Průjem značí, že s tělem není něco v pořádku. Příčinou může být výběr jídla, infekce, nebo se může jednat o varování před závažnou chorobou trávicího traktu. Jak se s průjmem rychle vypořádat v klidu domova a kdy už vyrazit na prohlídku k lékaři?

Zastavit průjem lze celkem rychle a po užití těch správných léků se úleva dostaví nejpozději do několika hodin, ale ve většině případů i dříve. Samotná léčba průjmu pak může trvat i několik dní.

Průjem může být akutní a chronický

Akutní průjem mohou způsobit infekce, viry, ale i stres, nevhodná strava nebo alkohol. Pokud se problémy s trávicím traktem opakují často, může se jednat o chronický průjem, a ten je vždy nutné řešit s lékařem. Chronický průjem může značit potravinovou alergii, nebo nějaké vážnější onemocnění.

Průjem značí, že s tělem není něco v pořádku. Jak se s průjmem rychle vypořádat v klidu domova a kdy už vyrazit na prohlídku k lékaři?

Průjem značí, že s tělem není něco v pořádku. Jak se s průjmem rychle vypořádat v klidu domova a kdy už vyrazit na prohlídku k lékaři?

Kdy vyhledat lékaře?

Dospělí se s průjmem často k lékaři ani nevydávají a pomohou jim volně dostupné léky a dočasná dieta. Pokud by léčený průjem neustával po dobu 5 dnů, je nutné vyhledat lékaře a poradit se s ním o další léčbě.

dětí a seniorů je nutné řešit s lékařem průjem okamžitě. Jsou totiž mnohem náchylnější k hrozící dehydrataci organismu. Stejně tak těhotné ženy by měly i začínající průjem řešit se svým lékařem.

U dětí a seniorů je nutné řešit s lékařem průjem okamžitě. Jsou totiž mnohem náchylnější k hrozící dehydrataci organismu.

U dětí a seniorů je nutné řešit s lékařem průjem okamžitě. Jsou totiž mnohem náchylnější k hrozící dehydrataci organismu.

Jak na rychlou léčbu průjmu doma?

Pokud víte, že jste snědli něco, co vám neudělalo dobře, postačí silný černý čaj, hodně tekutin a dočasná dieta. Ta by měla obsahovat suché pečivo, rýži, banány nebo borůvky.

Pokud jste nic špatného nesnědli a zápasíte s virem nebo infekcí, hlavní je léčit i příčinu průjmu. Léčbu je vhodné podpořit volně prodejnými léky proti průjmu, které na své látky účinně vážou toxiny, viry a bakterie působící nepříjemné obtíže. O pro vás nejvhodnějším produktu se poraďte s odborníkem, v Alphega lékárnách vám s výběrem vždy rádi poradí

průběhu léčby průjmu, i toho krátkodobého, je důležité hodně pít a doplňovat minerály a živiny alespoň v tekuté formě. Kromě pití černého čaje a minerálních nesycených vod je vhodné zařadit i masové nebo zeleninové vývary.

Ano, průjmy jsou velice nepříjemné a většinou vás překvapí v tu nejméně vhodnou chvíli. Ale s účinným lékem a dietou je jistě zvládnete vyléčit během pár dnů.

Ano, průjmy jsou velice nepříjemné a většinou vás překvapí v tu nejméně vhodnou chvíli. Ale s účinným lékem a dietou je jistě zvládnete vyléčit během pár dnů.

Podrobný článek o tom, jak se zbavit průjem pro vás sepsala zkušená lékárnice z Alphega lékárny. V článku se dozvíte, jaké léky je možné užívat a v kolika krocích probíhá léčba průjmu tak, aby byl jeho původce skutečně odstraněn.

Lze průjmu předejít?

Průjem někdy potká každého a vyhnout se mu vždy je téměř nemožné. Lze mu předcházet dodržováním hygienických návyků a úpravou stravování. Řádění infekčních průjmů omezíte častým mytím rukou. Pokud víte, že máte citlivý trávicí trakt, je vhodné omezit mastná jídla a vyhnout se potravinám, které obsahují dráždivé složky.

Ano, průjmy jsou velice nepříjemné a většinou vás překvapí v tu nejméně vhodnou chvíli. Ale s účinným lékem a dietou je jistě zvládnete vyléčit během pár dnů.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail