Zima vyžaduje lehkou obměnu každého dětského šatníku. Většinou jsou rodiče dobře připraveni na bundy a vrchní vrstvy, ale často zapomenou na to, že i dětské nohy musí být v teple. Dokonce je potřeba na kalhoty myslet i více, protože mnohem častěji přicházejí do styku s kalužemi, blátem či sněhem.

Nabízí se hned několik alternativ, jak zimní kalhoty efektivně vyřešit. V běžných městských podmínkách rozhodně příliš nevyužijete hrubé oteplováky či zateplené kombinézy, mnohem větším pomocníkem vám mohou být obyčejné kalhoty jen lehce zateplené a upravené pro větší chlad.

Zateplené outdoorové dětské kalhoty

Pro déšť, větší zimu a případně sníh se hodí různé alternativy zateplených šusťákových či chlapeckých a dívčích softshellových kalhot, které mají tu výhodu, že neprofouknou a nějakou dobu trvá, než provlhnou. Dívčí i chlapecké softshellové kalhoty se také skvěle udržují a rychle po vyprání či promočení vyschnou.

Softshellové kalhoty se snadno udržují a děti skvěle zahřejí.

Softshellové kalhoty se snadno udržují a děti skvěle zahřejí.

Doporučujeme zvolit nějakou vhodnou tmavší barvu, aby na kalhotách nebyla vidět každá nečistota, a pamatujte, že na typické blátivé české zimy využijete určitě nejméně dvoje zateplené kalhoty pro každé dítě. Pokud se poohlédnete po kalhotách s gumou v pase i okolo kotníků, můžete klidně zvolit lehce větší velikost a kalhoty tak dítěti vydrží minimálně dva roky.

Zateplené outdoorové kalhoty se hodí do mateřské školky, na hřiště i delší zimní víkendové výlety, pokud nejsou vyloženě teploty pod nulou. Jejich tepelný komfort se dá případně ještě vylepšit použitím dětských punčocháčů nebo je doplnit alespoň o teplé zimní podkolenky.

Při výběru dbejte také na střih, aby kalhoty nikde netáhly a dítě se v nich mohlo volně pohybovat. Příhodná je kapsa na kapesník či rukavice a ideálním řešením je zmíněná guma v pase a kolem kotníků.

Zateplené teplákové kalhoty

Vzhledem k tomu, že ale poslední zimy bývají jen velmi mírné, je často zbytečné dítě navlékat do příliš hřejivých materiálů. Skvělou alternativou jsou proto dívčí či chlapecké zateplené tepláky. Jedná se v podstatě o klasické pohodlné teplákové kalhoty doplněné o teplou vrstvu.

Dokonce v nabídce internetového obchodu Olsakovi.cz můžete najít i softshellové tepláky, což je kombinace střihu klasických tepláků s odolnějším materiálem, a to zejména v oblasti kolen. Výhodou je velké pohodlí pro dítě a širší využití kalhot. Dají se použít v méně vytápěných místnostech například na chalupě, a dobře se hodí i ven do suchého, a ne příliš mrazivého počasí.

Chladné počasí si žádá dětské zateplené tepláky.

Chladné počasí si žádá dětské zateplené tepláky.

Velkou výhodou zateplených tepláků je opět jejich poměrně snadné údržba, neskutečné pohodlí v pohybu, a hlavně jejich univerzálnost, protože se dají využít v podstatě i na jaře, na podzim anebo třeba na chladné letní noci pod stanem.

Mimochodem pro dívky snadno seženete dívčí zateplené leginy, které se dají obléct v zimě a na podzim klidně k šatům, kterých se holčičky nerady vzdávají i v minusových teplotách.

Dětské punčocháče

Skvělým pomocníkem jsou v zimě dětské punčocháče, které lze klidně použít ještě pod jakékoliv už zateplené kalhoty. Akorát dbejte na správnou velikost, není nic otravnějšího než malé punčocháče!

Dětské zateplené leginy hravě nahradí punčocháče i teplé kalhoty.

Dětské zateplené leginy hravě nahradí punčocháče i teplé kalhoty.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail