Zatímco se vousy v podobě plnovousu vrátily s plnou parádou do módy, knír pánům stále nevoní. Jenomže ne nadlouho, věřte mi!

Kult hladce vyholeného metrosexuála – ano, vyholeného zcela všude – už je rozhodně za zenitem. Opět se totiž nosí plnovous a rozhodně ne žádný vypelichaný ani v podobě třídenního strniště. Vousy mají parádní objem a nenosí je jenom hipsteři, kteří první za tímto staronovým kultem stáli. V reklamách i na módních přehlídkách se objevují krasavci s výrazným, často docela dlouhým plnovousem. Jeho vypěstování chvíli určitě trvalo a nebylo to ze dne na den. Mnoho mužů na tento trend často vůbec nedosáhne, protože se potýká s příliš pomalu rostoucími vousy, nebo častěji s příliš řídkým ochlupením na obličeji. V arabských zemích, kde jsou vousy nejen módou, ale mají své opodstatnění také z náboženského hlediska, si muži dokonce nechávají ochlupení ve tváři zahušťovat pomocí speciálních štěpů. Nemyslím si, že nás to potká i v Evropě, protože móda dnes rychle přichází i odchází, ale pustit se do pěstování hezkého plnovousu vám rozhodně doporučuji – ještě nějaký ten pátek se bude plnovous rozhodně nosit. Až je vytlačí knír… Nevěříte?

Knír se vrací – a nemusíte s ním vypadat jako relikvie!

Knír se vrací – a nemusíte s ním vypadat jako relikvie!

Knír se cpe na místo plnovousu!

Je to tak. Přestože je plnovous ve stylu Hipster zrovna nejžhavějším trendem sezóny, brzy už můžeme čekat, že se brada začne opět holit a své výrazné místo na našem obličeji zaujme jenom knír. Knír v mnoha svých podobách. Nositeli těchto trendů jsou totiž většinou celebrity a mezi nimi se stálé častěji objevují krasavci s odvahou, shodit plnovous a ponechat si jen knírek. Mužská pýcha se na obličejích slavných mužů objevuje zejména v listopadu, kdy si díky charitativní akci Movember nechávají narůst knír po celém světě a podporují tak programy týkající se mužského zdraví. Jenomže jejich zapojení se do akce Movember má své následky. Internetem pak kolují jejich fotografie s knírem a trend je tady dříve, než se nadějeme.

Brad Pitt s knírkem – krasavec, John Travolta s knírem – fešák, Johny Deep – bez výtek, George Clooney – no super… tak bych mohl skládat jeden kompliment na knír za druhým vedle sebe a hodně dlouho se s lichotkami nezastavit. Knír, to už není jen váš strýc, archaický Fredie Mercury či notorický knírač Tom Selleck. Mužský knír se prostě vrací do módy!

Péče o knír a vousy – žádná věda, ale vlasy to nejsou!

Péče o vousy a knír je dost podobná té o vlasy, ale potřebujete k tomu speciální kosmetiku. Balzámy hydratují pokožku pod ochlupením aby nesvědila, na vousy a knír se používají speciální šampony a kondicionéry. Samostatnou kapitolou jsou pak stylingy v podobě krémů a především vosků na tvarování knírů. Mít tvarovaný knír nebo udržovaný plnovous může být vlastně docela zábava a to už v koupeně, kdy se oddáváme jejich pravidelné očistě a údržbě. Jenomže rozhodně v ní nechceme trávit tolik času, co naše dámské protějšky. Proto je pro vousáče výhodné používat kosmetiku na vousy, která zvládne více úkonů v jenom kroku. Takovým pomocníkem jsou oleje na vousy, kterými lze ve většině případů nahradit i vosk. 

Hipster – fenomén, který vrátil parádní vousy zpátky na scénu. Přidejte se! S knírem nebo s plnovousem!

Hipster – fenomén, který vrátil parádní vousy zpátky na scénu. Přidejte se! S knírem nebo s plnovousem!

Olej na vousy umí vousy zjemnit a hydratovat. Nejsou pak tvrdé a jsou poddajnější ke tvarování. Pokud nepotřebujete vousy znásilňovat do podoby nepřirozených tvarů, s olejem na vousy a knír si vystačíte i jako s prostředkem na jejich tvarování. Olej je ale prospěšný i pokožce pod knírem nebo plnovousem. Pokožku chrání a hydratuje, čímž také zabraňuje nepříjemnému svědění. Takže pokud se jako dámská část světa rozhodněte propadnout no poo mánii – tedy mytí vlasů (v našem případě vousů) pouze vodou bez chemie a šamponů, nejspíše si pro celou svoji údržbu kníru a vousů vystačíte s jediným produktem – s olejem na vousy a knír!

Oleje na vousy a knír pečují o pokožku, o kvalitu vousů, změkčují je a také tvarují. Na obrázků je olej na vousy Bluebeards Revenge Classic Blend. Koupíte jej v e-shopu Luxusni-holeni.cz.

Oleje na vousy a knír pečují o pokožku, o kvalitu vousů, změkčují je a také tvarují. Na obrázků je olej na vousy Bluebeards Revenge Classic Blend. Koupíte jej v e-shopu Luxusni-holeni.cz.

Zdroj obrázků: FL, Bluebeards-revenge.co.uk

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail