Podívejte se na trendy plavky 2015. Už víme, jaké se budou nosit! Udělají z vás krásku džungle, oblečou vás do marockých vzorů i jako sportovkyni!

Své letošní plavky jste již nejspíš mnohokrát smočila do vody. Budou ale módní i další léto? „ Karty jsou totiž rozdány“ a my už víme, jaké budou ty hlavní v příštím roce. Plavky 2015 se budou inspirovat čtyřmi hlavními trendy: džunglí, ucítíme z nich africké a marocké vlivy, do módních plavek proniknout ještě více než letos sportovní prvky a poslední zásadní inspirací bude kalifornské letovisko Santa Monica.

Plavky 2015 – Luxusní džungle

Tropické potisky, inspirace faunou a flórou džungle, inspirace Polynésií a Tiki kulturou, tedy kulturou původních obyvatel havajských ostrovů a Polynesie. To jsou hlavní fashion prvky pro Plavky 2015. Avšak všechno je luxusní. Plavky v roce 2015 už nejsou jen plavky, ale celé plážové outfity. K plavkám, často jednodílným, které více připomínají šaty než plavky, přibudou kaftany či plážové saka. Dokonalý outfit bude pouze se slaměným kloboukem, smyslnými slunečními brýlemi a také se šperky. Ty mohou být opět inspirovány Tiki uměním a kulturou. Mimochodem zajímavé je, že v domorodém Maori jazyku znamená Tiki mimo jiné „sexuální symbol“. A to bude pro plavky 2015 ve stylu luxusní džungle skutečně to nejlepší přirovnání.

Střihy pro plavky 2015: Více materiálu a méně odhalení, kalhotky s vyvýšeným pasem a minimálním vykrojením na hýždích, vyztužené plavkové podprsenky často s push-up efektem.

Barvy pro plavky 2015: Hitem bude cappucinová, karamelová, pomerančová, tmavá fialová a modrá barva noční oblohy.

Plavky 2015 – trend Luxusní džungle.

Plavky 2015 – trend Luxusní džungle.

Plavky 2015 – Maroko

Vzory Maroka a také Afriky opanují další trendy plavkový styl. Plavky 2015 budou hýřit vzory a barvami připomínajícími africké a marocké lidové umění. Vzory budou jako masivní šperky. Aby vynikly, plavky nebudou šetřit materiálem. Takže žádné sporé bikinky. ale jednodílné plavky nebo bikiny s vyšším pasem a podprsenkou připomínající spíše top než klasické trojuhelníčky. U plážové obuvi zapomeňte na pantofle i žabky. Bude to chtít gladiátorské sandálky, jejíž pásek se vám sexy způsobem omotá kolem kotníků. Plavky začínají v roce 2015 konkurovat šatům!

Střihy pro plavky 2015: Opět více materiálu a větší plocha pro vzory, jednodílné plavky často střihem korespondují s výrazným geometrickým vzorem, výrazné vykrojení na plavkách bude v roce 2015 stále módní. Potištěné vzory mohou nahradit také vzory vyplétané, kde kontrast tvoří barva plavek s barvou kůže.

Barvy pro plavky 2015: Broskvová, pomerančová, námořnická modrá, tmavá fialová a černá. Plavky budou většinou multibarevné nebo v podobě monochromatické kombinace.

Plavky 2015 – trend Maroko

Plavky 2015 – trend Maroko

Plavky 2015 – Bílý písek

Barva bílého písku na pláži byla inspirací pro další plavkový trend v roce 2015. Tytoplavky 2015 budou logicky především bílé, ale mohou být také skutečně jemně pastelové, jako když se na bílém písku zrcadlí moře, obloha, slunce, naklánějící se stromy nebo přicházející bouře. Tento trend je bez vzorů, jednobarevný, ale ne minimalistický. O co přišel u absence vzorů a barevnosti, to mu přidávají různé propriety. Prostřihy, zipy, pásky, spony – to vše může zdobit plavky v tomto stylu.

Střihy pro plavky 2015: Zajímavé střihy jednodílných i dvoudílných plavek jsou symetrické, ale výrazně zdobené prostřihy, výstřihy, pásky a dalšími přidanými ozdobami v podobě zipů nebo spon.

Barvy pro plavky 2015: Bílá, případně ty nejjemnější pastely béžové, blankytně modré, pastelové zelené a světle šedé.

Plavky 2015 – trend Bílý písek

Plavky 2015 – trend Bílý písek

Plavky 2015 – Aktivní sportovkyně

Trendy plavky 2015 nás oblečou jako aktivní sportovkyni. Tento trend mění pohled na to, co je sexy. Žádné sexy kraječky, volány, minimalistické plavky ani romantické ozdůbky. Tento plavkový styl 2015 se inspiroval ve sportovních střizích i barevnosti. Hlavní roli hraje kontrastní pruh, který dotváří střih i je prvkem, který přináší kontrastní barevnost. I celý plavkový outfit je velice sportovní a atletický. K plavkám můžete obléct plážové kalhoty připomínající tepláky (nebo klidně tepláky) či teplákovou bundu. O průhledné efekty se postarala síťovina, která je pro sportovní a atletické oblečení tak typická. A co na pláži na nohy? No přece plážové tenisky!

Střihy pro plavky 2015: Inspirované sportovními atletickými oděvy a sportovními střihy plavek.

Barvy pro plavky 2015: Jednobarevné modely v bílé nebo v tmavých pastelech žluté, růžové a tyrkysové. O kontrasty se stará černá.

Plavky 2015 – trend Aktivní sportovkyně

Plavky 2015 – trend Aktivní sportovkyně

Plavky 2015 – trend Santa Monica

Kalifornské letovisko Santa Monica, ráj vodních sportů i rodiště lamače ženských srdcí Roberta Redforda, se stalo další inspirací pro plavky 2015. I v tomto trendu je cítit silná inspirace sportem, avšak tentokrát sporty vodními. Plavky mnohdy připomínají neoprén, často z tohoto materiálu uzpůsobeného potřebám plavek taky jsou. Charakteristické jsou zipy, různá sportovně vypadající vykrojení i kontrastní nebo barevně odlišené lemy. Sexy znamená opět aktivní a sportovní! Žádná pindulína na lehátku, ale holka milující aktivní odpočinek a adrenalin. Plavky 2015 přinesou do našich šatníků pravý kalifornský surfingový lifestyl.

Střihy pro plavky 2015: Inspirované vodními sporty a neoprenovými oděvy.

Barvy pro plavky 2015: Převažuje jedna barva, kontrastní či jinak barevné můžou být přiznané úzké lemy nebo zipy. Z barev převažují světle šedá, pastelová světle modrá, čistá červená, tmavě červená a černá nebo extra tmavě modrá.

Plavky 2015 – trend Santa Monica

Plavky 2015 – trend Santa Monica

Zdroj obrázků: Trend Council

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail