Kategorie Objev roku soutěže Kadeřník roku, pořádané značkou Henkel a její značkou Schwarzkopf, je určena především pro nováčky v oboru ve věku do 21 let a s praxí ne delší než 3 roky. Kategorie je určena také pro studenty SOU obor Kadeřník. Soutěžící přihlášení do kategorie Kadeřník roku – Objev roku se musí soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards účastnit poprvé a své práce nesmí přihlásit do žádné další kategorie. Přihlásit mohli dámské i pánské modely účesů. Pojďte se podívat na nejlepší nominované kolekce účesů.

Do kategorie Kadeřník roku – Objev roku se letos přihlásilo třikrát více soutěžících než v minulých ročnících. Pět nominovaných mladých kadeřníků představilo celkem čtyři dámské kolekce účesů a jednu pánskou. Eliška Doskočilová z Kadeřnického studia Martin Nosál představila různorodé dámské účesy pro krátké i dlouhé vlasy. Jsou to klasické dámské účesy vhodné pro každodenní nošení, avšak s důrazem na individualitu ženy, která se pro nový účes rozhodne.

Vlevo nominovaný účes z kolekce Elišky Doskočilové, vpravo účes z kolekce Jany Karlíkové.

Vlevo nominovaný účes z kolekce Elišky Doskočilové, vpravo účes z kolekce Jany Karlíkové.

Účesy druhé nominované kadeřnice, Jany Karlíkové ze Salonu EF – Eva Formánková, by se daly zařadit spíše do kategorie večerní. Jana představila zdařilou podobu bohatě vyčesaných vlasů hrajících si s texturou vlasů, vlnami i barevnými stíny. Druhý účes je více civilní, s retro nádechem, opět stavějící na bohatých vlnách.

FOTOGALERIE: Účesy nominované v kategorii Kadeřník roku – Objev roku

Lucie Molnárová ze studia Toni&Guy představila sérii avantgardních účesů. Vsadila na přidanou „hmotu“ vlasů a svoje nominované účesy pojala spíše jako představení svých uměleckých vloh, než pokus najít si pro své kreace zákaznice. Kolekce avantgardních účesů Lucie Molnárové je ukázkou, že ve studiu Toni&Guy dostávají prostor skutečné mladé talenty.

Vlevo nominovaný účes z kolekce Lucie Molnárové, vpravo účes z kolekce Patrika Hagary.

Vlevo nominovaný účes z kolekce Lucie Molnárové, vpravo účes z kolekce Patrika Hagary.

Ukázkou studentské práce je série účesů Patrika Hagary ze SOU Litvínov-Hamr. Jde o slavnostní a plesové účesy stavící na velké vlasové hmotě a hře barev a stínů. Zejména dva blond účesy jsou skutečně povedené, protože nejenže jsou ukázkou schopnosti mladého kadeřníka dát vlasům požadovaný tvar a formu, ale jsou také důkazem toho, že dobře učesané vlasy nás ženy mohou udělat mnohem krásnějšími.

Nominované účesy z kolekce Žanety Lichnové.

Nominované účesy z kolekce Žanety Lichnové.

Posledním nominovaným kadeřníkem v kategorii Objev roku je Žaneta Lichnová, opět ze studia Toni&Guy. Žaneta jako jediná z nominovaných v této kategorii přihlásila do soutěži účesy pro muže. Její kolekce pánských účesů staví na poměrně tradičních střizích pro pánské vlasy, ale dokonale kombinuje styl a formu a vytváří moderního muže s dnes oblíbenými retro prvky zařazenými do celkové image.

Zdroj obrázků: Henkel ČR / nominace Czech and Slovak Hairdressing Awards

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail