Nové BMW 7 doslova posadí na zadek nejen znalce. Uznejte – nezaujme i vás auto s wellness funkcemi, které navíc samo zaparkuje?

Od doby, kdy jsem měl šanci osahat si své první BMW, pochopil jsem lidi, jenž mu propadli. Na mne kdysi příliš konzervativní auto mne dnes doslova fascinuje. Je to jako když přesedláte v módě od Galliana či Gaultiera ke Calvin Klein nebo Hugo Boss. Klein i Boss ve vás vzbuzovali úctu již v minulosti, ale chybělo to vzrušení, které nabízí „šílenci“ na módní scéně. Pak si ale jednou tuto zdánlivě konzervativní módu oblečete a vše se změní. Stejně to mám s auty. Jednou si sáhnete, usednete do sedadla, rozjedete se… a vášeň pro BMW vás již nikdy neopustí. Od té chvíle se vám otevřou nové obzory a co jste dříve přehlíželi vám teď připadá naprosto neodolatelným. A další neodolatelný krasavec právě přichází – nové BMW 7.

Ještě donedávna vám tiskové zprávy a články pro-BMW orientovaných novinářů připadaly jako bláboly. Dnes z každého řádku nasáváte fascinující atmosféru. Pokrokový, exkluzivní, luxusní, zlomový, inteligentní… to už nejsou jen nic neříkající řeči PR-istů automobilky. Nyní při nich cítíte šimrání v hrudníku, svědění dlaní i zvláštní pnutí v chodidlech. Ano, ještě jste v něm neseděli a už víte, že BMW 7 je vaše nová životní láska. Ano, máte stejnou diagnózu jako já – stal se z vás BMW-srdcař!

Nové BMW řady 7 – stylový vzhled, sebevědomá dynamika, exkluzivní elegance

Nové BMW řady 7 – stylový vzhled, sebevědomá dynamika, exkluzivní elegance

Aby jste věřili, že nekecám popíšu vám, co vše BMW 7 umí. Nebudu zacházet do detailů ohledně motoru a dalších čistokrevně technických záležitostí a tvářit se, že tomu rozumím. BMW 7 dostane i technického laika a věřím, že i dámy, které tento článek vydrží číst dokonce, propadnou BMW mánii. Představím vám totiž auto, které umí samo parkovat, jehož křesla vám nabídnou pohodlnou masáž a ze kterého si užijete výhled na hvězdy.

BMW 7 – technický zázrak plný vychytávek

Začnu tím, že se BMW pustilo do zcela nové karoserie. BMW 7 má karoserii z karbonovým jádrem, které je mimořádně lehké a hmotnost automobilu se tak snížila o 130 kg. BMW řady 7 je prvním vozem tohoto segmentu, které využívá uhlíkové kompozity, tedy plasty zesílené hliníkem a ty kombinuje s hliníkovými a ocelovými částmi. Takže i když dochází k radikálnímu snižování hmotnosti karoserie, zvyšuje se naopak tuhost její struktury a tím i bezpečnost automobilu.

Nové BMW řady 7 – stylový vzhled, sebevědomá dynamika, exkluzivní elegance

Nové BMW řady 7 – stylový vzhled, sebevědomá dynamika, exkluzivní elegance

BMW 7 vás oslní také svými světlomety, ale rozhodně neoslní ostatní řidiče. Unikátní laserové světlomety Laserlight byly již použity v BMW i8. Generují úžasně čistě bílé světlo s dosvitem až 600 metrů a díky speciální funkci BMW Selective Beam neoslňují okolní řidiče.

Další asistenční a bezpečnostní systémy automobilu BMW 7 vás umí udržet automaticky v jízdním pruhu, obsahují aktivní ochranu před bočním nárazem a preventivní varování před nárazem zadním. Využívat můžete asistenta jízdy v kolonách a také systém pro udržování nastavené rychlosti, který se umí řídit aktuálními rychlostními limity na dané silnici. Automobil pracuje s kamerovým systémem, díky kterému se vám na displeji zobrazí pohled jako panorama, Side View nebo jako 3D pohled.

BMW 7 – technický zázrak plný vychytávek

BMW 7 – technický zázrak plný vychytávek

Pokud sáhnete po modelu BMW 740e získáte tzv. plug-in hybridní model s kombinovanou spotřebou pouhých 2,1 l / 100 km a v normovaném režimu spotřebu 12,5 kWh na 100 km. Pro méně znalé vysvětlím. Jelikož jde o hybrid, automobil kombinuje zážehový 4válec s elektromotorem. Elektrický motor můžete k pohonu automobilu využít i samostatně. Při 120 kilometrové rychlosti dojedete s automobilem na plné nabití akumulátorů úctyhodnou vzdálenost 40 km.

Automobil BMW 7 je první automobil, který umí sám zaparkovat!

Představte si, že vyjet z garáže nebo v ní zaparkovat můžete bez toho, abyste seděli v automobilu. BMW 7 je totiž prvním sériově vyráběným automobilem, který umožňuje automatické parkování za pomoci speciálního BMW klíče s dotykovým displejem. Automobil si parkování umí sám podle potřeby regulovat. Automatické parkování není jen frajeřinka. Je to velice praktická záležitost pro každého, kdo si pro parkovací místo či garáž ponechal méně místa, než je zapotřebí.

Automobil BMW 7 je první automobil, který umí sám zaparkovat!

Automobil BMW 7 je první automobil, který umí sám zaparkovat!

Wellness na zadních sedačkách

Na přání dodávaná výbava Executive Lounge vozu BMW 7 nabízí úžasný komfort na zadních sedačkách. Klimatizace je čtyřzónová, komfortní sedadla mají masážní funkce a mezi sedadly se nachází středový panel připraven kdykoliv zabavit zadní část posádky. Sklopte si stoleček, připravte nápoje a s vyjímatelným 7 palcovým tabletem, jež je součásti výbavy vozu, můžete přehrávat hudbu či video z externích zdrojů, nebo surfovat na internetu. Atmosféru dotváří příjemné nepřímé osvětlení, které nevadí řidiči. Tím může být i ve výbavě volitelný světelný koberec Welcome Light Carpet.

Nové BMW řady 7 – exkluzivní a luxusní zážitek z jízdy

Nové BMW řady 7 – exkluzivní a luxusní zážitek z jízdy

Nádherný výhled si neužijete jen skrz boční okna, ale také díky panoramatické střeše, přes kterou se můžete koukat i ze zcela vodorovně sklopených zadních sedaček. Ve tmě, pokud nevidíte na hvězdy, se vám na sklo panoramatické střechy promítá pomocí LED osvětlení nádherná grafika, která vám hvězdnou oblou alespoň připomíná.

Nakonec, aby vůz obstál i v rámci posledního smyslu – čichu, má BMW 7 integrovaný speciální systém ionizace vzduchu s osmi druhy vůní. Díky Ambient  Air si tak můžete podle nálady vybírat i to, jak bude vaše auto v danou chvíli vonět.

Nové BMW řady 7 – stylový vzhled, sebevědomá dynamika, exkluzivní elegance

Nové BMW řady 7 – stylový vzhled, sebevědomá dynamika, exkluzivní elegance

A co dodat na závěr? Rozhodně to, že BMW řady 7 je skutečně designový skvost, které vás dostane nadčasovým designem a noblesou. Pravděpodobně jsem ani z malé části nedokázal vyjmenovat všechny vychytávky nového BMW 7. Bez okolků přiznávám, že mnoho technických věcí ani neumím dostatečně ocenit. Mnohem lépe vám BMW představí specialisté. Mne je opět představil prodejce luxusních vozů BMW v Jižních Čechách, Mach Motors. Přijďte si nový vůz rovněž užít, osahat, poslechnou a třeba si k němu i přivonět.

Zdroj obrázků: oficiální tiskové materiály BMW

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail