Festival mladé módy Arcolor začíná již zítra a jeho součástí hned první den bude i velice neobvyklá módní přehlídka jedné ze tří zakladatelek festivalu – Pavly Gershonové. Už jste viděli akustickou přehlídku? Právě tu vám totiž Pavla předvede. A nepůjde jen o netradiční ozvučení přehlídky! Mladá návrhářka představí velice zajímavý koncept oděvu, který kromě funkčního a estetického rámce nabídne také „vlastní hlas“.

Pavla Gershonová sice svoji kolekci deseti modelů nazvala Disonance, což znamená nesoulad nebo nelibozvučné znění, ale já za kolekcí cítím spíše zajímavou formu harmonie. Návrhářka vytvořila sérii oděvů z hliníkového plechu, které mají za úkol modely v kolekci rozezvučit. Vznikly tak akustické oděvy, které mají „vlastní hlas“ a dokážou vytvářet kompozici pohybu a zvuku, který rozpohybovaný hliníkový plech oděvu vydává. Pavla chtěla použitím pro oděv netradičního materiálu umožnit, abychom mohli slyšet tělo při pohybu – proto pracovala s hliníkem místo tkaniny tak, aby tento zajímavý materiál vydal ze sebe všechny zvuky, které je schopný vytvořit.

Pavla Gershonová sice svoji kolekci deseti modelů nazvala Disonance

Pavla Gershonová sice svoji kolekci deseti modelů nazvala Disonance

Díky modelům v kolekci Pavly Gershonové budeme moci každý kousek předvedeného modelu slyšet. Pavla se inspirovala primitivními národy a jejich rituálními tanci, kde jsou pohyb a tanec propojené a spájené do vzájemných kompozic se zvuky, jež vydávají různé ozdoby a ozdůbky tanečníků. Na zajímavý koncept Pavly Gershonové se můžete podívat na videu, které ke kolekci vzniklo.

Pavla Gershonová sice svoji kolekci deseti modelů nazvala Disonance

Pavla Gershonová sice svoji kolekci deseti modelů nazvala Disonance

VIDEO: Kolekce Pavly Gershonové Disonance

Pro přehlídku svého konceptu oděvu v rámci Arcolor v pražském NoD zvolila Pavla Gershonová své síly také s dalšími dvěma zajímavými projekty. Její přehlídku Disonance doprovodí autentický hudební doprovod Adama Štrojsi (DJ Adamos) a live performance Vj’s ΦΔΠ (čti Phidelta Pi).

Zdroj obrázků a videa: Arcolor, Pavla Gershonová

Foto: David Severin

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail