Oslavit Valentýna dnes patří k partnerskému bonmotu. Jenomže co vymyslet několik let po sobě? Oslavu doma zcela zaručeně překazí děti, restaurace v okolí jsou ohrané. Kino, divadlo, koncert – to není pro valentýnskou oslavu to pravé. Řešením je vyrazit doslova za hranice všedních dní. Sebrat se na víkend, nebo na pár dnů někam pryč. Neleťte však nikam letadlem. Dopřejte si stylovou oslavu Valentýna v některém krásném českém městě.

Pochlubte se před partnerkou či partnerem znalostí českých měst. A pojďte oslavit Valentýna nejen stylově v některém hotýlku a restauraci v tomto městě, ale i návštěvou památek, výstav či výletem do přírody.

Mělnická kostnice – to je Valentýn s dobrodružstvím

Kostnice zapůsobí skutečně na každého. I na Valentýna. Ta mělnická není sice tak známá jako v Kutné Hoře, ale určitě není méně působivou, a je právě se zmíněnou kutnohorskou největší u nás. Nachází se v kostele sv. Petra a Pavla a gotická krypta ukrývá pozůstatky až 15 000 lidí. Kostnice s lebkami a kostmi uloženými ornamentálním způsobem sloužila jako doplněk hřbitova.

Ubytování Mělník: Oslavte Valentýn 2020 v Mělníku.

Ubytování Mělník: Oslavte Valentýn 2020 v Mělníku.

Oslavit Valentýna vám umožní i Jižní Čechy

Přijeďte objevovat Jižní Čechy do jednoho z krásných měst – do Jindřichova Hradce.  Toto dvacetitisícové město je městskou památkovou rezervací. Možností, jak zde strávit valentýnský výlet, najdete dost. Dominantou města je hrad a zámek, podívat se můžete na rozhlednu Rýdlův kopec, v nedalekých Dvorech na Lužnickou najdete památník Jana Žižky a v Dolní Peně je atrakcí Obludiště.

Ubytování Jindřichův Hradec: Oslavte Valentýna 2020 v historickém městě.

Ubytování Jindřichův Hradec: Oslavte Valentýna 2020 v historickém městě.

Sázkou na jistotu je Český Krumlov

Pojďte oslavit Valentýna do Českého Krumlova. I toto jihočeské město má co nabídnout. Dokonce můžete svůj valentýnský výlet naplánovat tak, že navštívíte současně Český Krumlov a již zmíněný Jindřichův Hradec. Krumlov je na turisty 100% připraven, takže program si zde klidně uděláte tak nabitý, že se nezastavíte.

Už od roku 1963 je město městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. V Krumlově stojí za zhlédnutí zámek i tzv. vnitřní město s celou plejádou památek. Dále Latrán, dříve samotné město, a pak historická část předměstí Plešivec.

Co určitě stojí za návštěvu, je stálá expozice Egon Schiele Art Centrum, která se nachází v bývalém Městském pivovaru. Schiele se navíc k oslavě svátku lásky perfektně hodí.

Ubytování Český Krumlov: Oslavte Valentýna v Českém Krumlově.

Ubytování Český Krumlov: Oslavte Valentýna v Českém Krumlově.

 

Valentýn 2020 jako dobrodružný výlet po Česku

Takto naplánovaný Valentýn partnerku i partnera rozhodně zaujme více než domácí večera, i když při svíčkách. Ty si však určitě předem domluvte v restauraci, kde si naplánujete valentýnskou večeři. A to i když ji bude slavit třeba po termínu. Nezapomeňte zajistit pro partnerku krásnou kytici, pro partnera třeba láhev dobrého pití. To vše si můžete naplánovat předem v místě ubytování či tam, kde si budete slavnostní večeři rezervovat.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail