Záclony a závěsy jsou neoddělitelnou funkční i dekorační součástí interiéru. Do těch moderních skvěle zapadnou provázkové záclony.

Chcete svému interiéru dodat punc luxusu? Nebo hledáte záclony, které se „nepoperou“ s designem vašeho moderního interiéru? Řešením jsou provázkové záclony. Už ze samotného názvu plyne, že nejde o záclony z jednoho kusu. Provázkové záclony se skládají z jednotlivých provázků. Neznamená to však, že musí být bez vzoru. I provázková záclona může být vzorovaná a samozřejmostí je také celá plejáda barev, ve kterých si je můžete pořídit.

Provázkové záclony na okna a nejen tam

Móda odstraňování záclon z interiéru opět ustupuje. Jejich nahrazování vertikálními žaluziemi či ponechávání oken zcela bez záclon je pryč a záclony se vrací na scénu. Provázkové záclony jsou skvělým řešením pro ty, kdo nechtějí klasickou krajkovou či plnou záclonu z průhledných tkanin. Není to jen věc estetiky a designu. Provázkové záclony jsou praktické –  nemusíte je odsouvat a pořád máte přístup k oknu po celé jeho délce. Odpadá i nutnost rozstříhávat záclonu, což zejména u vzorovaných záclon není vždy tím pravým.

Široký sortiment provázkových záclon najdete v e-shopu Krasaprozeny.cz

Široký sortiment provázkových záclon najdete v e-shopu Krasaprozeny.cz

Kam s provázkovou záclonou? Uplatnění najde i jinde, než jen na oknech. Může nahradit závěs ve dveřích i nebesa nad postelí. Dokonale dokáže opticky rozdělit interiér bez nutnosti budování příček. Na oknech se provázkové záclony uplatní jako krátké i dlouhé.

Hity mezi provázkovými záclonami

Jaké provázkové záclony jsou hitem letošního roku 2015? Ve větších plochách se skvěle uplatní melírované barevné provázkové záclony. Mohou být ve valérách jedné barvy, ale také kombinovat barev více. Vyhrát si s barevností záclon z provázků můžete také samy. Stačí kombinovat více barev vedle sebe.

Provázkové záclony De luxe kombinují dvě barvy. Koupíte je v e-shopu Krasaprozeny.cz.

Provázkové záclony De luxe kombinují dvě barvy. Koupíte je v e-shopu Krasaprozeny.cz.

Dalším hitem jsou provázkové záclony zdobené korálky. Něžné korálky na provázcích záclony dávají zácloně ještě větší punc luxusu. Údržba přitom zůstává stejně jednoduchá.

Korálkové provázkové záclony. Koupíte je v e-shopu Krasaprozeny.cz.

Korálkové provázkové záclony. Koupíte je v e-shopu Krasaprozeny.cz.

Překvapením mohou být provázkové plyšové záclony. Pod názvem Dream je opět koupíte v e-shopu Krasaprozeny.cz. Najdou uplatnění v romantických dětských pokojíčcích ale i všude tam, kde si nehrajeme na chladný design a nebojíme se dodat prostoru více tepla, nostalgie a romantiky. Prodávají se jedno či vícebarvené.

Romantické plyšové provázkové záclony se uplatní nejen v dětských pokojíčcích. Koupíte je v e-shopu Krasaprozeny.cz.

Romantické plyšové provázkové záclony se uplatní nejen v dětských pokojíčcích. Koupíte je v e-shopu Krasaprozeny.cz.

Romantické plyšové provázkové záclony se uplatní nejen v dětských pokojíčcích. Koupíte je v e-shopu Krasaprozeny.cz.

Romantické plyšové provázkové záclony se uplatní nejen v dětských pokojíčcích. Koupíte je v e-shopu Krasaprozeny.cz.

S provázkovými záclonami se dá v interiéru pracovat velice hravě. Dají se různě zkracovat, vyvazovat, nebo upevňovat do spon. Jakmile si záclonu v interiéru pověsíte, určitě i vás hned napadne mnoho způsobu, jak závěs ještě více oživit a jak s jejich pomocí dodat vašemu bydlení punc luxusu.

Jak vyprat provázkovou záclonu? Věřte-nevěřte – velice snadno!

Praní provázkových záclon není nijak složité. Záclony jsou s čistého polyesteru a tudíž jsou velice odolné ušpinění. Přesto je logické, že z času na čas budeme chtít provázkovou záclonu vyprat. Pereme ji v pracím pytlíku, jaký se běžně používá například na praní jemného spodního prádla. K praní je dobré používat speciální prášek či prací prostředek na záclony nebo na jemné prádlo. Perte je  standardně v pračce na šetrném programu. Optimální je provázkové záclony vyvěsit ihned po vyprání ještě mokré.

Zdroj obrázků: Krasaprozeny.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail