Společenské šaty a lesk šperků patří neoddělitelně k sobě. Umíte ale správně plesové šaty a šperky sladit? K dokonalosti na parketu se to musíte naučit!

Pořídíte si krásné plesové šaty, zopakujete si taneční kroky, rezervujete si včas kadeřníka, abyste ani účes na ples neponechala náhodě a pak všechno pokazíte nevhodným výběrem šperků. Že to není váš případ? Je až překvapující, jak často se to děje. Celkový efekt ze společenské róby může zkazit nejen nevhodný tvar či barva šperku, ale i jeho umístění v celkovém outfitu To je nejčastěji případ náhrdelníků a náramků. Prsteny zas bývají prevíti, kteří dokážou za večer roztrhnout punčocháče na několika místech nebo dokonce nenávratně poškodit večerní šaty. Nesprávně zvolené šperky mohou pokazit náš dokonalý vzhled i nás připravit o veškerou radost z plesu. Takže jak si je vybrat plesové šaty a šperky správně?

Plesové šaty a šperky k sobě neoddělitelně patří. Nádherné luxusní šperky, které si může dovolit každá z nás, najdete v sortimentu e-shopu Lyra-sperky.cz.

Plesové šaty a šperky k sobě neoddělitelně patří. Nádherné luxusní šperky, které si může dovolit každá z nás, najdete v sortimentu e-shopu Lyra-sperky.cz.

♥ TIP

Jak si moci dovolit pořídit si na ples skutečně krásné a luxusní šperky? Volte kvalitní rhodiované stříbro, které je levnější než zlato, ale nečerná a nevadí ani alergikům. Místo zlata si můžete pro šperky na ples zvolit levnější pozlacené. kousky Nádherné šperky na ples pořídite v e-shopu Lyra-sperky.cz >>

Plesové šaty a šperky – nejčastější chyby, kterých se dopouštíme

Levná bižuterie může vše zkazit

Zapomeňte na celebrity z Oscarů a z červeného koberce ověšené šperky v hodnotě milionů dolarů. Věřte, obvykle je ani ony samy nevlastní takto drahé šperky v obrovských rozměrech. Než je nahrazovat levnou bižuterií, o které i tak každý ví, že nejde o pravé šperky, pořiďte si hezký luxusní šperk, který sice nebude obsahovat maxi safíry, ale bude z něj naprosto jasné, že jde o pravý šperk. Pokud přece jen zůstanete u bižuterie, vybírejte na ples její velikost umírněně a vyhněte se levným materiálům, jakým je plast, ale i různé moderní hmoty, třeba ty, které dnes vidíme na špercích z 3D tiskáren.

Nakupujte série šperků

Luxusní šperk ke společenský a plesovým šatům vám vydrží léta. Je proto dobré do něj zainvestovat a koupit si šperk hned v sérii Tedy doladit náhrdelník, náušnice, náramek a eventuálně i prsten. Můžete si pořídit skutečně set, nebo si alespoň vyhlídnout šperky, které budou spolu dokonale ladit.

Luxusní šperky na ples pořídíte v e-shopu Lyra-sperky.cz.

Luxusní šperky na ples pořídíte v e-shopu Lyra-sperky.cz.

Šperky na ples nenoste ve všední den

Stejně tak, jako si neoblečete plesové šaty do práce, neměly byste nosit v běžný den ani plesové šperky. Měli by to být miláčkové pouze pro luxusní příležitost. A jelikož budete plesové šaty sezónu od sezóny střídat, avšak šperk je investice pro více sezón, měl by být vůči šatům vybírán více neutrálně a spíše by měl slušet vám osobně. Plesové šaty a šperky by obecně měly pomáhat ke kráse vám a ne naopak – vaše krása není povinná dávat se v šanc nepovedeným módním kouskům.

Plesové šaty a náhrdelníky

Náhrdelník je většinou nejviditelnějším šperkem plesové róby. Nemusíte jej mít vždy. Pokud si vyberete šaty bez výstřihu, nebo dokonce se stojáčkem, je náhrdelník na zvážení. Při hladkých materiálech plesových šatů jej můžete mít, pokud ale máte šaty v horní části z krajky, nebo dokonce zdobený třpytkami, kamínky či flitry, rozhodně náhrdelník vynechte. Náhrdelník v tomto případě nikdy nepatří přes šaty. A platí obecně i to, že náhrdelníky by nikdy neměly být delší než váš výstřih. U menších výstřihů, kde je dlouhý skutečně téměř každý šperk, můžete volit náhrdelník jako obojek, t. j. obepínající těsně krk. Nezapomeňte, že běžný řetízek s přívěškem rozhodně není náhrdelníkem na ples. Na plesové šperky rovněž nepatří různé náboženské symboly ani znamení zvěrokruhu.

Plesové šaty a náušnice

Náušnice a jejich výběr k plesovým šatům souvisí rovněž s výběrem účesu. Vždy si zvolte, čemu dáte přednost. Jestli chcete upozornit na krásné dlouhé vlasy – v tom případě můžete náušnice vynechat nebo volte drobný model. Pokud máte vlasy vypnuté do drdolu nebo výčesu, nebo vlasy krátké, náušnice by měly být výrazné. Ale to jen v tom případě, pokud nemáte příliš výrazné zdobení šatů a to především ve vrchních partiích.

Ukázka plesových šperků ze sortimentu e-shopu Lyra-sperky.cz.

Ukázka plesových šperků ze sortimentu e-shopu Lyra-sperky.cz.

Plesové šaty a náramky

Náramky se obvykle z plesových oufitů vylučují. Mohou totiž dělat problémy při tanci a padat partnerovi na dlaň. Ale výjimky jsou možné. Zejména, pokud máte jako plesové šaty vybraný prostý model z jednoduché tkaniny a ve vypasovaném střihu. Pokud má dlouhé nezdobené a jednobarevné rukávy, může dokonce náramek překrývat část rukávu. Náramky oceníte i tehdy, pokud máte šaty zcela bez rukávů, nemáte prsten a potřebujete ruce oživit. Ale pozor, je lepší, aby náramek na ruce pevněji seděl a určitě vám nesmí propadnou přes dlaň. Pozor i na to, aby náramek nepoškodil šaty nebo aby se vám nezachytával do vlasů či netrhal punčocháče.

Plesové šaty a prsteny

Vhodné kombinace pro plesové šaty a šperky jsou nejtolerantnější právě k prstenům. Vzhledem k tomu, že se zásnubní a snubní prsteny mají nosit nepřetržitě, ponechte si je i na plese. A ponechat si lze i svůj prsten, který běžně nosíte. Nesmí se však s plesovými šaty poprat barvou kamene, zejména pokud je větší. Pozor si dejte i tehdy, pokud máte v oblibě masivní prsteny. Musí se hodit i k vaší jemné plesové róbě.

Společenské šaty na ples a šperky musí být sladěné barevně

Nezapomeňte, že plesové šaty a šperky musí ladit i barveně. Pozor na střídání zlatého a stříbrného kovu (a to i pokud jde o bílé zlato). Kombinovat je můžete, ale musí být zřejmé, že jde o cílenou kombinaci. Takže pokud máte zlatý prsten a stříbrný náramek, měl by náhrdelník kombinovat obě tyto barvy zlata. Podobně je to i když použijeme šperk z růžového zlata.

Důležitá je i barva kamenů šperků. Právě kámen může být tím, co hezký šperk povýší na luxusní. Musí však ladit se společenskými šaty barevně, nebo se s nimi doplňovat. Hitem letošní sezóny je kombinovat modrou a růžovou. Takže pokud kombinujete růžové šaty a šperky s pastelově modrými kameny, vytvoříte naprosto dokonalý outfit. Samozřejmě to můžete udělat i naopak. Černé šaty na ples, ale i bílé nebo stříbrné plesové šaty, lze snadno kombinovat s jakoukoliv barvou kamenů. Zůstaňte však pouze u jedné. Pokud tedy není šperkový set postaven právě na multibarevnosti.

Zdroj obrázků: Lyra-sperky.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail