Platinová blond je nejžádanější blond barva na vlasy. Nesluší však každé ženě a mnohdy si ji také pleteme s jinými odstíny. Jak to tedy s platinovou barvou je?

Říká se, že není všechno zlato, co se blyští a platí také – že ne každá blond je platinová! Platinová blond je velice specifickým odstínem, který častěji vyslovujeme než nosíme. A na rovinu – díky za to. Platinové blond vlasy totiž nesluší každé ženě a i když se platinová často považuje za nejideálnější blond barvu na vlasy, není nemusí tomu tak být právě u vás.

Jaká vlastně je platinová blond?

Platinová blond je velice světlým až téměř bílým odstínem blond vlasů. Čím méně příměsí, zejména těch žlutých a zlatých, tím lépe. Přípustnější jsou studené příměsi s našedlými až namodralými tóny. Platinová blond je oblíbená zejména kvůli své čistotě. Špinavá blondýna, to kdysi znělo téměř jako nadávka. Dnes to už úplně neplatí a s blond barvou si mnohem více vyhrajeme, ale i tak podle mne téměř neexistuje blondýna, která by alespoň jednou v životě nezatoužila po platinové blond.

Platinová blond vypadá nádherně – ale musí vám slušet! Sluší právě vám?

Platinová blond vypadá nádherně – ale musí vám slušet! Sluší právě vám?

I když je platina stříbřitě bílý kov, i ona mívá své „špinavé“ příměsi a tak se i u vlasů toleruje, aby platinová blond byla občas mírně krémová až do žluta. Ale pozor na tu správnou hranici. Kam až sahá platinová blond barva na vlasy a odstíny platinové blond poznáte nejlépe v naší velké fotogalerie účesů.

FOTOGALERIE: Platinová blond – 80 účesů pro vaši inspiraci

12...4

Komu sluší platinová blond barva na vlasy?

Jak už jsem naznačila, platinová blond barva vlasů může být velice nebezpečná! Nemusíte být typ, který si ji může dovolit a výsledek po odbarvení na platinu může být tristní. Platinová je barva spíše pro studené typy. Pro studený typ je charakteristické bledá barva kůže s narůžovělým až popelavým nádechem. Často je to pokožka s pihami. Studený typ mívá modré nebo zelené oči, načervenalou pokožku těla často s modře vystouplými žílami a obvykle se na slunci spálí. A právě tomuto typu z nás bude platinová blond slušet.

Pokud jste teplý typ, jsou pro vás optimálnější zlaté odstíny blond. Kdybyste na platinové přece jen trvaly, tak zkuste ty s nádechem do žluté až zlaté. Říct si to můžeme opět na rovinu – už to zcela platinová rozhodně není, ale i výrobci barev nám tyto nažloutlé odstíny jako platinové vnucují. Vědí, že by nám popelavá blond neslušela, tak proč nás neukecat na zlato a netvrdit, že je to vlastně platinový odstín barvy na vlasy. Pravdou je, že na názvu zas až tak moc nezáleží, spíše na tom, abychom v platinové barvě vypadaly dobře!

Zdroj obrázků: účesy v odstínu platinová blond světových kadeřníků a firem, Google

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail