Co tedy s velkým pozadím, které nám vadí dělat? Zamaskujte jej vhodným oblečením! Víme jak na to!
Co tedy s velkým pozadím, které nám vadí dělat? Zamaskujte jej vhodným oblečením! Víme jak na to!

Pomóc, mám velký zadek! – První pomocí je správně zvolené oblečení!

Velký zadek je hned vedle malých (případně velkých prsou) nejčastějším problémem s postavou, který řešíme. Možná to někdy zbytečně přeháníme, zejména ovlivněním „nepřirozenými ideály krásy“, kterou nám vnucují návrháři i média. Zhubnout vždy nepomůže a někdy nám to ani nejde. Na cvičení jsme většinou líné a ani ono není 100% účinné. Co tedy s velkým pozadím, které nám vadí dělat? Zamaskujte jej vhodným oblečením! Víme jak na to! Podívejte se na další díl seriálu připravený naší redakcí ve spolupráci se zásilkovým módním domem KLiNGEL o problémech s postavou.

Asi to bude jako házet hrách o zeď, ale musím tím začít otázkou: Skutečně si myslíte, že se musíte za svůj zadeček stydět? V pubertě si mindráky s názory na vlastní postavu projde snad každá z nás, ale s věkem zjistíme, že se mužům mnohem více líbí hezky kulatý zadeček, který nám přidává ženské tvary, než ploché „bezpohlavní“ pozadí. Média nám sice servírují placaté modelky, avšak najdou se celebrity, které se za svůj „ velký zadek“ nestydí a staví na něm svoji smyslnost i kariéru. 44-letá zpěvačka a herečka Jennifer Lopez na svém výrazném pozadí doslova lpí, podobně jako hip-hopová hvězda Nicki Minai či jako americká fashion hvězda Kim Kardashian. Můžeme zalovit i v historii a vzpomenout si na velké pozadí sexsymbolu 50. let – Brigitte Bardot. Ať už ale vezmete svůj velký zadek na milost nebo ne, vždy je dobré znát pravidla, jak se v případě, že jste jeho majitelkou, oblékat.

Velký zadeček vhodně zamaskují tmavé kalhoty správného střihu i delší trička nebo topy.
Velký zadeček vhodně zamaskují tmavé kalhoty správného střihu i delší trička nebo topy.

Boj se svým velkým zadkem začněte u správně zvolených kalhotek!

Dřív než si povíme něco o extrémním přístupu, kdy se pokusíme kalhotkami zadeček „slisovat“ do menších rozměrů, podíváme se na naše klasické kalhotky. Větší zadeček potřebuje větší kalhotky! Zapomeňte tedy na to, že si psychologicky budete ubírat na váze a nosit o číslo menší kalhotky, než skutečně potřebujete. Často i když nosíte oblečení velikosti M, kalhotky potřebujete o číslo větší. Jen tak zabráníte tomu, aby se vám kalhotky zařezávali do kulatého zadečku a tím jej deformovaly a také nehezky zvýrazňovaly. První co musíte v boji se svým zadečkem udělat, je zvolit správnou velikost kalhotek!

I pohodlné kalhotky mohou vypadat hezky. Tyto navíc nezdůrazní zadeček a ještě jako bonus schovají větší bříško. (Cena: 549 Kč)
I pohodlné kalhotky mohou vypadat hezky. Tyto navíc nezdůrazní zadeček a ještě jako bonus schovají větší bříško. (Cena: 549 Kč)

Pokud chcete na svůj zadeček použít větší kalibr, můžete stáhnout po stahovacím spodním prádle. Stahovací kalhotky nebo stahovací body pomůže, ale opět je nejdůležitější správně zvolená velikost. Protože nejhorší je, když nám stahovací prádlo začne deformovat postavu a faldíky z jednoho místa protlačovat na jiné. Kvalitní tvarující spodní prádlo, jaké nabízí také společnost KLiNGEL – tvarující kalhotky i tvarující korzety dokáží postavě ale skutečně pomoci.

Kvalitní stahovací kalhotky ze sortimentu KLiNGEL nabízí nejen funkčnost, která pomůže k menšímu zadečku i vytvarování dalších partií, ale také prodyšnost, která umožní nošení tohoto prádla celoročně. Vlevo: Tvarující kalhotky. (2 kusy – 899 Kč.) Vpravo: Tvarující kalhotky se širokou pásovkou a zpevněnými břišními partiemi. (Cena: 1049 Kč)
Kvalitní stahovací kalhotky ze sortimentu KLiNGEL nabízí nejen funkčnost, která pomůže k menšímu zadečku i vytvarování dalších partií, ale také prodyšnost, která umožní nošení tohoto prádla celoročně. Vlevo: Tvarující kalhotky. (2 kusy – 899 Kč.) Vpravo: Tvarující kalhotky se širokou pásovkou a zpevněnými břišními partiemi. (Cena: 1049 Kč)

Bez správného střihu kalhot se neobejdete!

Na extrémní bokovky sice zapomeňte, ale kalhoty s nižším pasem do vašeho šatníku rozhodně patří! Právě my ženy s větším zadečkem patříme do skupiny těch, pro kterévysoko posazený pas kalhot vhodný není – pokud se tedy nerozhoneme jít v šlépějích Brigitte Bardot a své pozadí náležitě předvést. Ale pozor, neznamená to, že nám kalhoty mají viset na bedrech. Ideální je pas umístěný těsně pod pupkem nebo přes něj.

Kalhoty nabírané v pasu, nedejbože na gumičku, kalhoty s vysokým pasem, velké vzory (kostky, květiny, velké puntíky) – to vše je pro ženy s velkým zadečkem tabu!Pozor si musíme dát také na zadní kapsy. Ty bývají téměř vždy na džínsech a je velice důležité, aby byly správně velké i správně posazené. Příliš malé kapsy i příliš velké zadní kapsy dělají zadeček větším. Důležité také je, aby byly správně vycentrované. Jen tak zadeček opticky nezvětší.

Sukňové kalhoty v širokém střihu jsou vhodné i pro větší zadeček. Mají splývavý vrchní materiál s bočními elastickými vsadkami. (Cena: 1199 Kč) Kalhoty „Madrid“, v tzv. Marlene střihu s komfortní výškou sedu a v širším, zadeček nezdůrazňujícím střihu. (Cena: 1799 Kč)
Sukňové kalhoty v širokém střihu jsou vhodné i pro větší zadeček. Mají splývavý vrchní materiál s bočními elastickými vsadkami. (Cena: 1199 Kč) Kalhoty „Madrid“, v tzv. Marlene střihu s komfortní výškou sedu a v širším, zadeček nezdůrazňujícím střihu. (Cena: 1799 Kč)

Opticky zadeček zmenší také široké kalhoty, téměř hraničící se střihem kalhotové sukně. Zadeček se v nich nezdůrazní a splyne. Opticky zadeček zmenší také tmavé barvy kalhot a černá, ale také splývavé materiály nebo jemné svislé proužky.

Tip: Stydíte se nosit legíny, protože v nich máte velký zadek nebo stehna? Zkuste legíny se sukní 2v1, která vaše problematické partie schová.
Legíny se sukní 2v1. (KLiNGEL)
Legíny se sukní 2v1. (KLiNGEL)

Také nesprávný střih sukně nebo šatů může vás zadeček zvětšovat!

Nejen u většího zadečku si musíme dávat pozor na střih sukně. Avšak samozřejmě s ním o to více. Nabírané sukně v pasu, skládané zadní díly sukní, zdobení sukní na zadečku – to vše zdůrazňuje jeho velikost. Dokonce ani střih A pro nás nemusí být tím pravým. Sukně se nám na zadečku zvedá a ještě více jej zdůrazňuje. Nejhorší pak je, pokud střih A není přizpůsoben naší velikosti pozadí. Víte, že by měla být A sukně vzadu stříhaná delší, aby se nám nestalo, že se nám díky zadečku zvedne o několik centimentrů výš, než její přední díl?

Vhodnými sukněmi jsou pouzdrové sukně s níže posazeným pasem se zadním rozparkem nebo na místě rozparku se všívanými klíny a sklady. Základem je docílit, aby se nám sukně příliš neobtáhla kolem zadečku a následně pak nezdůraznila, kde až nám zadeček směrem dolu končí.

Džínová sukně KLiNGEL v 5-kapsovém střihu s pískovaným efektem na přední a zadní části. Tubový střih a rozumně posazený pas nezdůrazňují zadeček. (Cena: 1199 Kč)
Džínová sukně KLiNGEL v 5-kapsovém střihu s pískovaným efektem na přední a zadní části. Tubový střih a rozumně posazený pas nezdůrazňují zadeček. (Cena: 1199 Kč)

Při výběru správných šatů pro postavu s větším zadečkem se můžete od zadečku pokusit odlákat pozornost – například odhalenými zády u večerních šatů. Vyhněte se velkým vzorům rozšiřujícímu zdobení pod pasem a raději volte šaty bez pásku.

Vlevo: Jersey šaty s dlouhými rukávy. Přiléhavý střih a modrá barva ubírají pozadí na objemu. Cena: 1799 Kč) Vpravo: Dlouhé černé šaty s rozšířenou sukňovou částí jsou vhodné i pro postavu s větším zadečkem. (Cena 2699 Kč)
Vlevo: Jersey šaty s dlouhými rukávy. Přiléhavý střih a modrá barva ubírají pozadí na objemu. Cena: 1799 Kč) Vpravo: Dlouhé černé šaty s rozšířenou sukňovou částí jsou vhodné i pro postavu s větším zadečkem. (Cena 2699 Kč)

Velký zadek spolehlivě schová tunika!

Tuniky jsou dokonalou pomůckou při maskování velkého zadečku. Rovné i ty asymetrického střihu jej spolehlivě schovají a ukryjí třeba i pro nás zrovna ne příliš dobře zvolený střih kalhot. I když bychom se u většího zadečku měly vyhýbat rozšiřujícím vzorům a barvám, u tuniky se můžeme více odvázat a mnohdy si dovolit i jindy zakázané vzory.

Tunika KLiNGEL s výstřihem do V. Široký střih vhodný pro ukrytí většího zadečku. (Cena: 2349 Kč) Tunika s gumičkou pod prsy. Rozšířený střih. (Cena: 2399 Kč)
Tunika KLiNGEL s výstřihem do V. Široký střih vhodný pro ukrytí většího zadečku. (Cena: 2349 Kč) Tunika s gumičkou pod prsy. Rozšířený střih. (Cena: 2399 Kč)

Pozor na sako! Dokážeme ním natropit hlouposti!

Bolerko, sako do pasu, či sako v rovném střihu – jestliže máte velký zadek, rychle je odstraňte ze svého šatníku. Vám budou slušet saka projmuté v pase a s délkou pod boky. Na bocích může být sako dokonce mírně rozšířené.

Tabu pro velký zadek

  • Nenoste široké masivní pásky.
  • Vyvarujte se krátkých živůtků a halenek zasunutých do sukní a kalhot.
  • Pamatujte si, že džínsy seprané v zadní části opticky zvětšují pozadí.
  • Na masitém zadku nikdy nenoste ozdoby: stuhy, nabírání, záhyby, sklady, plisování.
  • Zapomeňte na kostkované kalhoty, protože zvětší i ten nejmenší zadeček na světě.
  • Velkým květům na sukni se vyhněte, zbytečně poutají pozornost.
  • Ačkoliv jste se se svým zadkem už smířila, zbytečně na něj neupozorňujte křiklavými barvami.

Zdroj: kniha autorky Jitky Hrdličkové, Víte co na sebe? (vydalo OTTOVO NAKLADATELSTVÍ – CESTY.Praha, 2004)

 

Zdroj obrázků: KLiNGEL, katalog jaro/léto 2014

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří žijí s aktuálními módními trendy.

Váš e-mail