Jaké plavky letos frčí? Je mnoho střihů či barevných témat, ve kterých zaujmete a půjdete s trendy. Hitem jsou ale překvapivě čtvery typy plavek, na které v českých buticích hned tak nenarazíte. Sehnat je ale – byla byste za módní hvězdu!

Plavky mají letos několik kategorií trendů – obvykle se rozlišují podle střihu a tématu použitých vzorů či barev. Ale čtyři horké plavkové trendy letošní roku se na na plavky koukají zcela jinak. Skrze použitý materiál – a ne zrovna tradiční, a také přes celkovou fazónu plavek.

Plavky z neoprénu už nejsou jen pro potápěče!

Neoprén se stal módním materiálem, ze kterého dnes návrháři klidně ušijí večerní šaty. Divit se tedy, že se z něj šijí plavky je skutečně zbytečné. Jenom už nevypadají jako ty pro potápěče. Neoprénové plavky vypadají k nerozeznání od těch módních – a jsou v žebříčku módnosti dokonce ještě mnohem výš. Plavky z neoprénu mohou být dvoudílní i jednodílné, obvykle si ale pohrávají s designem kontrastních švů, kdy se na pestrém základu, často v neonových barvách, zvýrazní švy černým pruhem. Šití bývá přiznané viditelným pružným stehem, který dává plavkám někdy vzhled, jakoby byly na ruby.

Plavky z neoprénů patří do módního šatníku.

Plavky z neoprénů patří do módního šatníku.

FOTOGALERIE: Plavky z neoprénu

Háčkované plavky jsou krajkou pláží

Módní průhlednost, hlad po krajce i prořezávaných materiálech si letos plavky vyložily po svém. Ukazují a zakrývají současně, ale úplet vznikl pomocí háčků. Háčkované plavky jsou dalším z trendů pláží letošního roku. Tyto plavky přinesly nové vzory a také nové formy průhlednosti. Estetika těchto plavek se posunula na ještě vyšší level. Obléct si je znamená mít nejen odvahu, ale také si je zasloužit hezky štíhlou, ale ženskou postavou.

Plavky si můžete v letošní sezóně i uháčkovat.

Plavky si můžete v letošní sezóně i uháčkovat.

FOTOGALERIE: Háčkované plavky

Plavky jako síťované outfity

Naznačit, odhalit a skrýt současně – to je letošním módním hitem. A návrhářům k tomu posloužily také různé síťoviny. Čekali byste ale síťované materiály na plavkách? Proč ne, jen se trochu obávám, aby z nás síťované plavky a sluníčko neudělali tečkovanou krásku. Přesto, plavky v podobě síťovaných outfitů vypadají skvěle a pořídit si podobné by byl skutečný kauf.

Chyťte se do svůdných sítí a nechte plavky přes síťovaný materiál něco málo poodhalit.

Chyťte se do svůdných sítí a nechte plavky přes síťovaný materiál něco málo poodhalit.

FOTOGALERIE: Plavky s průhlednými síťkami

Plavky jako color bloky

Tento plavkový trend založen na barevných blocích vytvářejících celkový design plavek naznačili už tak trochu neoprenové plavky. Ty jsou jako stvořeny pro aplikaci tohoto trendu. Neoprén ale pro plavky s designem barevných bloků rozhodně není podmínkou. Sezónně nejoblíbenější je kombinace dvou barev, nebo kombinace barvy s kontrastní černou. Přípustná je však i kombinace více barev, avšak abychom dostáli podstatě tohoto plavkového trendu, musí být tyto barevné bloky na plavkách velké a rozhodně nesmí sklouznout ke střídání malých barevných plošek.

Plavky z barevných bloků jsou letos „in“.

Plavky z barevných bloků jsou letos „in“.

FOTOGALERIE: Plavky s designem barevných bloků

Zdroj obrázků: Revolve clothing, Skye&staghorn, Mikoh, N.L.P., Net a porter, Moda Operandi, NastyGal, Monday swimwear, A bikiny a day

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail