I když se pánská vesta z našeho šatníku na čas vytratila, nyní se do něj opět vrací. A to nejen jako vesta pod sako, ale i jako vesta k džínům.

Pánská vesta je kousek, který v našem pánském šatníku neprávem opomíjíme. A to nejen pokud jde o vestu jako elegantní prvek každodenního outfitu, ale dokonce je i společenská vesta považována za zbytečnost navíc. Což je ale velká škoda. Oblek s vestou má mnohem větší šmrnc. Dostává slavnostnější ráz a vesta pod sako dokáže i z levnějšího obleku ihned vykouzlit mnohem zdařilejší outfit. Když se vám nechce do práce chodit v obleku, ale přece jen vzhledem ke své pozici potřebujete elegantnější oděv, mnohdy stačí ke kalhotám a košili přidat právě vestu. Pro nás muže je vzdušnější, pohodlnější a rozhodně méně omezující, než celý oblek se sakem. Dokonce i z outfitu s džínami dokáže vykouzlit oděv, za který se nebudete muset stydět ani ve společnosti zarytých „kravaťáků“. Vesta k džínům umí zázraky. Stačí košile, případně kravata – a je to!

Pánské vesty by v našem šatníků neměly chybět. Nosit se dají nejen pod sako, ale i samostatně ke kalhotám nebo k džínsům.

Pánské vesty by v našem šatníků neměly chybět. Nosit se dají nejen pod sako, ale i samostatně ke kalhotám nebo k džínsům.

Jak se správně nosí pánská vesta?

Obecně jsou pravidla společenského oblékání za jedno v tom, že ke společenskému oděvu přísluší výhradně košile s dlouhým rukávem. A platí to i ve chvíli, kdy se rozhodnete obléct se trochu volněji a místo saka vsadíte pouze na vestu. A samozřejmě vesta pod sako patří rovněž pouze na dlouhý rukáv.

Dalším pravidlem je vztah vesty a kalhot. Společenské, elegantní, ale ani džínové kalhoty nesmí postrádat vhodný pásek. Měl by být luxusnější, bez výrazných „kovbojských“ přezek, barevně ladící s botami, košilí nebo v neutrální barvě splývající s barvou kalhot.

Společenská vesta, ať ji oblečete k jakémukoliv outfitu, má ještě jedno zásadní pravidlo. Vždy se nosí zapnutá – a to bez výjimky. Stejně tak, jak je neměnnou zásadou, že kravata má být vždy hezky zasunutá pod vestu a nesmí vykukovat ani zpod vesty nad kalhotami.

Pánské vesty ze sortimentu TAXIDO Fashion.

Pánské vesty ze sortimentu TAXIDO Fashion.

Pánská móda pro sezónu podzim/zima 2016/2017 a pánské vesty

Pánské vesty jsou v nové módní sezóně podzim/zima 2016/2017 považovány za plnohodnotnou náhradu saka pro méně formální příležitosti. Black tie dress code už samozřejmě nenahradí, ale pro mnoho příležitostí budou společenské vesty pro muže skvělou alternativou klasického obleku. Pokud se se svým šatníkem rozhodnete vydat po cestě noblesní elegance, určitě by vám neměla chybět pánská vesta hned v několika barvách. Klasikou je černá, šedá a bílá. Anglický šmrnc vám dodají odstíny hnědé. Pro ty, kdo chtějí vyniknout ještě více, se nabízí výraznější barevné provedení vest – třeba ve výrazné červené barvě.

Červená pánská vesta ze sortimentu TAXIDO Fashion osvěží klasické kalhoty i outfit s džínami.

Červená pánská vesta ze sortimentu TAXIDO Fashion osvěží klasické kalhoty i outfit s džínami.

Kde koupit kvalitní pánské společenské vesty pod sako i k džínsům?

TAXIDO Fashion nabízí pánské společenské vesty ve všech zmíněných barvách. Mají propracované a slušivé střihy a jsou vyrobeny z kvalitních a snadno udržovatelných materiálů. Materiál je měkký, ale současně pevně držící tvar, a samozřejmě nemačkavý. Všechny mají pohodlné a současně efektní knoflíkové zapínání. Vesty ze sortimentu TAXIDO Fashion koupíte v e-shopu Taxido.cz za ceny, které vám umožní pořídit si pánskou vestu třeba hned ve více barvách.

Zdroj obrázků: FL, Taxido.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail