Obýváky se mění. Klasické 3+1+1 sedačky nahradily prostorné, efektní a praktické rohové sedací soupravy a sedačky do U.

Moderní rodina se dnes už neschází u stolu v kuchyni. Centrálním místem je sedačka. Je jedno, kde se nachází – zdali v samostatném obývacím pokoji, nebo je součástí otevřeného prostoru propojujícího kuchyň, jídelnu a obývák. Na sedací soupravu se ale díky její důležitosti pro rodinný život kladou stále vyšší požadavky. Malá pohovka už rozhodně neobstojí, tedy pokud nejste single. Optimální je prostorná rohová sedací souprava, která poskytne pohodlí každému členovi rodiny. Ať už při sledování televize, při čtení nebo různé společné rodinné zábavě. Rohové sedací soupravy neboli sedačky do L, nahradily klasické 3+1+1 nebo 3+2+1. Interiéru dávají kompaktnost a ideální jsou zejména právě do spojených prostor s kuchyňským koutem a jídelnou, kde v klasické kombinaci gauče s křesly působily příliš roztříštěně.

Rohové sedací soupravy nemusí stát majlant

Velkoprostorové rohové sedačky, nebo dokonce sedací soupravy do U, patřily ještě donedávna k cenově příliš nákladnému řešení. Investice v řádu několika desítek tisíc korun nebyla pro každého. Sortiment se dnes však rozšířil a na trh vstoupili prodejci, kteří umí nabídnout nejen hezký design rohových sedacích souprav, ale i pro každého dostupnou cenu. Takovou nabídku najdete na Dona-shop.cz. Menší pohovky, lenošky, křesla a dvojkřesla doplňuje právě sortiment moderních a oblíbených velkých rohových sedacích souprav a souprav do U.

♥ TIP

Vybíráte rohovou sedačku? Na Dona-shop.cz si snadno zvolíte pravostranné nebo levostranné řešení, ale i barvu či kvalitu potahu. E-shop nabízí přes 30 cenově dostupných a velice pohodlných modelů.

Nechte přespat kamarády – na rohovou sedačku se vejdou nejen na party, ale i po ní

Výhodou rohových sedacích souprav je, že jsou povětšinou řešeny jako rozkládací, a to přesto, že to nijak radikálně nezvedá jejich cenu. Sedací souprava rozkládací má obvykle úložné prostory, kam snadno sklidíte přikrývky, polštáře či povlečení pro hosty, ale i teplé deky, kterými se u televize sem-tam rádi přikryjeme. Plocha na spaní bývá štědrá, nejčastěji nabízí 140×200 cm, což je pohodlné místo až pro dva hosty.

Častým komfortem, které rohové sedací soupravy nabízí, bývají různě polohovatelné podhlavníky, odkládací kapsy na časopisy nebo dálkové ovladače, či menší stolky na odložení pití a různých pamlsků. Mnohdy se na nich pohodlně natáhnou hned dva lidi, a to bez nutnosti rozkládat sedačku do polohy pro spaní.

Zdroj obrázků: Shutterstock, Dona-shop.cz, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail