Nečekejte, než si naspoříte na drahý nábytek do obýváku. Obývací pokoje dokážou moderně a stylově zařídit i levné sedací soupravy či pohovky.

Styl, kdy byly kuchyně oddělené od obývacích pokojů se dnes nenosí. První záležitostí při rekonstrukce bývá změna dispozice, kdy se kuchyň a obývák propojí v jeden společný obytný prostor. Určitě to má své výhody i nevýhody. Pravdou však je, že ženy „odsouzené“ k nakrmení rodiny nechtějí být separovány a navíc – z přípravy jídla jako takového se stává čím dál tím více hobby pro celou rodinu. Jenomže jakákoliv větší rekonstrukce spojena se stavebními úpravami, ale i nutnost zařizovat v podstatě hned dvě místnosti najednou, bez možnosti rozdělit si investice do několika fází, je čím dál více náročná na finance. I když… Obývací pokoje lze dnes stylově, moderně i ergonomicky zařídit i levně. Levné pohovky i sedací soupravy se už mnohdy vyrovnají i těm drahým – a to i co do kvality nebo designu.

Nábytková centra dnes umí nabídnout levný nábytek s dobrou kvalitou a atraktivním designem pro různý typy interiérů.

Nábytková centra dnes umí nabídnout levný nábytek s dobrou kvalitou a atraktivním designem pro různý typy interiérů.

Nedělejme si iluzi, že nás jakýkoliv nábytek přežije. Zejména sedací nábytek se opotřebovává na čalounění i výplních, často se na něm vyřádí děti i domácí mazlíčci. K čemu tedy investovat do drahého, když se díky různým specializovaným prodejcům dá dnes nábytek pořizovat mnohem levněji?

Levné sedací soupravy pro obývací pokoje často předčí ty designové

Sedačky, ať už se jedná o levné sedací soupravy, nebo o drahé luxusní a designové, dnes už od sebe téměř nerozeznáte. Aktuálním módním trendem pro sedací soupravy 2017 je především zjednodušování tvarů, neutrální barvy a jejich doplňování různými doplňky, jako třeba textilními polštářky v různých náladových barvách a vzorech.

Drahé nebo levné sedací soupravy? Pokud jde o design, ale i o kvalitu, dokáže dnes i levný nábytek předčit mnohdy ten drahý.

Drahé nebo levné sedací soupravy? Pokud jde o design, ale i o kvalitu, dokáže dnes i levný nábytek předčit mnohdy ten drahý.

Zatímco dříve jste si za rozkládací verzi pohovky nebo sedačky připlatili, dnes je to standard, který nabízí i levné sedací soupravy. Ocení to nejspíš každý. Místo na přespání pro hosty se hodí vždy. Navíc, proč si někdy sedačku pohodlně neroztáhnout a neužít si tak večerní válení se před televizí, pohodlné víkendové čtení, nebo si na velkém pohodlném prostoru nezahrát třeba nějakou hru s dětmi? I levné sedačky mají propracované možnosti roztažení s velmi snadnou manipulací.

Levné sedačky dnes seženete i jako rozkládací. Samozřejmostí je možnost volit klasický, moderní, ale i retro styl.

Levné sedačky dnes seženete i jako rozkládací. Samozřejmostí je možnost volit klasický, moderní, ale i retro styl.

Levné pohovky zažívají znovuzrození

Dalším trendem pro moderní obývací pokoje 2017 jsou pohovky. Hodně čerpají z designu 60. nebo 70. let a to zejména tím, že podobně jako u sedacích souprav se zjednodušují jejich tvary, ukazují se dřevěné prvky (např. nožky) a často se kombinují s dekorovanými polštářky. Je to velice praktické. Když vás totiž některý vzor polštářků omrzí, stačí jen vyměnit povlaky a interiér dostane zcela novou barevnost i ráz. Zejména, když jej ještě doplní dobře sladěná a vkusná interiérová dekorace.

Pohovky umí odlehčit interiér obývacího pokoje.

Pohovky umí odlehčit interiér obývacího pokoje.

Zajímavým trendem je místo velké sedací soupravy zařízení interiéru odlehčovat subtilními pohovkami. Levné pohovky se tak třeba v obývacím pokoji objeví hned dvakrát i třikrát. Každému členu domácnosti se tak dostane vlastního pohodlí na celé pohovce. K tomu je samozřejmě zajímavá i mnohem větší variabilita pokud jde o hru s kompozicí rozmístění interiérového nábytku v obývacím pokoji.

I levné pohovky dnes navíc nabízí pohodlné možnosti rozložení. Opět se tak znásobí užitná hodnota nábytku – ať už jako alternativní prostor pro spaní, nebo variabilita tvaru pohovky pro relaxaci. Díky nízké ceně navíc pohovky opouští i po ně dříve vyhrazené místo – obývací pokoje. Objevují se v halách, jídelnách, dětských pokojíčcích i v ložnicích, kde doplňují klasický nábytek a poskytují alternativu pro místo na odpočinek i další místo na spaní.

Pohovky dnes často nahrazují na prostor náročné sedací soupravy.

Pohovky dnes často nahrazují na prostor náročné sedací soupravy.

Křesla a taburety jako pohodlí navíc

Ani moderní obývací pokoje nezavrhly křesla a taburety. I když přece jen, na ústupu malinko jsou. To proto, že pohodlné prvky pro nohy jsou často implementovány již přímo do sedací soupravy a křesla se stávají spíše nábytkem, kterým si zefektivňujeme ložnice nebo pracovny. Stále však mají pro obývací pokoj své místo. Už ani ne tak jako součást celé sedací soupravy, ale často jako naprosto nový prvek interiéru, který se liší svojí barvou, čalouněním a mnohdy i stylem. Právě díky tomu křesla a taburety vnášejí do prostoru zajímavou dynamiku.

Křesla a taburety se dnes stávají designovým ozvláštněním obývacího pokoje. Rozhodně nemusí být stejné jako sedací souprava.

Křesla a taburety se dnes stávají designovým ozvláštněním obývacího pokoje. Rozhodně nemusí být stejné jako sedací souprava.

Zdroj obrázků: Shutterstock, ukázky nábytku Möebelix, koláže ContententPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail