Second handy zažívají opět zlaté časy. Dámské oblečení z druhé ruky už nekupujeme tolik kvůli šetření, ale zejména proto, že je to ekologické.

Svět je přeplněn oblečením, které už nenosíme. Zakulatíme se do něj. Mnohdy jsme jej nikdy nenosily, protože jsme sáhly po pro nás nevhodném modelu či nesprávné velikosti. Někdy jsme prostě jenom neměly prostor tento kousek nosit. Takových žen jsou miliony a kousků oblečení doslova miliardy. Udržitelné chování, které nedevastuje přírodu a je ekologické, dnes rozhodně hlásí: „Oblečte to znovu.“ To samozřejmě neznamená nosit oblečení, jež nám prostě nesedlo, ale mělo by nás to motivovat k tomu, vpustit do svého šatníku kvalitní dámský second hand.

Second handy jsou opět v kurzu

Oblečení z druhé ruky opět letí a kamenné „hrabárny“ dnes často nahrazují online second handy. Proč v second handu nakupujeme a co? Hitem je dětské oblečení ze sekáče. Letí zejména to menší pro děti do čtyř let. Obvykle jde o kousky v naprosté top kvalitě, část nenošená vůbec či minimálně. Děti v tomto věku oblečení příliš neponičí. Navíc pokud jde o dražší značky, maminky je často používaly jako sváteční, a tak i když projde šatníkem hned několika dětí, není to na něm poznat. Takže už nákupem dětského oblečení začínáme jako maminky šetřit nejen naši peněženku, ale i přírodu.

Secondhandové oblečení bychom však měly vpustit i do našeho dámského šatníku

Dnes je dokonce dámské oblečení z druhé ruky velký hit. Nejen kvůli tomu, že tím dáme najevo naši úctu k přírodě, ale i proto, že je to možnost dopřát si levněji radost z módy, doplnit chybějící kousky do kombinací v našem šatníku, a především užít si hit dnešní doby – upcycling. Upcyklace znamená proměnit nepotřebné staré věci opět na použitelné. Tomuto trendu propadla i módní scéna, a dokonce módní návrháři. Ze starých věcí šijí nové, i ty luxusní. Mnohdy stačí vzít starý dobře padnoucí model a zmodernizovat jej různými „fotogenickými“ drobnostmi. Upcyklují se pánské košile, džínsy, samozřejmě veškeré oděvy z dámských šatníků. Někdy k tomu ani nepotřebujete znát základy krejčoviny, či mít šicí stroj. Někdy je upcyklací i ten nejprostší nákup kousků v second handu.

Kam pro kvalitní secondhandové oděvy?

Eshop.bellitex.cz, který provozuje firma Bellitex s.r.o., je specialistou na kvalitní dámský, pánský i dětský textil. Jde o secondhandové i outletové zboží, mezi kterým naleznete celou řadu kvalitních světových značek za zlomek původní ceny. V Bellitextu dávají použitému či neprodanému textilnímu zboží druhou šanci a nadprůměrná kvalita zboží udělala z těchto second handů hit. Firma má deset kamenných prodejen a perfektně zásobený online second hand. Užít si tak můžete sortiment jak v hrabárnách, tak online.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail