Do kancelářského vybavení nemůžeme počítat pouze pracovní stoly, židle a regály s hromadou šanonů. Pokud se máme na pracovišti cítit příjemně, je dobré jej zařídit i trochu komfortněji. V každé kanceláři nebo firemní budově by měl být prostor pro odpočinek. V prostorné kanceláři snadno oddělíte pracovní část od části relaxační, kde lze mimo jiné vést i pracovní schůzky.

Součástí dobré firemní prezentace je vytvoření vhodného posezení pro zákazníky či zaměstnance a vybavení vstupní haly, recepce, čekárny či odpočinkové zóny pohodlnými pohovkami, které budou zároveň i stylovým doplňkem celého prostoru.

Na rozdíl od domácích sedaček se do kancelářského interiéru nehodí pohovky rozkládací a některé modely svým jednoduchým tvarem připomínají lavice. Díky tomu se však dají skládat do různých dispozic například zády k sobě.

Sedací soupravy a pohovky do kancelářských prostor

Sedací soupravy a pohovky do kancelářských prostor

Křesla, sedačky i další prvky se většinou dodávají jako modulární a dají se libovolně kombinovat podle účelu. Je dobré myslet na pohodlné pohovky pro více osob, ale zároveň nabídnout sezení i pouze pro jednu osobu. Jednotlivé kusy nábytku je možné zkombinovat tak, že celek bude působit neotřele a zajímavě.

Pohovky jsou komfortním prvkem do moderních interiérů

Designové pohovky, pohodlná křesla i taburety ideálně doplní nejen kanceláře, ale právě i vstupní přijímací prostory, lobby. Na různý lounge nábytek narazíme i v četných zasedacích místnostech, kde může přispět k uvolněnější atmosféře během pracovních porad či obchodních jednání.

Jak elegantně a komfortně vybavit takové kancelářské prostory, aby výsledek splnil všechna očekávání a zanechal pozitivní dojem u návštěvníků a pracovníků?

Neformální část kanceláře by měla být vybavena konferenčním stolkem, trojsedákem a pohodlnými křesílky. Během jednání tak navodíte přátelskou atmosféru, ale můžete zde i pracovat a načerpat nové nápady. Při výběru kancelářských pohovek a křesel je potřeba myslet na to, že by měly disponovat zvýšeným a kratším sedem, jenž je vhodný pro pracovní jednání. Do kanceláře nejsou vhodné příliš měkké sedačky s hlubokým sedem, který svádí k domácímu odpočívání jako u televize.

Pohovky z různých materiálů

Pohovku vybírejte s ohledem na to, v jakém stylu máte zařízenou kancelář nebo jaký post zastáváte. Pro kanceláře vedoucích pozic zařízených masivním nábytkem je nejvhodnější volbou klasická kožená sedačka. Kanceláře kreativních a komunikativních pozic optimálně doplní barevná sedačka čalouněná látkou.

Kožené pohovky

Kožená pohovka je symbolem luxusu a také odrazem určitého postavení. Ať už se jedná o elegantní pravou či umělou kůži, tento design nabudí dojem exkluzivity. Pohovky či křesla z takových materiálů mohou působit velmi elegantně v ředitelnách či zasedacích místnostech pro obchodní jednání.

Obecně však sedačky používající materiály ze syntetické imitace kůže kombinované s kovovými nohami, mají univerzální využití. Dokonale se hodí na veřejná a více frekventovaná místa.

Z praktického hlediska se jedná o nejlepší volbu, protože kůže a koženka se ze všech materiálů nejlépe udržují. Přestože péče o ně vyžaduje určité postupy, například při nechtěném vylití kávy, snadno je očistíte.

Pohovky čalouněné látkou

Čalounění látkou má výhodu v široké nabídce barevných variant a různých typů materiálů. Ze sedačky snadno uděláte solitéra místnosti nebo ji přizpůsobíte dominantní barvě vaší kanceláře. Textil je obecně příjemný na dotyk a kancelářským prostorům propůjčuje příjemnou atmosféru. Budete tak mít možnost vést část jednání v neformálním duchu nebo si po úspěšné schůzce komfortně odpočinout.

Odolné a snadno udržovatelné čalounění dlouho vydrží v perfektním stavu i při každodenním používání. Potahy s příjemnou vlněnou tkaninou nebo moderní polyesterovou textilií i například sametem potažené kusy nábytku, křesílka či taburety s pohodlnými měkkými sedáky navozují přátelské prostředí na pracovišti a jsou vhodná do firemních zasedacích místností nebo přijímacích prostor.

Přestože kancelářskému interiéru většinou vévodí pastelové uklidňující barevné tóny, nabízí se i jiné varianty. Kromě klasické nadčasové černé či šedé lze zvolit i méně obvyklé odstíny, jako je limetková, modrofialová nebo nepřehlédnutelná červená.

Minimalistické modely přitom zaručují nanejvýš pohodlné posezení díky kvalitnímu odpružení i polstrování z měkké studené pěny s tvarovou pamětí. Integrované područky zajišťují maximální pohodlí i při delším sezení. Praktickou stránkou je, že některé pohovky jsou upevnitelné do podlahy.

Křesla a další lounge nábytek pro různá pracoviště i komfortní zóny

Ačkoli jsou křesla obecně vnímána jako symbol domácí pohody, rozhodně nepatří jen do obýváku.

Taburety a křesla jsou ideálním doplňkem pohovek, případně je mohou úspěšně nahradit. Pokud v kanceláři nemáte dostatek prostoru, ale chcete si dopřát pohodlnou zónu, sáhněte po měkce polstrovaných křeslech s područkami nebo po taburetech, které doplní sedací prostor, ale mohou sloužit také jako prostor odkládací.

Výška sedací plochy u křesel se obvykle pohybuje kolem 40 centimetrů. Z výše položené sedací plochy se ale lépe vstává. Každé křeslo by mělo splňovat základní parametry zdravého sezení. Tělo by se tedy nemělo nikdy naklánět do předklonu a kolena by neměla klesnout pod úroveň pánve.

V hotelových recepcích či přijímacích prostorech zdravotnických zařízení může naleznout uplatnění pestrá nabídka modulárního nábytku, který lze sestavit plně podle potřeb i fantazie konkrétního klienta. Hledáte dobré posezení v minimalistickém duchu? Co do tvarů, omezuje se tento nábytek na čisté jednoduché formy, které však zajištují plnou funkčnost a veškeré pohodlí. Vlastně si jej lze hravě představit i jako vybavení komfortních sdílených kanceláří a inovativních podnikatelských komunitních prostor.

Zajímavé jsou některé chytré prvky pohovek, například modely s vyvýšenými stěnami, které působí jako akustické stěny. Díky odhlučnění sedačky se můžete lépe soustředit a případným umístěním dvou takových akustických sedaček naproti sobě lze vytvořit praktický oddělený prostor pro soukromější jednání.

Další vychytávkou, která se používá nejen u sedaček, ale i jednotlivých křesel, je USB konektor, který pomůže zatraktivnit tento kus nábytku pro zaměstnance, ale i návštěvníky při delším čekání v přijímacích prostorách.

Pokud tedy chcete do svých hal, salonků, kanceláří a vstupních prostor ideální kombinaci, která dá vyniknout nejen interiéru, ale také vaší budované image, určitě se pohlédněte po neotřelých kusech kancelářského nábytku!

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail