Hledáte po inzerátech Pronájem bytu Praha a přemýšlíte, kterou lokalitu upřednostnit? Tyto se vám budou zamlouvat. Patří mezi nejžádanější a řekneme vám proč.

Obvykle se snažíme pronájem bytu najít v lokalitě, která je poblíž naší práce nebo v dostupnosti školky či školy našich dětí. Někdy ale tato skutečnost nerozhoduje a hledáme místa v příjemném prostředí či s možností zajímavého a aktivního trávení volného času. Dá se říct, že každá pražská lokalita má své. Přesto jsou nejžádanějšími Praha 6, Praha 5 a rovněž Praha 4. Pokud nás tedy nový pronájem bytu v Praze netlačí natolik, že nemáme příliš příležitostí si vybírat, pojďte se podívat, proč se nastěhovat a zamilovat právě do zmíněných lokalit.

Požadavky na pronájem bytu se liší podle toho, zda hledáme zařízený, nebo nezařízený byt.

Požadavky na pronájem bytu se liší podle toho, zda hledáme zařízený, nebo nezařízený byt.

Pronájem bytu Praha 6: Pražskou šestku nejde nemilovat

Na Praze 6 nemusíte bydlet v rodinném domě ani ve vilce, abyste si mohli užívat dokonalost tohoto pražského obvodu. Těžko lze vyjmenovat všechny benefity, ale alespoň některé se pokusím zmínit. Sáhnu hned po konkrétní lokalitě – Liboc. Blízkost Obory Hvězda a přírodní rezervace Divoká Šárka dělají z této periferní části Prahy 6 skvělé místo pro trávení volného času třeba i s dětmi. Možné je zde i koupání – v blízkém Libockém rybníce nebo v nedalekém Džbánu. Kousek dál, na Vypichu, si zabruslíte na kolečkových bruslích. Dokonalá je blízkost letiště a dnes i metro, které již nekončí v Dejvicích, ale vyveze vás na Petřiny. Šestka má dostatek nákupních center, příjemné školky najdete i v Liboci, školy jsou samozřejmostí. Nechybí dokonce ani americká či německá. V centru jste do 15 minut. Pronájem bytu Praha 6 je dobrou volbou pro singles, svobodné páry i rodiny s dětmi.

Proč vsadit na pronájem bytu Praha 6? Na Praze 6 najdete i řadu příležitostí, kde si vy a vaše děti zaplavete.

Proč vsadit na pronájem bytu Praha 6? Na Praze 6 najdete i řadu příležitostí, kde si vy a vaše děti zaplavete.

Pronájem bytu Praha 5: Pětka je moderní Praha bez turistů

Tedy téměř. Pětka se za posledních 20 let neuvěřitelně změnila. Ze zapšklé čtvrti s pozůstatky různých průmyslových objektů, které už dávno neplnily svůj účel, vyrostlo moderní město ve městě. Podívejte se jen na takový Smíchov, Radlickou, ale i na bývalá sídliště na pětce, vedle kterých dnes vyrostly multifunkční moderní budovy. Výhodou pětky je blízkost historického centra (zejména ze Smíchova) i perfektní dopravní dostupnost kamkoliv. A co mohu doporučit jako skvělý tip na bydlení? Pokud jste singles, žijete v bezdětném páru, nebo se chystáte pronajmout si bydlení pro skupinu mladých lidí či přátel, zvolte bydlení na Smíchově. Pronájem bytu Praha 5 je žádaný, takže buďte trpěliví a počkejte si na tu pravou nabídku.

Proč vsadit na pronájem bytu Praha 5? Na pětce najdete skvělé nákupní centrum, ale i řadu dalších obchůdků či stylových restaurací.

Proč vsadit na pronájem bytu Praha 5? Na pětce najdete skvělé nákupní centrum, ale i řadu dalších obchůdků či stylových restaurací.

Pronájem bytu Praha 4: Bydlení, které může překvapit

Tentokrát vám předám zkušenosti pouze zprostředkovaně, protože na čtyřce jsem osobně nebydlela. Ti, kteří na ní ale bydleli, nedají na čtyřku dopustit. Pravdou je že Praha 4 poskytuje díky velkému počtu sídlištních bytů ekonomicky výhodnější bydlení. I větší rodina si tak má možnost dovolit větší byt. A paneláky rozhodně nejsou špatnou volbou. Prošly rekonstrukcemi, jsou zateplené, sídliště mají veškeré zázemí pro rodiny s dětmi a dobrou dostupnost hromadné dopravy. Co na čtyřce milují „domorodci“? Já bych řekla, že především Kunratický les. Nachází se na historickém území spojeném s Václavem IV., který byl majitelem kunratického panství. Rozkládá se na území Krče, Michle, Kunratic a Chodova. Nachází se uprostřed panelové zástavby sídlišť a jako zelený ostrov tak slouží ke každodenní rekreaci místních obyvatel. Najdete zde cyklostezky i turistické trasy, je vhodný na procházky s kočárkem i pro běhání. Pronájem bytu Praha 4 bych doporučila jako vhodné především pro rodiny s dětmi a každého, kdo hledá finančně méně náročné bydlení v kvalitní lokalitě.

Proč vsadit na pronájem bytu Praha 4? Les byste mezi panelákovými sídlišti nejspíš nečekali. A přece. Denně si máte možnost vyrazit na kolo, zaběhat či třeba jen na procházku.

Proč vsadit na pronájem bytu Praha 4? Les byste mezi panelákovými sídlišti nejspíš nečekali. A přece. Denně si máte možnost vyrazit na kolo, zaběhat či třeba jen na procházku.

Ceny pronájmů rostou – Praha je na tom nejhůř

Jelikož se zhoršila dostupnost hypoték a ve velkém se rozjely krátkodobé Airbnb pronájmy, ceny pronájmů rostou. Pokud hledáme pronájem bytu Praha, je třeba stále pečlivě vybírat a často i déle hledat vhodné bydlení, které nám vyhovuje svojí lokalitou, cenou i samotným bytem a jeho vybavením. Připraveným ale přeje štěstí. Takže mějte jasno v tom, co hledáte, a hledejte! Určitě se nakonec i vám podaří najít vysněný pronájem.

Zdroj obrázků: Pixabay, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail