Hledáte tipy na plesové šaty 2015 pro novou společenskou sezónu? Večerní šaty se změnili a inspiraci rozhodně potřebujete. Pojďte ji najít u Pařížanek.

Nová společenská sezóna posunula večerní róby do nové éry. Trendy pro plesové šaty 2015 vás rozhodně nechají na pochybách, že pro plesovou sezónu 2015 potřebujete něco nové na sebe. Staré plesové šaty vypadající jako z levného historického filmu, ale ani nudné a dobře nepadnoucí kousky, by v našem společenském šatníku neměly vůbec zůstávat. Jak se tedy připravit pro plesovou sezónu 2015? Pojďte se inspirovat róbami z pařížských módních přehlídek. Zjistíte, že plesové šaty 2015, nad kterými omdlévaly na Paris Fashion Week Pařížanky, možná sestavíte sama z několika dostupných fashion kousků.

Talbot Runhof ukazuje, že fashion bomber bunda s dekorací může být v kombinaci s dlouhou metalickou sukní ideální součástí večerní róby 2015. Haider Ackermann představil úžasný společenský oděv, který kombinuje lesklé úzké kalhoty a luxusní top s dlouhou asymetrickou sukní. V kolekci Mugler dostaly prostor černé plesové šaty, které se inspirovaly sportovními střihy. Značka Valentino sází na fluidní průhlednost a nádherné květinové zdobení, nebo si hraje s efektem prostříhávané výšivky.

Talbot Runhof ukazuje, že fashion bomber bunda s dekorací může být v kombinaci s dlouhou metalickou sukní ideální součástí večerní róby 2015. Haider Ackermann představil úžasný společenský oděv, který kombinuje lesklé úzké kalhoty a luxusní top s dlouhou asymetrickou sukní. V kolekci Mugler dostaly prostor černé plesové šaty, které se inspirovaly sportovními střihy. Značka Valentino sází na fluidní průhlednost a nádherné květinové zdobení, nebo si hraje s efektem prostříhávané výšivky.

FOTOGALERIE: Plesové šaty 2015 – inspirace z Paris Fashion Week

12...5

Plesové šaty 2015 – pařížská inspirace z módních mol

Nové trendy z pařížského Fashion Week představily plesové šaty 2015 v poněkud novém stylu. Inspirují se sportovnějšími střihy, často připomínají spíše luxusní noční košili, nebojí se kombinací s kalhotami a také luxus již nespočívá pouze v levném saténovém lesku. Šaty často těží z vintage stylu, jako například v kolekcích Rochas nebo Emanuel Ungaro. A naopak, vrací se také do retro éry 60. let, kde však nehledají inspiraci v hippies, ale naopak, inspirují se dobou, kdy jste jen stěží našly někoho, kdo by díky startující éře objevování vesmíru nechtěl stát kosmonautem.

Večerní šaty pro rok 2015 z kolekcí Balmain a Rochas.

Večerní šaty pro rok 2015 z kolekcí Balmain a Rochas.

Plesové šaty 2015 čerpají inspiraci ve spodním prádle, ale i módních doplňcích, jakými jsou třeba obyčejné pásky. Takovou inspiraci vidíme například na večerních šatech Vionnet. U plesových šatů z kolekce Elie Saab se zas sportovní pruhy a spíše home made batika přetváří do zcela neodolatelné společenské róby. V nové plesové sezóně 2015 byste se rozhodně neměly bát průhlednosti, která se dá utlumit nude barvou podšívek. Často tak šaty na ples získávají vzhled étericky svůdného nočního prádla. Podprsenka vám samozřejmě nesmí nikdy zpod večerních šatů číhat, ale pokud je sama součástí plesových šatů, směle se jí pochlubte.

Večerní šaty pro rok 2015 z kolekcí Vionnet a Elie Saab.

Večerní šaty pro rok 2015 z kolekcí Vionnet a Elie Saab.

Na ples v roce 2015 můžete i v kalhotách!

Mnoho žen dává přednost při oblékání kalhotám. Takže proč se znásilňovat šaty, když plesové šaty 2015 můžete nahradil společenským kalhotovým kostýmem nebo dámským smokingem. Ten je v černé nebo v bílé sice klasika, ale Haider Ackermann ukazuje, že také růžovo-béžový smoking v kombinaci s úžasnou halenkou v odstínu barvy roku 2015 – takzvané Marsala barvě, může vypadat naprosto úžasně. U stejné značky také vidíme, že se nemusíme bát minimalismu ani u společenských šatů. Stačí se podívat na úžasně starorůžový overal. Pokud si ale jednou v roce v průběhu plesů přece jen chcete užít svoji chvilku luxusní nabubřelosti, inspirovat vás může například společenský kalhotový kostým Ellery nebo kalhotový komplet s průhlednými efekty Elie Saab.

Večerní šaty pro rok 2015 jako společenské kalhotové komplety od Haider Ackermann (2x), Ellery a Elie Saab.

Večerní šaty pro rok 2015 jako společenské kalhotové komplety od Haider Ackermann (2x), Ellery a Elie Saab.

 

[series_post_list_box]

Zdroj obrázků: Paris Fashion Week – RTW kolekce S/S/ 2015, style.com

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail