Nepřipravte se o koupací sezónu! Plastové bazény, fóliové bazény, ale i nenáročné nadzemní bazény je nejlepší budovat mimo sezónu!

Rodinný bazén rozhodně k rodinnému domku se zahrádkou patří. Není to malá investice a tak je nutné volit bazén s dlouhou životností, který je nenáročný na údržbu a také na provedení. Možností je několik a mezi ty finančně nejvýhodnější a pro zákazníky nejvíce variabilní patří plastové bazény. Pro rekonstrukci se nejvíce hodí bazény s použitím speciální bazénové fólie.

Pořiďte si fóliový, plastový nebo nadzemní bazén!

Pořiďte si fóliový, plastový nebo nadzemní bazén!

Plastový bazén může být i na míru

Běžně se plastové bazény nabízí ve standardních rozměrech jako kruhové, obdélníkové nebo oválné. Deskový polypropylén, ze kterého jsou plastové bazény vyrobeny, však umožňuje mnohem větší variabilitu a tak je možné plastový bazén navrhnout i na míru v nepravidelném tvaru podle vkusu nebo prostorových možností zákazníka.

Plastové bazény se zapouští do země a jsou pak velice pohodlné nejen pro vstup do vody, ale i pro práci se zakrývací plachtou nebo pro vybudování zastřešení bazénu. Životnost plastových bazénů je vysoká. Materiál má UV stabilizátor, takže plast nedegraduje vlivem slunečního záření a UV. Je odolný mechanickému poškození a zdravotně nezávadný a to i při působení chlóru, který se přidává do bazénové vody.

Rodinný bazén rozhodně k rodinnému domku se zahrádkou patří

Rodinný bazén rozhodně k rodinnému domku se zahrádkou patří

Fóliové bazény ideálně vyřeší rekonstrukci staršího bazénu

Máte doma starší bazén s poškozeným povrchem, nebo betonový bazén, který nedrží vodu? Nejsnadnějším řešením je jeho rekonstrukce pomocí bazénové fólie. Hydroizolační folie nejen izoluje, ale má i estetickou funkci. Fólie je při dotyku navíc rozhodně příjemnější, než syrový beton.

Fóliové bazény mohou mít skutečně jakýkoliv tvar a členitost. Fólii lze tvaru bazénu jednoduše přizpůsobit bez radikálního zvyšování ceny za provedení bazénu. Fólie pro bazény jsou UV odolné, odolávají chemicky ošetřované vodě, plísním, hnilobě i mikroorganismům.

Výhodu má fóliový bazén také po stránce designu. Zatímco kdysi bylo nutné estetický bazén budovat z keramiky, obvykle z mozaiky, dnes mají bazénové fólie tolik desénů, vzorů a barev, že nepraktické keramické či skleněné obklady bazénu již zcela ustoupily tomuto modernímu materiálu.

Nadzemní bazény nepotřebují stavební práce

Nadzemní bazény nepotřebují stavební práce

Nadzemní bazény nepotřebují stavební práce

Stavbu bazénu často zdražují stavební práce. Pro zapuštěný bazén jsou nutné výkopové práce i související betonáže. Řešením je pořídit si nadzemní bazény. Ty kromě úpravy plochy pod bazénem nevyžadují žádné stavební práce. I nadzemní bazén přitom může být estetický, má dlouhou životnost a jeho jedinou nevýhodu je poněkud složitější vstup do bazénu. I to se však dá vyřešit například správným začleněním bazénu do terénu zahrady nebo jeho propojením s vyvýšenou terasou.

Zdroj obrázků: FL

Zdroj informací: Izoplast.cz – bazény České Budějovice

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail