Zejména ženy trpí na opakovaný zánět měchýře. Řešení nabízí výplach močového měchýře kyselinou hyaluronovou. Zákrok je i pro muže.

Opakovaný zánět měchýře řeší výplach močového měchýře kyselinou hyaluronovou

Zánět močových cest je velice nepříjemný a může mít více stádií. Postihuje jak ženy, tak muže. Obecně platí, že v mladším věku jsou na něj citlivější spíše ženy, ve starším pak muži. Postiženy zánětem mohou být celé močové ústrojí, močová trubice (uretritida), močový měchýř (cystitida), komplikovaný je pak zánět ledvin (pyelonefritida). Zejména ženy trpí na opakovaný zánět měchýře. Moderní medicína přišla s řešením, jak tyto opakované záněty eliminovat pomocí výplachů močového měchýře kyselinou hyaluronovou.

Jaké jsou nejčastější příčiny zánětu močových cest?

Ženy bývají na infekce močového ústrojí a na opakovaný zánět měchýře citlivější zejména kvůli anatomii těla. Za infekcí močového ústrojí stojí nejčastěji bakterie Escherischia coli. Mohou to však být i jiné bakterie, nejčastěji z rodu Staphylococcus saprophyticus a Enterococcus. Existuje řada rizikových faktorů, které zvyšují možnost vzniku zánětů.

Zánět močového měchýře je nepříjemný a bolestivý.
Zánět močového měchýře je nepříjemný a bolestivý.

Opakovaný zánět močového měchýře může vzniknout z pouhého zadržování močení, kvůli zanedbanému pitnému režimu, nedostatečné i nevhodné hygieně i častému střídání sexuálních partnerů. Ženy záněty trápí zejména kvůli krátké močové trubici a blízkosti otvoru konečníku k ústí močové trubice. U mužů bývá příčinou zbytnění prostaty. Obecně se riziko zvyšuje při diabetu, močových kamenech a nechráněném pohlavním styku.

Zánět močových cest bolí

Tento zánět rozhodně nepřehlédnete. Ozve se silnou bolestí při močení, ale i častým nutkáním, přičemž vyloučíme jenom malé množství moči. Moč zapáchá, je kalnou, dokonce se v ní může objevit krev. Pálení a řezání při močení doprovází samovolný výtok z močové trubice, inkontinence, zvýšená teplota, zimnice i bolesti zad.

Ženy jsou na záněty močového ústrojí citlivější. Zejména v mladším věku.
Ženy jsou na záněty močového ústrojí citlivější. Zejména v mladším věku.

Léčba zánětu je nutnou. V pokročilém stádiu je vždy nutné nasadit vhodná antibiotika, optimálně za současného užívání probiotik. Jinak dokáže zánět měchýře přerůst do zánět ledvin, který už nás může ohrozit na životě, či způsobit trvalé následky.

Opakovaný zánět měchýře lze řešit výplachy kyselinou hyaluronovou

Pokud se nám tyto záněty vrací, je to velice nepříjemné a bolestivé. Kdo se chce problémů zbavit, včetně nutnosti neustálého užívání antibiotik, které již přestávají fungovat, a bakterie jsou vůči nim stále více rezistentní, má další možnost. Tou je aplikace kyseliny hyaluronové (HA) do močového měchýře. Zákrok provádí SKIN CARE Liberec.

Výplach močového měchýře kyselinou hyaluronovou dokazuje, že HA je nejen kyselinou krásy. Hraje důležitou roli v přirozené ochraně sliznic, a to i sliznice močových cest. Dokáže pomoci při častých bolestech v pánevní oblasti i brání opakovanému zánětu měchýře. Obnoví totiž ochrannou vrstvu sliznice. Výrazné zlepšení nastává ihned po prvním zákroku, avšak ideální je zákrok opakovat vícekrát. Doporučuje se čtyřikrát v týdenním intervalu, následně jednou měsíčně, do doby, než problémy s opakovanými záněty měchýře nevymizí.

Opakované záněty močového měchýře mají řešení. Je jím výplach močového měchýře kyselinou hyaluronovou.
Opakované záněty močového měchýře mají řešení. Je jím výplach močového měchýře kyselinou hyaluronovou.

Kdy je léčba zánětu močového měchýře výplachem kyselinou hyaluronovou vhodná?

Jednoznačně je řešením na opakované záněty měchýře. Hodí se, pokud je zánět měchýře způsoben chemoterapií a ozařováním. Jestliže opakovaný zánět měchýře doprovází krvácení, je kyselina hyaluronová opět dobru volbou. Rozhodně však ne podaná perorálně, ale aplikovaná jako výplach močového měchýře. Výplach pomáhá též u intersticiální cysticidy a při nedostatečné vrstvě glykosaminoglykanu.

Zákrok, který uleví

Samotný zákrok je ambulantní a trvá zhruba 30 minut. Uleví se vám rychle po něm. Před provedením výplachu je nutné vyprázdnit močový měchýř. Ten se následně vydezinfikuje a tenkým katetrem (hadičkou) se do močového měchýře aplikuje kyselina hyaluronová. Následně je nutné alespoň 30 minut nemočit, ideální doba je však dvě až tři hodiny. Zákrok však nijak jinak neomezuje. Dobré si je uhlídat termín doporučeného opakování zákroku. Cena zákroku je 8500 Kč za jednu aplikaci.

Zdroj informací: Webové stránky kliniky https://www.skincareliberec.cz.