Typické žluté koření, kurkuma, má své neodmyslitelné místo v indické kuchyni. Exotická vůně i chuť ale není to jediné, co nabízí.

Velkou výhodou kurkumy je obsah účinných látek pomáhajících lidskému organismu s několika problémy. Podívejte se, proč používat kurkumu a kde všude najde své využití. Po přečtení tohoto článku ji rychle doplníte do své sbírky koření. 

Žluté koření kurkuma

Kurkuma bývá přirovnávána ke žlutému šafránu. Pro okořenění pokrmu ji stačí trochu a všechno hned dostane typicky žlutou barvu. Tato kulturní plodina pochází z jihovýchodní Asie a vzhledem připomíná zázvor. Dá se pěstovat i v našich podmínkách a pravidelně sklízet oddenky, kde se nachází kořenící látka. Rostlina nemá ráda mráz, a proto ji na zimu dávejte domů. Jednodušší je nákup už hotového sušeného prášku. Dávejte si však pozor na jeho dostatečnou kvalitu, kdy zůstává zachována většina pozitivních efektů.

Kurkuma bývá přirovnávána ke žlutému šafránu. Pro okořenění pokrmu ji stačí trochu a všechno hned dostane typicky žlutou barvu.

Kurkuma bývá přirovnávána ke žlutému šafránu. Pro okořenění pokrmu ji stačí trochu a všechno hned dostane typicky žlutou barvu.

Jaké má pozitivní účinky?

Všestranné účinky na lidský organismus jsou jedním z hlavních důvodů, proč se jedná o tak oblíbené koření. Barvivo kurkumin má pozitivní účinky při snižování hladiny špatného cholesterolu a byly zkoumány i pozitivní vlivy při Parkinsonově chorobě. Kurkuma se dá označit za přípravek pro prevenci proti rakovině a má silné protizánětlivé účinky. Obsažené látky se podílejí na přirozené očistě krve a celého organismu. V případě čerstvého oddenku je možné nastrouhat si ho přímo do čaje a užít si všechny dostupné pozitivní efekty.

Všestranné účinky na lidský organismus jsou jedním z hlavních důvodů, proč se jedná o tak oblíbené koření.

Všestranné účinky na lidský organismus jsou jedním z hlavních důvodů, proč se jedná o tak oblíbené koření.

Využití kurkumy

Nejznámější využití má kurkuma ve směsi koření s názvem kari. Hodí se hlavně k masovým směsím, rýži a celé řadě zeleniny. Kromě toho se využívá i v ajurvédské medicíně, díky svým pozitivním účinkům na procesy v lidském těle. Často se používá i jako přírodní konzervační prostředek do nakládaného ovoce a zeleniny.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail