Řada lidí pořád upřednostňuje řešit bydlení formou pronájmu. O pronájem bytů v Praze je stále větší zájem, ceny pronájmů i proto rostou a sehnat atraktivní pronájem bývá čím dál složitější. 

Velká poptávka po pronájmu bytů v Praze je podnětem pro výstavbu nových bytů. Developeři se zajímají nejenom o atraktivní lokality uvnitř města, ale také o blízké okolí.

Pronájem bytů se těší stále velkému zájmu

O pronajímání bytů je velký zájem ze strany majitelů nemovitostí i lidí, kteří si nemohou nebo nechtějí pořizovat vlastní bydlení. Jenže jak nám napovídá situace na realitním trhu, bytů k dispozici je stálé méně. Tím pádem i ceny za pronájem mohou být vyšší. A také to vede k tomu, že jsou vymýšleny nové developerské projekty s cílem uspokojit poptávku a nabídnout lidem nové moderní bydlení v atraktivních lokalitách. Ceny ale rostou stále a jde o aktuální téma.

Pronájem bytů v Praze je čím dál dražší.

Pronájem bytů v Praze je čím dál dražší.

Výstavba v atraktivních lokalitách

Že bytů je v České republice málo, není žádná novinka. Výstavby nových bytových jednotek jsou zpomalovány zdlouhavými procesy ohledně všech povolení, než vůbec dojde k samotnému zahájení stavby. I tehdy ale není vyhráno a je potřeba, aby šlo všechno hladce a byly splněny závazky vůči klientům, kteří si byt již rezervovali. Není výjimkou, že se termíny dokončení nových bytů stále častěji posouvají.

Moderní novostavby

Jak si jistě všimnete, už dávno se nestaví obyčejné panelové domy. Dnes jde o moderní a často nízkoenergetické stavby, které nabízí originální styl. V Praze již bývá standardem propojení s obchodem či službami ve spodních patrech domu a vlastními bytovými jednotkami ve vrchních částech. Moderní novostavby mají za cíl poskytnout komfortní bydlení s ohledem i na vytvoření architektonicky příjemné části v dané lokalitě.

Už dávno se nestaví obyčejné panelové domy. Dnes jde o moderní a často nízkoenergetické stavby, které nabízí originální styl.

Už dávno se nestaví obyčejné panelové domy. Dnes jde o moderní a často nízkoenergetické stavby, které nabízí originální styl.

Výstavba kousek za městem

Ceny pozemků kousek za městem jsou o malinko levnější a dovolují tak odvážnější plánování potenciálního investičního záměru. Zájemcům o bydlení navíc často přináší klidnější lokalitu, což někteří dokážou náležitě ocenit. Na druhou stranu může být nevýhoda horší dopravní spojení či nutnost déle cestovat. Jistě si však povšimnete, že v blízkém okolí měst vyrůstají nové komplexy staveb, které se snaží uspokojit poptávku po prostorech k bydlení.

Co zajímá zájemce o byt?

Představte si situaci, že máte svůj vlastní byt, který chcete pronajímat. Co bude důležité ukázat potenciálním zájemcům? Podívejte se na seznam několika věcí, které by měl mít pořádný inzerát. Ve většině případů to totiž inzerce nových bytů splňuje.

· Kvalitní fotografie

· Plánek uspořádání místností

· Ceny za poplatky a energie

· Výše nájemného

Pronájem bytů v Praze: Chcete pronajmout byt? Nabídněte zájemcům kvalitní fotky i plánek bytu.

Pronájem bytů v Praze: Chcete pronajmout byt? Nabídněte zájemcům kvalitní fotky i plánek bytu.

Rezervace nových bytů ještě před dokončením

Děje se to hlavně u prodejů, ale může jít také o nabídky pronájmu. Jde o situaci, kdy jsou inzerovány byty z projektů, které ještě nebyly úplně dokončeny. V rámci rezervací si zájemci rozeberou všechny bytové jednotky v domě. Alespoň takový je ideální stav. Samozřejmostí je uhrazení rezervačního poplatku. Pokud je i po dokončení kompletní stavby některý byt volný, bývá nabízen za zvýhodněnou cenu. To však platí hlavně u prodeje. Tehdy to může fungovat tak, že někdo nový byt koupí jako investici a dále ho pronajímá. Zde je velkou výhodou možnost pronajímat opravdu ihned bez nutnosti žádných stavebních úprav a rekonstrukcí.

Ráj pro investory

Pronájem a prodej nemovitostí je lukrativním byznysem a ideální investiční příležitostí. Specializují se na něj dokonce celé firmy. Právě nájemní bydlení je něco, na co sází stále více investorů. Přečtěte si více informací a uděláte si obrázek sami. Jde totiž o bydlení hlavně pro mladé lidi, kteří se nechtějí vázat pořizováním vlastního bydlení a řešením hypotéky. Mnohem raději si vyzkouší život nanečisto.

Zdroj obrázků: Pixabay

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail