Pojďte bydlet ekologicky. Rekonstrukce sníží energetickou náročnost vašeho stávajícího bydlení. Nízkoenergetické stavby jsou zas ideálním řešení pro nové bydlení.

Ekobydlení, nebo též ekologické bydlení, to nejsou žádné extrémy. Nemusíte začít stavět z balíků slámy, ani nahrazovat zateplovací minerální vlnu ovčím rounem. Nikdo vás nebude nutit klasické omítky nahradit hliněnými, ale ani experimentovat s Trombeho stěnou a zkoušet topit i klimatizovat za pomoci sluníčka a speciální konstrukce zdi. Cesta k ekobydlení vede přes úsporu energií. Ale nebydlíte ekologičtěji proto, že přiškrtíte ventily na topení a v obýváku budete sedávat v péřovce. K úsporám vás zavede správná rekonstrukce. A v případě nového bydlení pak volba nízkoenergetické stavby.

Bydlete ekologičtěji: udělejte své bydlení ekonomičtějším a současně ekologičtějším.

Bydlete ekologičtěji: udělejte své bydlení ekonomičtějším a současně ekologičtějším.

Pojďte rekonstruovat a stavět se všemi výhodami

Ani ten, kdo dnes a denně sleduje média, nemusí mít zcela jasno v tom, jaké výhody mu z ekopřístupu k bydlení plynou. A není jich málo. Dotace se poskytují jak na rekonstrukce, tak na novostavby postavené v nízkoenergetickém režimu. Komplexní radu nezískáte ani v dotačních poradenských centrech. Pokud totiž nemáte vlastní prostředky na financování, musíte se i tak obrátit pro radu k bance. V ní oslovte finančního poradce. Ten vám poradí, jak financovat nízkoenergetické stavby nebo rekonstrukce, jaké prostředky máte možnost získat od státu nebo EU, a jak své ekobydlení navíc financovat pomocí hypotéky nebo úvěru na bydlení. Tyto poradce nabízí Modrá pyramida.

Stát pomáhá dotačními programy k ekobydlení. Pojďte s Modrou pyramidou využít všechny výhody.

Stát pomáhá dotačními programy k ekobydlení. Pojďte s Modrou pyramidou využít všechny výhody.

Jak na nízkoenergetické stavby

Nejsnazší cestou k financování nízkoenergetického bydlení je hypotéka. V rámci dotace na bydlení máte možnost na výstavbu rodinného domu s velmi nízkou energetickou náročností získat až 300 000 korun. Pokud svůj ekopřístup k bydlení rozšíříte o využití obnovitelných zdrojů, je tato částka až 450 000 korun. S Modrou pyramidou snadno nakombinujete vlastní prostředky na stavbu, s hypotečním úvěrem i s poskytnutými dotacemi a to tak, aby vás aktuální nedostatek financí na jednotlivé etapy výstavby nebrzdil v realizaci vašeho ekobydlení.

Získejte dotace a financujte nízkoenergetickou stavbu za pomoci Modré pyramidy.

Získejte dotace a financujte nízkoenergetickou stavbu za pomoci Modré pyramidy.

Rekonstrukce lze realizovat i jinak než pomocí hypotéky

Při transformaci svého bydlení na ekobydlení lze dotaci získat na rekonstrukci. Dotace se poskytuje na zateplení domu, výměnu oken a dveří a to až do výše 30 % vynaložených nákladů. Další dotaci máte možnost získat na tzv. efektivní využívání energií – tedy např. na instalaci solárních termických nebo fotovoltaických systémů, na rekuperaci vzduchu, na plynové kondenzační kotle, tepelná čerpadla, na výměnu neekologického kotle za ekologický apod. Tato dotace se poskytuje do 20 % doložených výdajů.

Dotace se však vyplácí až na základě realizované rekonstrukce. Proto, pokud nemáte vlastní volné finanční prostředky, nastupuje na scénu opět pomoc banky. Modrá pyramida nabízí úvěr na rekonstrukci. Jde o rychloúvěr, který může být až do výše 700 000 Kč dokonce bez zajištění.

S pomocí Modré pyramidy můžete rekonstruovat a měnit své bydlení na ekobydlení mnohem rychleji než svépomoci.

S pomocí Modré pyramidy můžete rekonstruovat a měnit své bydlení na ekobydlení mnohem rychleji než svépomoci.

Bydlet ekologicky by měl začít každý

Úsporné bydlení rozhodně není jen o tom, že z rodinného rozpočtu neutrácíme zbytečně finance například za neefektivní vytápění. Šetřit v tomto případě totiž znamená žít ekologicky. Je škoda si nechat ujít příležitost, kterou poskytuje stát v rámci dotačních programů. Výhodou je, že finanční poradci v bankách jsou dnes vyškoleni na kompletní poradenství ohledně financování rekonstrukcí i výstavby nízkoenergetického bydlení. Využijte to: Myslete logicky a pojďte začít žít více ekologicky.

Zdroj obrázků: Shutterstock, Pixabay, Modrá pyramida, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail