Ocelová futra dnes z moderních domů a bytů vytlačují dřevěné zárubně a obložkové zárubně. Krásně ladí s dveřmi, interiéru dávají jednotný styl i mnohem přírodnější vzhled.

Doba dřevěných futer se vrátila. Ocelové zárubně se dnes nenosí a i při rekonstrukcích se téměř pokaždé setkáváme s tím, že se na stará ocelová futra nasazují takzvané obklady kovových zárubní neboli OKZ. Obložkové zárubně lze však použít i přímo na dveřní otvor ve zdi. Řešení pro každý z těchto případů nabízí i prodejce dveří RostaDveře. Na webových stránkách https://rostradvere.cz/zarubne/ najdete různá řešení pro moderní zárubě jak z dřevního masivu, tak z praktické dýhované MFD desky. Současně si lze zvolit takzvanou rámovou zárubeň z HDF, což je zárubeň z 95% dřeva pokrytá fólii imitující dřevo.

Obložkové zárubně z MFD ze sortimentu RostaDveře.

Obložkové zárubně z MFD ze sortimentu RostaDveře.

Obložkové zárubně lze použít pro všechny typové rozměry dveří

Běžně dostupnými rozměry pro dřevěné zárubně a obložkové zárubně jsou rozměry 60×197 cm, 70×197 cm, 80×197 cm, 90×197 a 100×197 cm. Nezapomeňte, že pokud budete obložkovou zárubeň nasazovat přímo na zeď, je rozměr dveřního otvoru větší než uváděná šířka dveří či katalogová šířka obložkové zárubně. Na RostaDveře najdete podrobné nákresy rozměrů dveřních otvorů pro to které řešení zárubně. Zárubně si lze vybrat pro falcové i bezfalcové dveře.

Nákres obložkové zárubně a potřebné rozměry nejen pro stavební otvor.

Nákres obložkové zárubně a potřebné rozměry nejen pro stavební otvor.

Obklad kovové zárubně není žádnou složitou stavební úpravou

Nejčastěji řešíme obklady kovových zárubní, tzv. OKZ. Toto řešení je vhodné pro každého, kdo rekonstruuje a nechce dělat žádné velké stavební zásahy. Vše jde bez bourání a při zachování stejné šířky dveří. Jestli dveře vyměníte za nové, nebo ne, je tedy jen na vás. Jejich velikost zůstává každopádně stejná. Průchod se zmenší o pouhé 3 cm. Toto zmenšení je zanedbatelné. Problém se může vyskytnou pouze u 60 cm dveří při vstupu do koupelen a kuchyní, pokud těmito dveřmi jednou za čas potřebujeme přenést 60 centimetrů široké spotřebiče. Podrobnosti týkající se obkladu kovových zárubní najdete na webové stránce https://rostradvere.cz/obklad-kovove-zarubne. Vybrat si zde máte možnost již i vhodné řešení pro váš interiér a dveře a to včetně velikosti a odstínu obložkové zárubně.

Obklady kovových zárubní (OKZ) dají vašim ocelový futrům novou krásu.

Obklady kovových zárubní (OKZ) dají vašim ocelový futrům novou krásu.

OKZ a potřebné rozměry, které potřebujete znát.

OKZ a potřebné rozměry, které potřebujete znát.

Obložkové zárubně z masívní borovice

Rádi byste i díky zárubním a dveřím dostali do svého interiéru více masivního dřeva? E-shop RostaDveře nabízí rovněž obložkové zárubně z masivní borovice. Ty bez povrchové úpravy si máte možnost přizpůsobit vlastní povrchové úpravě dveří nebo barvám používaným v celém interiéru. K dispozici jsou i borovicové zárubně s povrchovou úpravou: v bezbarvém laku nebo s lazurami ořech, teak, mahagon, afromosie, světlý dub a borovice. Zvolit si lze i masivní dýhované dřevo nebo módně surové borovicové dřevo se suky.

Obložková zárubeň z masivního dřeva (borovice).

Obložková zárubeň z masivního dřeva (borovice).

Jak si vybrat vhodnou obložkovou zárubeň?

  • V první řadě je výběr závislý na tom, jestli upevňujete zárubeň přímo na dveřní otvor ve zdi, nebo jako OKZ na starší kovovou zárubeň.
  • Vyberte si šířku zárubně podle velikosti dveří nebo dveřního otvoru ve zdi.
  • Zárubeň se liší podle toho, jestli je určena pro falcové, nebo bezfalcové dveře.
  • Pokud si vybíráte zárubeň do dveřního otvoru, zvolte si správně rozsah regulace zárubně – tedy tloušťku zdi.
  • Vyberte si správně orientaci, tedy zda budete do zárubně osazovat levé, nebo pravé dveře. Nebo zdali půjde jenom o průchod, tedy tzv. tunel.
  • Zvolte si materiál zárubně, případně odstín či povrchovou úpravu.

Montáž zárubní zvládne každý šikovnější kutil. Pojďte se pustit do zkrášlování svého interiéru! Rosta Dveře nabízí obložkové zárubně + dveře. Takže je jen na vás, do jak velkých změn se pustíte.

Zdroj obrázků:  RostaDveře, Pixabay, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail