Plavky inspirované Jižní Amerikou, tropickými pralesy, pestrou tropickou faunou a flórou, brazilskými karnevaly i karnevalem v Rio de Janeiro, a také božskou sambou – to je energetický koktejl pro náš letní dovolenkový šatník. Letos jsme se díky počasí na plavky naladili o něco dříve – tak si pojďte užít první ochutnávku letošních plavkových trendů.

Plavková sezóna sice začíná obvykle až v květnu, ale letos jsou z prosluněného konce zimy zblblí všichni – dokonce i čápi přiletěli s velkým předstihem! Takže soused, který už před čtrnácti dni odzimoval venkovní bazén, i když krytý, a o víkendu vytáhl plavky a poprvé se v bazénu koupal, není žádný úkaz bláznivé mysli. Ať žije sluníčko! A ať už tady máme skutečnou plavkovou sezónu!

Zatímco my se nemůžeme dočkat plavkové sezóny, designéři plavek byli netrpěliví ještě více. A jejich nedočkavost se projevila na plavkových trendech, které pro letošní jaro a léto představili. Inspirovali se totiž ve velkém karnevalem proslulém Rio de Janeiro. Tentokráte však ne kvůli každoročnímu karnevalu, to by se o nedočkavosti nedalo mluvit. Inspirovali se nadcházející olympiádou, tentokrát letní, které bude v roce 2016 právě v Riu. Plavkové kolekce jsou plné vzorů, extravagantních střihů a symboliky. Na pět plavkových mikrotrendů pro rok 2014 se teď můžete podívat. Je to jen malá ochutnávka toho, co o plavkách pro vás v letošním plavkovém speciálu chystáme. Plavky 2014 jsou tady a my tímto oficiálně zahajujeme letošní módní plavkovou sezónu!

Plavky jako moře anebo inspirace modrou Havaií!

Třináct ostrovů Havaje, všechny ponořené do nádherného modrého moře pod modrou oblohou. To je přesně ta inspirace, kterou najdete v,   do modra, laděných plavkách pro letošní sezónu. Některé jsou jednobarevné, jako barva oblohy nad slavnými plážemi Waikiki, jiné plné vzorů nabitých energií stejně, jako pro oblast typický a erotikou prosycený místní tanec hula-hula. A jemu je často přizpůsoben i střih plavek, které jsou jako stvořené pro to, aby se vaše boky rozvlnily v krouživých pohybech tohoto tance. Přesto všechny plavky ve stylu Modrá Havaj nepostrádají moderní linie, stejně jako hlavní město Havaje – Honolulu.

Odstíny moře a všechny barvy modré oblohy nad plážemi Havaje inspirovaly designéry plavek pro sezónu léto 2014.

Odstíny moře a všechny barvy modré oblohy nad plážemi Havaje inspirovaly designéry plavek pro sezónu léto 2014.

FOTOGALERIE: Plavky inspirované modrou Havají

Horečka džungle přichází – plavky v zelených odstínech mají říz!

Amazonský deštní prales se stal další inspirací letošní plavkové sezóny. Designeři našli inspiraci v zelených odstínech a barvách pralesní flóry. 60 % procent Amazonského tropického pralesa leží v Brazílii, zbytek pak v Kolumbii, v Peru, Venezuele, v Ekvádoru, v Bolívii, Guyaně, Surinamu a ve Francouzské Guyaně. Plavky inspirované amazonskou džunglí čerpají také z typických etnoprvků těchto destinací. Ty se na Amazonii inspirovaných plavkách objevují vedle zelených odstínů džungle a pralesních květin.

Zelené plavky ve všech odstínech pralesa, doplněné obrazy flóry a etnoprvků zemí Jižní Ameriky s deštnými pralesy, jsou hlavními znaky dalšího plavkového trendu pro rok 2014.

Zelené plavky ve všech odstínech pralesa, doplněné obrazy flóry a etnoprvků zemí Jižní Ameriky s deštnými pralesy, jsou hlavními znaky dalšího plavkového trendu pro rok 2014.

FOTOGALERIE: Plavky ve stylu zelených odstínů džungle

Plavky jako oslava tropické pestrosti

Zatímco předchozí trend oslavoval tropický prales jako zelené plíce planety, tento je oslavou multibarevnosti flóry a fauny tropů. Barvy ptačí fauny, nevyjímaje pestré papoušky, se mísí s barvami tropických květin – mučenek, orchideí a nesčetného množství dalších nádherných květin. Přidávají se barvy tropického ovoce a také neřízený barevný chaos a symbolika vzorů brazilského karnevalu. Ty nejzářivější barvy doplňují sladké pastely a vše se míchá ve vzorech, které jakoby byly zrcadlem životní energie.

Smíchejte všechny barvy a vzory tropických květin, ovoce, ptáků i ostatní fauny, přimíchejte energii národů Jižní Ameriky a neřízený chaos brazilského karnevalu – namícháte další plavkový trend pro rok 2014.

Smíchejte všechny barvy a vzory tropických květin, ovoce, ptáků i ostatní fauny, přimíchejte energii národů Jižní Ameriky a neřízený chaos brazilského karnevalu – namícháte další plavkový trend pro rok 2014.

FOTOGALERIE: Plavky jako mix tropické pestrosti

Plavky jako plážová party ve stylu šedesátek!

Užijte si nevázanou plážovou party ve stylu 60. let. Plavky inspirované šedesátkami jsou jako hypnóza – nechce se zhypnotizovat do stavu totálního uvolnění a zapomeňte na každodenní stres. Dovolená bez mobilu a notebooku, zato v hypnotizujících plavkách se vzory 60. let, bude ta, na kterou nikdy nezapomenete. Puntíky – obří i malé, proužky, výrazné lemy, cik-cak vzory, hra černé a bílé i další monochromatické inspirativní kombinace, oslaví letos v létě návrat na naše plavky.

Odvážné vzory, retro střihy a monochromatická barevnost je oslavou nevázaných 60. let. Plavky v tomto stylu se letos opět vrací!

Odvážné vzory, retro střihy a monochromatická barevnost je oslavou nevázaných 60. let. Plavky v tomto stylu se letos opět vrací!

FOTOGALERIE: Plavky ve stylu 60. let se vrací!

Plavky jako pro božské tanečnice samby

Latinskoamerická samba, která je jakýmsi oficiálním tancem brazilských karnevalů, je symbolikou pro další plavkový trend letošního léta. Plavky v rytmu samby z vás udělají božskou latinskoamerickou tanečnici. Trendům vévodí žluté a oranžové odstíny a také symbolika košů plných ovoce. Kde se vzala? Plavkoví designéři se inspirovali hvězdnou zpěvačkou, tanečnicí a herečkou na Broadwayi, Carmen Mirada. Byla hvězdou 30. až 50. let minulého století, přesto je její odkaz dodnes natolik silný, že její módní kreace s košíky plnými ovoce teď vévodí celému plavkovému trendu. Podívejte se na video s Carmen Miranda a její píseň Chica Chica Boom Chic, kde tančí v crazy tutti-frutti klobouku, si pusťte k prohlížení fotogalerie plavek inspirovaných sambou. Správně vás naladí!

Latinskoamerická samba v 2/4 a 4/4 taktu vás naladí na plavkový trend oslavující brazilské karnevaly plné samby.

Latinskoamerická samba v 2/4 a 4/4 taktu vás naladí na plavkový trend oslavující brazilské karnevaly plné samby.

FOTOGALERIE: Plavky v rytmu Samby

VIDEO: Carmen Miranda a její píseň Chica Chica Boom Chic

Zdroj obrázků a videa: We connected fashion – Trend Council, youtube.com, Swimwear360 – plavkové kolekce firem

Více o Trend Council: Trend Council je autorita v oblasti poskytování profesionálních informací o módních trendech.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail