Nemusíte shánět drahý ekologický ložnicový nábytek od zahraničních prodejců. Postele z masivu a kvalitní zdravotní matrace se vyrábí i u nás.

Třetinu svého života prospíme. Postel jako taková je, pokud jde o čas, který v ní trávíme, nejvyužívanějším kusem nábytku. Ložnice je navíc nejen místem relaxace a čerpání nových sil, ale i romantickým místem. Když si všechny tyto dílčí částečky seskládáme dohromady, naskýtá se otázka – věnujeme dostatek pozornosti tomu, na čem spíme? Vždyť nevhodné matrace nebo rošty postelí dokážou pěkně potrápit nejen naše záda, ale třeba být i příčinou bolesti kloubů nebo hlavy. S ložnicovým nábytkem a postelí je to velice podobné. Levný a málo kvalitní nábytek může být plný zdraví ohrožujících látek – lepidel, barev nebo laků. Víte třeba, že ve starších postelích a nábytku obecně se pro výrobu dřevotřískových materiálů a lepení používal formaldehyd, který nejenže dráždí dýchací cesty a oči, ale současně bývá příčinou nevolností a bolestí hlavy? I když se dnes již používání formaldehydu v moderních lepených materiálech omezilo, kvalitní postele z masivu jsou jednoznačně lepší volbou. Zejména tehdy, když máme garanci, že i použitá povrchová úprava odpovídá ekologickým a zdravotním normám na nejvyšší úrovni.

Nemusíte shánět drahý ekologický ložnicový nábytek od zahraničních prodejců. Postele z masivu a kvalitní zdravotní matrace se vyrábí i u nás.

Nemusíte shánět drahý ekologický ložnicový nábytek od zahraničních prodejců. Postele z masivu a kvalitní zdravotní matrace se vyrábí i u nás.

Postele z masivu v unikátním designu se vyrábí i v České republice

Kvalitní dřevěné postele z masivu vyrábí česká firma Postelia. Postele se vyrábí zásadně z kvalitního a dobře vysušeného masivního dřeva, tedy ne z lepených dřevotřískových desek, jak je to dnes u nábytku obvyklé. Přitom vás překvapí, že masivní dřevo není ani dnes rozhodně materiál, který by byl za zenitem a hodí se tak akorát na nábytek pro zařízení chalup ve stylu selských jizeb. Designéři a truhláři firmy dokázali vytvořit dřevěné postele, které svým designem splňují i požadavky skutečně esteticky velice náročných zákazníků. V sortimentu Postelia najdete především manželské postele z masivního dřeva, které se hodí jak do hypermoderních interiérů, tak do klasických či jinak stylových interiérů.

Užijte si klidný a spokojený spánek na kvalitních postelích z masivního dřeva od českého výrobce

Užijte si klidný a spokojený spánek na kvalitních postelích z masivního dřeva od českého výrobce

Moderní postele z masivu jako manželské, ale i jako jednolůžkové postele, postele s úložním prostorem nebo rozkládací postele z masivů, jsou vyrobeny z českých dřevin. Z těch měkkých se používá smrk nebo borovice, odolnější vrypu jsou pak používané tvrdé dřeviny – buk, dub, olše, bříza, javor a jasan. Pro výrobu svých postelí používá společnost Postelia masivní dřevo z jihočeských lesů, které se dokonce honosí FCS certifikátem, což je garance toho, že dřevo je pěstováno i zpracováváno šetrně a s ohledem na životní prostředí. Pro povrchovou úpravu jsou rovněž používány vysoce ekologické materiály. Firma používá olejovosk s příměsí pryskyřice od německého výrobce BIOFA. Jako činidlo je používaná přírodní lněná fermež.

Do zdravé postele patří zdravé a kvalitní matrace

Postelia se nezaměřuje jen na kvalitní, zdravé a estetické postele, ale vyrábí i vlastní zdravotní matrace. Nedostatek kvalitních  zdravotních matrací za rozumnou cenu tuto rodinnou přivedl k tomu, že se do jejich výroby pustila sama. V sortimentu najdete matrace ze 100% přírodního latexu. Ten Postelia dováží od renomovaného belgického výrobce, společnosti Artilat. Dalším zajímavým produktem jsou BIO studené pěny vyrobené z rostlinných olejů. Jsou zdravou a ekologickou náhražkou výrobků z ropných surovin. Jde o výrobek společnosti Carpenter a prodávají se pod označením Naturalis. I další zdravotní matrace vyrobené ze studených nebo paměťových pěn, spadají do kategorie výrobků chránící naše zdraví a přírodu. Materiály nesou certifikaci, která garantuje, že při jejich výrobě nejsou používány nebezpečné látky, jako například ftaláty formaldehyd, rtuť, olovo, PBDE a další. Současně je certifikace zárukou, že výroba těchto materiálů je šetrná k životnímu prostředí.

Do zdravé postele patří zdravé a kvalitní matrace

Do zdravé postele patří zdravé a kvalitní matrace

Zdravotní matrace Postelia se nesnaží být efektní tím, že se skládají z často nesmyslného množství vrstev, které jsou od sebe barevně efektně odlišené, což na matraci pak ve výsledku i tak nevidíme. Naopak. Zdravotní matrace Postelia se skládají z co nejmenšího počtu vrstev, aby se eliminovala nutnost spojovat jednotlivé vrstvy lepidly. A i u vrstvených matrací, pokud to jde, je preferováno jejich skládání bez lepidla nebo s jeho minimem.

Zdroj obrázků: FL, Postelia

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail