Obří obličeje aplikované na oblečení, barevné kožešiny, luxusní našívané drahokamy, a současně sportovní a casual prvky v podobě pletených štulpní na punčocháčích – takto kombinuje zdánlivě nekombinovatelné prvky Miuccia Parada v další RTW kolekci značky Prada pro jaro a léto 2014. Miuccia Prada není jen módní návrhářkou. Nesmí se zapomínat na to, že je také aktivní politickou aktivistkou a své idee a názory zdařile promítá i do módní tvorby.

VVytahovat na světlo, že hlavní designérka Prada – Miuccia Prada se angažovala jako tajemnice milánské komunistické strany jí u nás asi sympatie příliš nezíská, ale nesuďme vše podle našich historických zkušeností. Miuccia Prada je také velkou bojovnicí za ženská práva a za ty se dá bojovat i dnes tím, že se vymaníme se zažitých konvencí. Což rozhodně oblečení Prada dělá a i z nové kolekce pro jaro a léto 2014 je to jasně znát.

Nová kolekce Prada pro jaro a léto 2014 kombinuje zdánlivě nekombinovatelné v šatníku kombinuje oblečení osvobozující od konvencí.

Nová kolekce Prada pro jaro a léto 2014 kombinuje zdánlivě nekombinovatelné v šatníku kombinuje oblečení osvobozující od konvencí.

Nová kolekce Ready-to-Wear (RTW) SS 2014 pracuje s velkými motivy, což není u Pradažádná novinky. Potištěné obličeje střídají inspiraci pop-artem i nádechem socialistického realismu,. Masivní zdobení našívanými obřími drahokamy připomíná další italskou módní ikonu, nebo spíše dvě – Dominico Dolce a Steffano Gabbanu – a tedy i jejich společnost značku značku Dolce&Gabbana. Přesto však tady není ani náznak plagiátorství a Prada je jako vždy svá. Dalším luxusním prvkem jsou kožešiny. Teplé kožíšky však rozhodně nejsou ničím prvoplánově luxusním ani luxusně fádním. Jsou podobně jako šaty potištěné obřími obličeji a hrají mnoha barvami. Neschovávat své ženství – i to nám radí slavná Miuccia Prada!

FOTOGALERIE: Módní kolekce Prada – RTW Spring 2014

VIDEO: Prada – Ready-to-Wear (RTW) Spring/Summer 2013

Prada kombinuje luxus a low cost v jednom

Druhým zajímavým prvkem ready-to-wear kolekce pro nadcházející jaro 2014 je kombinování luxusního a levně sportovního. Luxusní materiály, kožešiny a bohaté šperkové zdobení oblečení kombinuje Prada s levně vypadajícími úplety. Vrchní luxusní topy ukončuje Miuccia pletenými pruhy, na nohy k luxusním šatům a lodičkám obléká Praha úpletové štulpny a také pod luxusní šatové sukně se návrhářka nebojí obléct úpletový top připomínající levné výdobytky čínského textilního průmyslu pro masové textilní značky.

Luxusní a levně-sportovní v jednom outfitu: to jsou nové kombinace Prada pro jaro a léto 2014.

Luxusní a levně-sportovní v jednom outfitu: to jsou nové kombinace Prada pro jaro a léto 2014.

 

Prada uvádí: Prsa v hlavní roli!

Jedním ze spojovacích prvků celé kolekce jsou podprsenkové živůtky. Ty Miuccia Prada používá jako vrchní díl na šaty, halenky nebo svetříky. Podprsenka jako symbol feminity je také často zdůrazněná jako patchwork aplikace na vrchních dílech – tedy na halenkách tričkách či pulovrech.

Prsa hrají hlavní roli téměř v každém modelu poslední kolekce Prada. Jako symbol znovuzrození uvádí nový přístup k ženskému oblékání, jako symbol ženství představují novou estetiku kombinací a jako symbol fetiše ukazují nový hravý pohled na ženské přednosti.

Prada v kolekci zvýrazňuje prsa jako symbol feminity. (Detaily oblečení z kolekce RTW S/S 2014)

Prada v kolekci zvýrazňuje prsa jako symbol feminity. (Detaily oblečení z kolekce RTW S/S 2014)

 

FOTOGALERIE: Prsa v hlavní roli (Prada RTW S/S 2014)

Názor redakce

A kde v kolekci najdeme nejsilnější symbol feminismu? Podle mne ve vrstvení které bourá všechny normy. Natáhnout podprsenku na pulovr nebo na svetr není sice zcela novátorská myšlenka, určitě ale opakování neuškodí a když navíc Prada přináší svůj vlastní inovovaný pohled, proč ne!

Prada odkrývá nový feminismus

Modely oblečení jakoby Miuccia Prada stvořila pro dívčí gangy. Kódy ženské svobodomyslnosti najdete v make-upu, sportovním stylu ulice a současně v touze po luxusu. Vše doplňuje street art, který se odráží na oblečení, ale i jako kulisy celé módní přehlídky. Šaty infikované uměním a módní přehlídka plná energie, kterou do ní vnesla skladba Britney Spears „Work Bitch“. Úplný kontrast k přehlídce, kde Miuccia Prada představila pánskou kolekci. Muži jako pasivní účastníci ženských erotických snů v kontrastu se ženami, které si diktují vlastní pravidla světa.

Zdroj obrázků: kolekce Prada RTW SS 2014, Style.com

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail