Balené uhlí vrací toto topivo zpátky do hry i v moderním 21. století! Prodej uhlí a topení s ním už nemusí být prašné ani nemoderní.

Topení uhlím rozhodně není přežitek a dokonce se nemusíte bát ani toho, že byste kandidovali na titul nejneekologičtějšího občana tohoto státu. Prodej uhlí se mění a topit uhlím se dá ekologicky a také moderně. Proč ale vytahuji právě uhlí? Protože mnozí z nás jsme se zamilovali do různých vintage interiérů, loft je snem každého z nás a mnozí bychom nejraději obcházeli smetiště a kovošroty, abychom si interiér oživili různými industriálními prvky. K tomuto stylu nepatří ani topení tepelným čerpadlem, ani elektrickým topením v podlaze a dokonce i topení dřevem bych raději přenechala „greenhornům“. Nádherná litinová kamna, která mohou mít vintage i moderní design, uhlí jako topivo doplní nejlépe. A jelikož nikdo z nás, ve městě, v satelitu a dokonce ani na vesnici, již dávno nevlastní uhelný sklep, případně se ho chce zbavit, musíme zvolit modernější způsob topení. Vše vyřeší balené uhlí! A to i když nám nejde ani tak o výše zmiňovaný módní styl, ale spíše o to, topit v zimě co nejlevněji a bez námahy.

Balené uhlí – praktické topení i moderní romantika!

Balené uhlí vás rychle přesvědčí, že topit uhlím může být snadné a dokonce velice čisté. Nejen pokud jde o ekologii, ale také když se na to koukám z přízemnějšího pohledu jako někdo, kdo si nechce přidávat práci úklidem. Uhlí existuje v mnoha verzích. Nás bude zajímat balené uhlí do klasických uhlových kamen, které jsou přizpůsobeny spalování při vyšších teplotách, ale také pro automatické kotle na uhlí, které složí také jako základ ústředního topení. Pro oba tyto případy lze koupit pytlované uhlí a dokonce si můžete vybírat různou kvalitu nebo region, kde bylo vytěženo.

Moderní topivo v podobě baleného uhlí se prodává v 25 kg pytlích. Jeho skladování je proto snadné a čisté, stejně tak jako manipulace s ním. Výhodou je, že uhlí zůstává pořád nejlevnější surovinou na topení a dokonce se u nás pořád až 40 % elektrické energie vyrobí spalováním uhlí. Pro topení v domácnosti je třeba zvolit kvalitní uhelná kamna. Ne každá kamna jsou totiž na topení uhlím přizpůsobeny. Vícenásobné spalování v kamnech je pak zárukou toho, že budeme topit ekonomicky i levně.

Balené uhlí si můžete vybírat podle ceny, kvality i místa těžby. Prodej uhlí je on-line a s dopravou po celé české republice zdarma.

Balené uhlí si můžete vybírat podle ceny, kvality i místa těžby. Prodej uhlí je on-line a s dopravou po celé české republice zdarma.

Prodej uhlí v pytlích je oblíbené například v Německu

Vybrat si můžete balené hnědé uhlí i balené černé uhlí. U černého uhlí je vyšší výhřevnost, současně ale také vyšší cena. Ideální je zvolit uhlí s nízkým obsahem síry. Řešením mohou být také uhelní brikety lisované z upraveného uhelného prachu.

Společnost Optimtop zajišťuje prodej a rozvoz baleného uhlí po celé České republice. I u nás se tento způsob prodeje uhlí totiž stává čím dál tím populárnější. Za Německem ale zatím rozhodně pokulháváme. U našich západních sousedů je prodej pytlovaného uhlí již populárnější než prodej uhlí sypaného.

Proč je prodej uhlí v pytlích výhodnější?

  • Máte jistotu, že dostanete takové množství uhlí, které si skutečně objednáte. Sypané uhlí si jen stěží doma převážíte.
  • Prodej uhlí v praktických 25 kg pytlích umožňuje snadnou a čistou manipulaci s topivem.
  • Nepotřebujete uhelný sklep.
  • Kupujete pečlivě vytříděné uhlí v garantované kvalitě. Tato kvalita je díky formě balení zachována i během transportu paliva.
  • Optimtop rozváží uhlí po celé České republice a doprava je zdarma.
Zdroj obrázků: FL, Optimtop

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail