Spodní prádlo je jednou z nejdůležitějších částí šatníku. Protože ho nosíme každý den a dotýká se naší holé kůže, měli bychom věnovat zvýšenou pozornost materiálu, ze kterého je vyrobené. Nejlepší jsou samozřejmě přírodní tkaniny, kterým vévodí bavlna. Proč nosit zrovna bavlněné prádlo?

Prověřená časem

Bavlněné textilie už lidstvo provází 12 000 let. Poprvé se objevily v Egyptě a dodnes jsou nejpoužívanějším materiálem nejenom pro výrobu spodního prádla, ale také ostatních kousků oděvů, lůžkovin apod. Bavlna má mnoho jedinečných vlastností. Mezi ty nejdůležitější patří to, že je hypoalergenní a nedráždí citlivou pokožku. Je tedy vhodná i pro alergiky a lidi, kteří trpí atopickým ekzémem. Má také vysokou absorpci, je vzdušná, pohodlná a přizpůsobivá. Nejenom z těchto důvodů je proto vhodná i pro malé děti.

Dámské spodní prádlo z bavlny.

Dámské spodní prádlo z bavlny.

Citlivá k ženám

Pokud máte rádi komfort a příjemný pocit na kůži, bavlněné dámské spodní prádlo je ideální volbou. Ženské orgány jsou totiž velmi citlivé a bavlna jim může poskytnout právě to, co potřebují. V létě krásně saje pot a zároveň zajišťuje dostatečnou vzdušnost. Kalhotky z umělého vlákna jsou v parných dnech naprosto nevhodné, protože hrozí zapaření nebo riziko zánětů. Podobně je to i v zimě. Bavlna v chladných dnech krásně zahřeje a udrží intimní partie v teple. Bonusem potom je, že kvalitní prádlo z bavlny vydrží dlouho krásné i přes časté praní.

Ideální i pro pány

Také pánové jistě ocení všechny kvality tohoto materiálu. Muži totiž dávají přednost prádlu, které je především pohodlné. I proto jsou bavlněné pánské trenýrky či boxerky mezi muži natolik oblíbené. Poskytují totiž dostatek volnosti a komfortu.

Pánské spodní prádlo z bavlny.

Pánské spodní prádlo z bavlny.

Prostor pro kreativitu

Bavlněné prádlo se prodává v mnoha různých střizích či barevných kombinacích. Vyměňte tak nepohodlné krajky či umělé materiály za zcela přírodní bavlnu a užijte si všech jejích skvělých vlastností. Bavlněné spodní prádlo totiž můžete nosit každodenně, při sportu i pro elegantní outfity. Nemusíte se ani bát, že by praktická stránka nějak limitovala tu estetickou, široký sortiment vám umožní pořídit kousky jednoduché a střídmé, ale i originální a atraktivní.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail