Jestli lze někoho prohlásit za velmistra večerní módy, tak jím byl rozhodně Oscar de la Renta. Podívejte se na 100 nejkrásnějších večerních šatů!

Celá módní komunita se loučí s Oscar de la Renta a vzpomíná na muže, který kdyby se uděloval Oscar také za večerní šaty, které se objevují na červeném koberci udělování cen akademie Oscars, tak by rozhodně na plné čáře zvítězil. Byl to mistr noblesy. Večerní šaty Oscar de la Renta čtyřikrát v roce doplňovaly šatníky celebrit, prvních dam i každého, kdo si chtěl dopřát tu nejluxusnější večerní róbu. Po RTW jarní a podzimní přehlídce, ale také po prezentaci Resort a Pre-fall kolekce. Z poslední doby jsou nezapomenutelné například večerní šaty Oscara de la Renty z Oscars 2013, které si na sebe oblékla Amy Adams. Úchvatná dlouhá vlečka tyto večerní šaty proměnila téměř ve svatební róbu. Letos se v nádherných růžových šatech Oscar de la Renta objevila například Taylor Swift na každoroční módní akci Costume Institute Gala 2014. A mimochodem, zatímco v roce 2014 byla tato akce věnovaná prvnímu americkému couturierovi, kterým byl Charles James, věřím, že ta v roce 2015 bude věnovaná právě couturierovi Oscar de la Renta! Jak taková akce vypadá? Celebrity i velké tváře módní scény se sejdou v Metropolitním muzeu v New Yorku a oblečou se tak, aby svým oblečením uctili památku toho, komu je akce a její téma Costume Institute Gala věnovaná. Podobnou dodateční rozlučku zažil po své smrti také Alexander McQueen – před třem lety, těsně po své smrti.

100 nejkrásnějších večerních šatů Oscar de la Renta!

100 nejkrásnějších večerních šatů Oscar de la Renta!

FOTOGALERIE: Oscar de la Renta: 100 nejkrásnějších večerních šatů!

12...5

Zdroj obrázků: móda z kolekcí Oscar de la Renta, Style.com

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail