Milujete čistý design, historii a ruční práci? Taková jsou psací pera Jana Klinkovského. Přečtěte si o nich více. 

Jan Klinkovský je diplomovaný zubní technik z Brna, který se rozhodl pro riskantní cestu změny, v touze vytvářet autorská umělecká díla. Zpočátku byl podporován radami Michala Klašky, výrobce dřevěných per. Pak nastoupil vlastní cestu a vyvinul za rok 5 typů hliníkových plnicích psacích per, ve svém osobitém stylu.

Psací pera Jana Klinkovského.

Psací pera Jana Klinkovského.

Inspirací pro tvar a styl mu byla architektura a umělecké styly z období první republiky, ke kterým měl jako dlouholetý sběratel starožitností vřelý vztah. Zvláště ho okouzlily umělecké styly moderny dvacátých a třicátých let: funkcionalismus, dekorativní umění a styl ryze český – rondokubismus.

Formu starých časů se snažil naplnit i výrobním procesem. Kromě hrotu všechny součástky vyrábí sám třískovým obráběním ručně, na soustruhu a frézce z kovu – hliníkové slitiny. Pomocí klasických postupů strojního a ručního obrábění vznikají z plných kulatin jeho originální výrobky.

Formu starých časů se pera Jana Klinkovského snaží naplnit i výrobním procesem, kterým vznikají.

Formu starých časů se pera Jana Klinkovského snaží naplnit i výrobním procesem, kterým vznikají.

A jaká jsou jeho pera pro uživatele? Z technického pohledu se jedná o skvěle vyvážená lehká, celokovová pera, vhodná pro dlouhodobé psaní. Použitý materiál 6060 spolu s užitou technologií propůjčuje perům takřka neomezenou životnost. Povrch per je chráněn eloxováním, tvrdou povrchovou úpravou bránící otěru a umožňující napouštění povrchu barvou.

Design per vyvěrá z autorovy touhy stvořit stylově čisté dílo bez kompromisů. Používá jen čisté geometrické tvary a nepřipouští přehnanou zdobnost. ,,Snažím se“, jak sám autor říká, ,,skutkem naplnit výrok Fritze Tugendhata“: „…ornament je zločin…“. A tak používá jen paletu základních geometrických útvarů (válec, mnohohran, komolý kužel, polokoule…). Výsledné dílo tak splňuje nejnáročnější kritéria estetiky a trefně evokuje atmosféru první republiky. Zákazník tak získává pero z minulosti pro budoucnost.

Retro pera Jana Kalikovského.

Retro pera Jana Kalikovského.

K originalitě per přispívá i individuální přístup autora, který nabízí svoje pera na stránkách www.retroperaklinkovsky.cz v široké paletě typů, barevných kombinací a tlouštěk hrotů. Pro zákazníka, který by chtěl do pera vložit svoji myšlenku, nebo věnování, je zde nabídka rytí nápisů zdarma. Pera jsou raženy sériovými čísly a jsou dodávána s protokolem o pravosti.

To dělá z per Jana Klinkovského jedinečný a stylový dárek pro drahou osobu, nebo osobní věc, na kterou bude možno i po mnoha letech se zálibou zrakem spočinout.

Zdroj obrázků: Retroperaklinkovsky.cz, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail