Elixír mládí hledají ženy, a nejen ony, již od nepaměti. Díky kolagenu se zdá, že je tady. Čtyřicítka, dokonce ani padesátka na krku již nemusí být chvílí, kdy se náš život začne hroutit a my viditelně stárneme navenek i vnitřně. Čistý kolagen, či přírodní kolagen na pleť  ve spolupráci s kyselinou hyaluronovou, umí dokonce účinně vyhlazovat již vzniklé vrásky.

Nemusíme stárnout tak, jako stárly naše prababičky, babičky či mámy. K ruce máme pomocníky, jakým je kolagen či kyselina hyaluronová, kteří umí procesy stárnutí zpomalit. Spolu se změnou životního stylu dovedou v našem ženském životě odvrátit i takovou pohromu, jakou je menopauza a úbytek estrogenu, díky čemuž se změní naše hormonální zázemí a naše tělo dostane povel: „Stárni!“

Kolagen je důležitou složkou živočichů a platí to i pro lidi

Existuje několik forem kolagenu, ale zcela nejdůležitějšími jsou kolagen I. typu a kolagen III. typu. Tyto dva typy tvoří až 90 % kolagenu našeho těla a jsou hlavními složkami naší kůže, nehtů, vlasů, svalů, zubů, dásní, šlach, kostí, vazů, očí i krevních cév. V určitém věku však kolagen v těle začíná ubývat. Tělo jej přestává produkovat a začínáme stárnout. Navenek, kvůli zhoršení stavu vlasů a pokožky, ale rovněž vnitřně, kdy se objeví třeba potíže s pohybovým aparátem.

Nenechte tělo zestárnout

Jak tento proces zvrátit? Kolagen na pleť často aplikujeme v podobě kosmetiky, ale mnohem důležitější je dodat kolagen tělu vnitřně ve vhodném doplňku stravy. Co vlastně do těla dostaneme? Zjednodušeně řešeno, jde většinou o vysoce kvalitní hovězí kolagen z chrupavek. Má podobu tzv. hydrolyzovaného kolagenu a jedná se o želatinu, která se vyskytuje v chrupavkách, kostech a v kůžích hovězího dobytku.

Přírodní kolagen lze tedy užívat velice snadno v podobě správného doplňku stravy. Vyskytuje se též v přirozené stravě, ale ta nám jej nikdy nenabídne v tak hojném množství, abychom zvrátily proces stárnutí. Přírodními zdroji kolagenu jsou vaječné bílky, ryby a plody moře, batáty, citrusové plody (především citrony, pomeranče a grepy), též některá zelenina (brokolice, kapusta, zelí a řeřicha). Samozřejmě vývar z hovězích kostí.

Přírodní kolagen bez balastu

Na trhu se objevilo mnoho kolagenových produktů, které však nesplňují to, co bychom od tohoto doplňku stravy očekávaly. Mnohdy jde o malé koncentrace či hůře vstřebatelné formy. Žádná z nás též nejspíš nechce užívat přeslazenou formu kolagenu v podobě nápoje. Naopak, vynikající produkty dodává Waldoshop, a to i v ideálních kombinacích s biotionem, s aminokyselinami a kyselinou hyaluronovou. Čistý kolagen v podobě peptidů kolagenu typu 1, 2 a 3 je zde nekombinován s kyselinou hyaluronovou a biotinem. To vše jsou pomocníci, kteří ovlivňují stav a kvalitu naší pleti, nehtů a rovněž vlasů. I ti mají tendenci stárnout a s kvalitními doplňky stravy to lze zvrátit.

Kolagen, který se snadno užívá

Nejúčinnější kolagen je právě hovězí. Díky moderním doplňkům stravy však nemusíme neustále jíst šlachovité hovězí či vývary z kostí. Koupíte si je jako chuťově neutrální prášek, který lze přidávat do nápojů i jídla bez toho, aby změnily jejich chuť. Produkty od Waldo Health neobsahují sóju, lepek, laktózu ani umělá sladidla. Hodí se jako podpora svalů a kostí při větších fyzických výkonech, při problémech s pohybovým aparátem, proti stárnutí, ale rovněž při výskytu problémů s kvalitou pokožky, vlasů a nehtů.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail