interaktivním. Koncept BYOB je otevřen všem a do posledního okamžiku je možné se přihlásit se svým vlastním projektorem a nápadem a spolu s ostatními pomoci vytvořit jedinečnou atmosféru prostoru, jehož jedinou hranicí jsou možnosti vlastní fantazie.

Podrobné informace, harmonogram a možnost registrovat se workshopy SIGNAL fesival 2014 (z důvodu omezené kapacity) najdete na stránce www.signalfestival.com/2014/doprovodne-akce.

Zdroj obrázků: Festival světla SIGNAL

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail