Kam za levnými fashion nákupy? Osobně si užijete Primark, i když zatím pouze za hranicemi. Online nákupy módy se vyplatí na Aliexpressu.

Irský maloobchodní oděvní řetězec Primark doslova dobyl svět. Tedy jeho velkou část. Česká republika bohužel zatím stále mezi šťastnými zeměmi, kde si mohou módychtiví fashionmaniaci užívat nákupy, není. A přes šířící se informace, že se tak brzy stane, je vše nakonec zcela jinak. Expanze do České republiky podle zástupců Primarku zatím v plánu není. Takže nám nezbývá nic jiného než si za nákupy vyrazit do německých Drážďan, nebo do rakouské Vídně.

Primark – to je doslova zážitkové nakupování.

Primark – to je doslova zážitkové nakupování.

Proč je Primark takový fenomén?

Znám kolem sebe lidi preferující levnou módu, i ty, kteří si rádi užívají luxusnější kousky. Překvapivě Primark milují všichni. Obvykle si jej dopřejí při svých letních brigádách v Anglii, nebo si na předvánoční nákupy vyrazí právě do již zmíněného Primarku v Drážďanech.

Lavírování mezi Aliexpresem a Primarkem

Oblíbené nákupy v Číně, pokud jde o módu tak obvykle na Aliexpressu, jsou zejména o online nákupech. Doprava je většinou zdarma, když nejdete s cenami doslova „na krev“, tak lze nakupovat velice kvalitně. Oblíbené jsou zejména napodobeniny z přehlídkových mol. Nejde v pravém smyslu o fejky, ale o pokusy nabídnout to, co Dolce&Gabbana, Marchesa, Gucci a jiní předvedli na posledních Fashion Weecích. Problémem je clo a DPH z Číny. Pokud si toho nakoupíte v rámci jedné zásilky více, musíte již zaplatit clo a DPH. Nejenže se pak nákupy prodraží, ale je to i zbytečné zdržení zásilky a administrativa kolem.

Primark máme dá se říct za rohem, a tak si do něj na nákupy máme možnost zajet. Praha má nejblíž Primark Drážďany, Brno Primark Vídeň. Příjemná je nejen dojezdová vzdálenost autem, ale i možnost vypravit se tam třeba autobusem. Užijete si doslova milované „hrabání“ v haldách zboží. Móda, kosmetika, módní doplňky… Oblečení pro ženy, muže, děti… Když vás popadne mánie nakupovat, zajeďte si užít nákupy právě do Primarku.

Nákupy módy v Primarku potěší každého fashionmaniaka.

Nákupy módy v Primarku potěší každého fashionmaniaka.

A jak to má Primark s e-shopem?

E-shop Primarku, to je kapitola sama o sobě. Doporučuji si přečíst článek, kde najdete o e-shopu Primarku vše černé na bílém – najdete jej po kliknutí na odkaz v tomto odstavci.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail