Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Co dokážou čeští kadeřníci? Kadeřníci sdružení v české sekci asociace Haute Coiffure Francaise dvakrát v roce představí pár nových účesů a právě nyní se můžete podívat na jarní a letní kolekci. Dostala název CUT. Za účesy stojí české kadeřnické stálice a hvězdy – Irena Vavrušková, Petra Měchurová, Michal Zelenka, Lenka Mikátová a Soňa Pešková.

Pro tuto kolekci jsme se rozhodli vytvořit několik střihů, které se snadno tvoří a příjemně nosí. Nabízíme vám k dispozici širokou škálu stylů pro vaši inspiraci.“ popisuje novou kolekci účesů CUT Zuzana Hejnová, tisková mluvčí HCF. Já si dovolím trochu oponovat, rozhodně bych většinu těchto účesů nenazývala ani snadno vytvořitelnými a ani příjemně nositelnými. Což ale neznamená, že chci ubírat na kvalitě jednotlivých účesů. Najdete zdekousky pro běžný účes i extravagantní účesy, který si můžete dovolit párkrát za život – například na ples nebo na svatbu. Trochu bych se klonila k tomu, že by si takové sdružení, jakým je česká sekce Haute Coiffure Francaise, zasloužilo nabízet poněkud ucelenější kolekci účesů a také ve větším rozsahu. Vybrat by si měl mít možnost každý – či už má dlouhé, středně dlouhé nebo dlouhé vlasy, a či už hledá účes pro běžné nošení nebo účes pro slavnostní příležitost.

Kadeřnický tým Haute Coiffure Francaise a modelky s novými účesy z kolekce CUT pro jaro a léto 2014.

Kadeřnický tým Haute Coiffure Francaise a modelky s novými účesy z kolekce CUT pro jaro a léto 2014.

„ Střihy z kolekce účesů CUT jsou plné pohybu, lehce upravitelné, hodí se ke každému tipu vlasů. Drdoly kolekce CUT vás překvapí  novými technikami a zpracováním účesu za použití vlasových třásní nebo vlasy zpracovanými do úplně hladkých lesklých plátů, které můžeme tvarovat, střihat dle potřeby.“ prezentuje kolekci Misha Čadková – umělecká ředitelka HCF.

FOTOGALERIE: Účesy HCF z předchozích kolekcí

Fotogalerie vám představí účesy z HCF kolekcí od roku 2006. Najdete v ní dámské i pánské účesy.

Polodlouhý střih v kolekci CUT představila Lenka Mikátová ze salonu UNIQUE

Polodlouhý účes z nejnovější kolekce CUT vyniká hustou ofinou pod obočí a lehkým sestřihnutím v horní partii. Účes je určen ženám, které preferují přirozenost a podporu krásy jejich struktury vlasů. Finální úprava je tvořena pomocí Waveru. Okolo něj se obtáčí jednotlivé prameny do osmičky a vytváří nové ostřejší vlny.

Účesy z kolekce CUT: Lenka Mikátová – salon UNIQUE, polodlouhý střih.

Účesy z kolekce CUT: Lenka Mikátová – salon UNIQUE, polodlouhý střih.

Krátký dámský sestřih v kolekci CUT vznikl pod rukama Soni Peškové ze salonu UNIQUE

Tento střih je různorodý a poplatný dnešní době, kdy ženy rozmanitost ve střihu vyhledávají. Zároveň si ale chtějí zachovat ženskost a to v tomto účesu najdou. Odvážnější glamour mikádo s pánským prvkem podstřihu umožňuje různé úpravy. Stačí více odvahy k něčemu novému nebo i jen k novým detailům ve vašem účesu.

Účesy z kolekce CUT: Soňa Pešková – salon UNIQUE, krátký dámský střih.

Účesy z kolekce CUT: Soňa Pešková – salon UNIQUE, krátký dámský střih.

Pánský účes v kolekci CUT vytvořila Monika Martincová z In Hair Studio

Pánský střih je rozdělen do dvou částí. Zadní a boční partie jsou střižené strojkem a pomocí nůžek. Vrchní část delších vlasů krátíme a tenčíme pomocí břitvy na polovinu původní délky a hustoty Těsně pod vzniklou pěšinkou na jedné ze stran vystříháme pomocí nůžek další pěšinku, která vede od spánkové části směrem dozadu asi 10 cm dlouhou. Vlasy na temeni vyfoukáme směrem dozadu a za pomocí stylingu fix design.

Účesy z kolekce CUT: Monika Martincová – In Hair Studio, pánský střih.

Účesy z kolekce CUT: Monika Martincová – In Hair Studio, pánský střih.

Extravagantní účes pro kolekci účesů CUT vytvořila Petra Měchurová

Jak tento účes Petra Měchurová vytvořila? „Modelce jsem prodloužila vlasy pomocí příčesu a rozdělila pěšinkou uprostřed. Na každé boční straně se upevnila podložka ve tvaru homole. Okolo podložky se po pramíncích vlasy zalakovaly Infiniem 4. Tvar mi připomíná prodloužené uši jako u Asterixe a Obelixe. Pro udržení pramenu se použili ozdobné sponky.“ Řekla o svém účesu Petra Měchurová.

Účesy z kolekce CUT: Petra Měchurová – salon Petra Měchurová, výčes prodloužená ouška.

Účesy z kolekce CUT: Petra Měchurová – salon Petra Měchurová, výčes prodloužená ouška.

Další extravagantní společenský účes vytvořil Michal Zelenka ze studia Real

Společenský drdol je vytvořen z vlasových plátů nastříhaných na jednotlivé díly. Část těchto vlasových pásů je nastříkána na zlato a tím jsou vytvořeny vlasové ozdoby. Pláty se postupně skládají na podklad hladkého drdolu a vytváří se postupná struktura stavby.

Účesy z kolekce CUT: Michal Zelenka – studio Real, drdol z plátů.

Účesy z kolekce CUT: Michal Zelenka – studio Real, drdol z plátů.

Společenský účes s módními třásněmi do kolekce přidala Petra Vavrušková

„Nejprve jsem vlasy vyčesala do hladkého banánu na temeni hlavy a uhladila přední partie. Dále jsem připevňovala doma připravené a ozdobené vlasové třásně do požadovaného tvaru. V zadní partii pak byla připevněna dlouhá oboustranná třáseň, která tak vytvářela opticky cop. Jako ozdoby jsem zvolila barevné glitry, kterými byly polepeny vlasové třásně,“ popisuje svoji práci a tomto výrazném společenském účesu Petra Vavrušková, jejíž salon najdete v pražských Dejvicích.

Účesy z kolekce CUT: Petra Vavrušková – vlasové studio Vavruškovi, Real, bílý drdol.

Účesy z kolekce CUT: Petra Vavrušková – vlasové studio Vavruškovi, Real, bílý drdol.

Zdroj obrázků: Asociace HCF

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail