Myslíte si, že tepláky jsou jen dlouhé a pouze na sport? Dvakrát špatně!
Myslíte si, že tepláky jsou jen dlouhé a pouze na sport? Dvakrát špatně!

Pánské tepláky si zaslouží dostat větší šanci v pánském šatníku!

Dejte šanci teplákům! Víte, jaké pánské tepláky se nosí, jak je správně kombinovat a jak je nezničit při praní?

V šatnících máme „předžínováno“ a často nám chybí pohodlné kousky, jakými jsou dobře vypadající pánské tepláky. Zatímco ženám se v poslední době podařilo tepláky, nebo tedy alespoň teplákový střih kalhot, povýšit na módní styl a holky si k nim klidně obují podpatky, v našem pánském šatníku pořád nezastávají dostatečně prestižní místo. Přitom pohodlí bychom zanedbávat rozhodně neměly!

Do práce tepláky nepatří, ale pobíhat doma v džínách je o zdraví!

O škodlivosti upnutých kalhot a zejména džínsů se už mluvilo dost. Do šatníku samozřejmě patří, ale nosit je doma je skutečně přinejmenším dosti nepohodlné. Můj kamarád Igor doslova propadl zahradničení a s tím spojené biománii i snaze o 100% samozásobení vším, co je dostatečně zelené. Často jej navštěvuji. Posekáme, něco ostříháme, pokopeme, holky něco uvaří… Jenomže Igora jsem na zahrádce ještě nikdy nespatřil jinak, než ve starých džínách. Což je dle mého názoru minimálně krajně nepohodlné. Montérky by na sebe neoblékl z principu, jiných kalhot mu přijde škoda a na tepláky jaksi zcela zapomněl. Nechápu proč. Pánské tepláky jsou pro aktivní volný čas, kterým dokonce nemusí být vůbec sport, ideální. Jsou pohodlné, většinou velice odolné, navíc levné, takže není důvod plakat nad tím, když dostanou zabrat natolik, že se budete muset poohlédnout po jiných.

Pohodlné, slušivé… Nechybí vám pár kousků pánských tepláků v šatníku?
Pohodlné, slušivé… Nechybí vám pár kousků pánských tepláků v šatníku?

Domácí štěstí není bez domácího pohodlí možné

Džíny nesmyslně vévodí také domácímu (ne)pohodlí! Ptal jsem se ze zajímavosti kamarádů, co kdo z nich nosí na doma. Vzorek jsme měl po každotýdenním kolegiálním fotbálku docela velký. Někteří borci se doma vůbec nepřevlékají. Pro mne nepochopitelné! Vrcholem pohodlí pak je, že se vysvlečou do trenek, boxerek nebo slipů. Ano, na tuto oblast má každý velice vyhraněný názor. Zcela nejběžnější kouskem na doma jsou opět džíny. No sbohem plodnost! Myslím, že chápu, proč je u nás tolik rozvodů. Za všechno může upjatost, nepohodlí a neschopnost se uvolnit 🙂 Berte to ode mne trochu s nadsázkou, ale vždyť bez pohodlných a samozřejmě slušivých pánských tepláků nelze dosáhnout rodinného štěstí.

Alespoň ve sportu si pánské tepláky zachovaly své výsostní místo. Jen zas mám na druhou stranu pocit, že dost mužů potřebuje poradit se správným výběrem a také s tím, jak tepláky kombinovat, abychom nezabili svoji mužnost, nebo vytáhli střípky šarmu které máme v obleku, ale které nesprávně zvolenými tepláky a sportovním oblečením dokážeme zcela zabít.

Jak na domácí štěstí? Vůně z kuchyně a pohodlné tepláky!
Jak na domácí štěstí? Vůně z kuchyně a pohodlné tepláky!

Stylové pánské tepláky kombinují módu a pohodlí!

Pánské tepláky by měly být pohodlné a současně vypadat dobře. Ještě před výběrem střihu je důležité vědět, jaký materiál zvolit. Zapomeňte na šusťáky. Návrat slaví klasické bavlněné tepláky, které mohou být pro léto a přechodné období jednovrstvé, nebo pro zimu se zateplenou počesanou spodní vrstvou. Bavlna ve strečovém úpletu je ideální. Na klasické tepláky nepotřebujete žádné moderní funkční materiály. Avšak rozhodně nezavrhujte směsové materiály jakými jsou kombinace bavlny a polyesteru. Tepláky rychleji vyschnou, jsou méně náchylné ke sražení při praní (zejména po několika cyklech) a také se na nich tak lehce nevytahají kolena čí část na zadku.

A co pánské tepláky a střih? Rovné tepláky – budiž. Ale pokud se chcete vyhnout „pantátovskému“ image a také nechcete bojovat s optickým deformováním vaší postavy a zejména nohou poté, co se po praní konce rovných tepláků prapodivně zvlní, vybírejte pánské tepláky s manžetou nejen v pasu, ale také na spodní části kalhot.

Jak na domácí štěstí? Vůně z kuchyně a pohodlné tepláky!
Jak na domácí štěstí? Vůně z kuchyně a pohodlné tepláky!

Pár malých tipů

  • Tři gumy v pasu jsou rozhodně estetičtější a pohodlnější než jedna úzká.
  • Šňůrka v pasu je praktická, dolu na manžetách kalhot podle mne zbytečná.
  • Trochu zdobení není na škodu. Různé nápisy či grafické znaky v decentním množství dají teplákům šmrnc. Klasika, jakou jsou proužky po stranách, poněkud ztratily šťávu.

Pánské tepláky jako kraťasy si zamilujete!

Nejen v létě, ale i na doma do přetopených bytů jsou ideální teplákové kraťasy. Módní délkou je délka těsně nad kolena nebo dokonce přes kolena. Tepláčky mohou být rovné, nebo být dolu s manžetou, to pak jsou dlouhé až pod kolena. Šňůrka v pase by neměla chybět a praktické jsou také knoflíčky nebo zip, které nás z tepláků rychle vysvobodí ve chvíli, když na toaletě zápasíme se zauzlenou šňůrkou.

Pánské tepláky jako kraťasy si určitě pořiďte!
Pánské tepláky jako kraťasy si určitě pořiďte!

Nižší sed hraje prim

Jestliže chcete sáhnout skutečně po teplácích podle posledních módních trendů, vsaďte na snížený sed. Pánské tepláky s pudlem inspirovalo hip hop oblečení, ale dnes už rozhodně není doménou jenom tohoto stylu. Pudlo je pohodlné, mužné a moderní. Pro chlapy, jež se nebojí módou trochu inspirovat jsou pánské tepláky s pudlem naprosto ideální.

Moderní pánské tepláky mohou mít také netradiční střih. Hitem je snížený sed inspirovaný hip hop stylem.
Moderní pánské tepláky mohou mít také netradiční střih. Hitem je snížený sed inspirovaný hip hop stylem.

K teplákům se nehodí úplně vše!

„Tepláky a nějaké triko“ – tak na tento styling rychle zapomeňte a „nějaké triko“ nahraďte vhodným tričkem“. Tmavší tepláky kombinujte se světlejším trikem a naopak. Nejvíce chybujeme při výběru barvy trička k šedým teplákům. K šedým pánským teplákům se nehodí šedé tričko ani tílko, také ne béžová barva trika a ani bílá či černá nejsou zrovna ideální. Jděte do výraznějších barev, klidně neonových. Pokud je na teplácích barevná šňůrka, berte ji jako nápovědu a podle ní volte barvu trička či dokonce barvu tenisek. Barvou šňůrky se jako nápovědou můžete řídit i u dalších barev tepláků.

Kontrast jako pravidlo vhodných kombinací použijte i při výběru šířky trička. Široké pánské tepláky doplňte vypasovaným tričkem nebo tílkem. Úzké pánské tepláky naopak snesou vykasané široké triko, ale tentokrát i triko či tílko úzké.

Nakonec pár slov k údržbě tepláků

Jak si nezničit tepláky při praní? Alibismus některých výrobců vede tak daleko, že i u tepláků už uvádí: neprat v pračce a nesušit v sušičce!  Nesmysl! Pánské tepláky perte na 40 stupních Vyhnete se sražení. Pokud chcete zachovat déle barvu, perte tepláky vždy otočeny na ruby. Nezapomeňte před praním vždy na volnější uzlík svázat šňůrky (mašlička nestačí). Jinak se vám může šňůrka vytáhnout. To platí i při sušení  sušičce. Toho bych se mimochodem u tepláků vůbec nebál. Sušte je na nižší teplotě, i když u sušiček s tepelným čerpadlem je teplota sušení obecně nižší a z vlastní zkušenosti vím, že teplákům neuškodí ani klasický sušící program.

Jak zachránit tepláky, které se srazí? Někdy se po vyprání mohou bavlněné nebo směsové tepláky zdát být kratší. Ještě za mokra je natáhněte. Stejně tak za tepla po vyndání ze sušičky. Obvykle není sražení degradační a teplákům umíte ještě pomoci. Bavlna dnes bývá na oblečení nesrážlivá, samozřejmě pokud kupujete kvalitní oblečení, a pokud dojde ke změně tvaru nebo velikosti, je tomu obvykle po mnoha-mnoha pracích cyklech. A to už je na zvážení, jestli by to nechtělo pořídit si nové tepláky.

Zdroj obrázků: pánské tepláky použité v ukázkách jsou z nabídky e-shopu Budchlap.cz