Jak si zachovat v létě eleganci, když na kostýmky je příliš horko? Ideálně šaty v elegantním stylu, jaké najdeme v letní kolekci Marks&Spencer.

Letní šaty do kanceláře patří. Mají formálnější podobu, což ale nemusí znamenat nudu. Jejich výhoda je také možnost kombinace se sakem – ráno bývá chladněji, občas není počasí ideální a také nás někdy umí potrápit klimatizace. Šaty Marks&Spencer nikdy nepostrádají eleganci. Dopředu říkám, že to rozhodně není móda pro šestnáctileté holky. Ty si zaslouží mladistvější look. Avšak jakmile se zapojíme do pracovního procesu a potřebujeme z našeho šatníku trochu upustit šťávu a přidat mu špetku formálnosti, gram ženskosti a polévkovou lžíci elegance, je čas spřátelit se se značkou a šaty Marks&Spencer.

Šaty Marks&Spencer jsou elegantním oblečením do kanceláře.

Šaty Marks&Spencer jsou elegantním oblečením do kanceláře.

Jaká je žena, pro kterou jsou šaty Marks&Spencer určené? Je krásná, nezávislá, má zralé názory a baví ji její práce. Letní kolekce šatů M&S obsahuje formálnější i neformálnější modely šatů, několik kousků, které lze nosit jako formální, ale současně poslouží i jako koktejlové šaty a také pár dlouhých šatů, které poslouží v létě pro slavnostnější události a akce.

FOTOGALERIE: Šaty Marks&Spencer – kolekce léto 2014

Letošní kolekce pro léto 2014 opět přinesla nádherné modely šatů. Jednoduché střihy neobtěžují a šaty Marks&Spencer dělají snadno udržovatelnými. Některé mohou do sušičky, ale spíše je po vyprání doporučuji vyvěsit na věšák a nechat takto vyschnout. Mám s tím výborné zkušenosti. Žehlička se stane něčím, co téměř nemusíte používat. Šaty Marks&Spencer ale nejsou nijak minimalistické. To co jim ubral na nepřehlédnutelnosti jednoduchý střih šatů, to jim přidává obvykle materiál nebo vzory. V letní kolekci Marks&Spencer letos nechybí porcelánové modré potisky na bílém základu, připomínající keramiku, vzory vypadající jako bílé tetování na těle, námořnické proužky nebo zdobení minimalistických šatů v tyrkysové barvě kontrastně černými zipy.

Šaty Marks&Spencer jsou ženské a elegantní.

Šaty Marks&Spencer jsou ženské a elegantní.

Šaty Marks&Spencer potřebují vhodné společníky

Když si oblečete šaty Marks&Spencer s nádhernými elegantními lodičkami pochopíte, že tyto dva kousky k sobě neoddělitelně patří. Móda je tady neúprosná! Zapomeňte na baleríny a boty, které postrádají eleganci. V létě, pokud vám to firemní dresscode povoluje, můžete vysoké lodičky nahradit sandálami. Ale opět na podpatku. Takovými, které by směle zastaly roli bot ke koktejlovým šatům.

Boty z letní kolekce dokonale doplní šaty Marks&Spencer.

Boty z letní kolekce dokonale doplní šaty Marks&Spencer.

Stejně tak jako boty, i výběr kabelky je pro šaty Marks&Spencer velice důležitý. Pokud potřebujete prostor na „svůj svět“, který nosíte v kabelce, pořiďte si módní dámskou aktovku. Ale k šatům doplňte elegantní menší kabelku. Žádné obří tašky připomínající plážovky! Klidně ale větší psaníčko, které se z večerní módy probojovalo do našeho každodenního šatníku.

Kabelky z letní kolekce budou dokonalým společníkem pro šaty Marks&Spencer.

Kabelky z letní kolekce budou dokonalým společníkem pro šaty Marks&Spencer.

Zdroj obrázků: Marks&Spencer šaty z kolekce léto 2014

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail