Neinvazivní lifting je velice oblíbeným řešením pro povislé tváře i vrásky. Víte ale, že niťový lifting umí nastartovat i procesy samoomlazení?

Stárnutí se na naší pleti začíná objevovat už po třicítce. Vetším problémem než vrásky začíná být změna výrazu obličeje, ke kterému přispívá prohlubování nosoretních vrásek a povislý obličej v oblasti spodní čelisti, ale i očních víček. Pořád slýcháme o faceliftu obličeje, a tak nás napadne, že je to řešení i pro nás. Pokud jsme ale ještě nedosáhly padesátku a je nám někde mezi 35 a 45 lety, hodí se pro nás spíše neinvazivní metoda omlazení – lifting obličeje pomocí nití.

Takzvaná niťová terapie se hodí pro celou řadu vylepšení a dokonce nejen v oblasti obličeje. V první řadě je ideální pro tvarování kontur tváře. Umí pozvednou povislé koutky, obočí i tváře. Hodí se ale i k výplni vrásek. U obličeje ale zůstat nemusíme. Hodí se jako neinvazivní forma liftingu krku, pro vylepšení vzhledu a tvaru povadlého poprsí, stehen, zadečku i valů v podpaží.

Niťový lifting je oblíbená neinvazivní  procedura omlazení obličeje.

Niťový lifting je oblíbená neinvazivní procedura omlazení obličeje.

Metoda je vhodná pro ženy a muže bez rozdílu věku, nejvíce se ale hodí právě pro již zmíněnou věkovou skupinu do padesát let.

Niťový lifting se vstřebatelnými nitěmi je hitem mezi antiageing zákroky

Neinvazivní niťový lifting pomocí liftujících nití, nazývaných i 3D nitě nebo mezonitě, umí oddálit chirurgický zákrok, tzv. facelift. I proto je aktuálně skutečným hitem plastické chirurgie. Přitom jako takový je tento zákrok známý a používaný již desetiletí. Moderní doba však přispěla jedním zcela zásadním vylepšením – tím je nahrazení původně nevstřebatelných nití těmi vstřebatelnými. Nitě se vstřebají během osmi až deseti měsíců. Neznamená to ale, že budete muset zákrok absolvovat znovu.

Aplikace nití nastartuje samoomlazení pleti

Omlazení APTOS nitěmi může mít trvalejší efekt než jen po dobu jejich vstřebání se. I poté, co se nitě rozpustí, většinou antiageing efekt trvá dále. Je to ze dvou důvodů. V první řadě se nastartují autoomlazovací procesy. V podkoží díky nitím dojde ke kolagenenezi i k fibrotizaci, což je pozitivně působící minizajizvení, které udrží kontury obličeje pevnějšími i poté, co se nitě zcela rozpustí. Nic ale v případě nutnosti nebrání ani zopakování zákroku po cca dvanácti až šestnácti měsících.

Moderní niťový lifting využívá vstřebatelné nitě.

Moderní niťový lifting využívá vstřebatelné nitě.

Samotný lifting pomocí nití se provádí nitěmi různých typů a profilů. Mají jinou délku, sílu, typ drážek i háčků. Nová generace APTOS nití je vyrobena na bázi kyseliny polymléčné s liftingovými zoubky. Pod kůži se nitě zavádějí pomocí kanyl vpichem do podkoží.

Oproti minulosti se výrazně změnilo množství nití, které se aplikují. Už to nejsou desítky, jak tomu bylo u staré generace nytí, ale na obličej se spotřebuje pouhých 5 až 10 na každou polovinu obličeje.

♥ TIP

Lifting nitěmi APTOS není jediným omlazujícím zákrokem. Oblíbené jsou rovněž plazmoterapie (neboli plazmalifting), aplikace výplní na bázi kyseliny hyaluronové (tzv. tekutý lifting), vyhlazení vrásek botuloxinem, skinbooster nebo laserové ošetření pleti.

Podívejte se na další zákroky estetické dermatologie, které pro své zkrášlení můžete absolvovat.

Žádná narkóza a téměř bezbolestná aplikace

Nikdo nechce po zkrášlovacím zákroku vypadat jakoby právě absolvoval zápas v boxerském ringu. To naštěstí po liftingu mezonitěmi nehrozí. Zákrok se nemusí dělat pod narkózou. Používá se pouze lokální znecitlivění a jde o ambulantní zákrok, který téměř nebolí. Ihned po zákroku můžete odejít domů. Na tváři přitom nejsou viditelné téměř žádné stopy po aplikaci nití, nemáte modřiny a ani výrazný otok obličeje.

Po provedeném výkonu se doporučuje nosit stahující obličejovou masku, a to o dobu jednoho týdne celodenně. Následně ještě jeden měsíc v noci. Po dobrou rekonvalescenci je vhodný klidový režim po aplikaci.

Lifting pomocí nití umí pomoci i v jiných partiích těla než jen na obličeji.

Lifting pomocí nití umí pomoci i v jiných partiích těla než jen na obličeji.

Kdy není lifting APTOS nitěmi vhodným?

Kvalitní výsledek je vždy ovlivněn kvalitou kůže pacienta. Přestože užití metody není ohraničeno věkem, na starší, méně kvalitní a výrazně povislejší kůži, už nitě nemusí stačit. U příliš tenké kůže s nedostatkem kvalitního podkoží mohou nitě rovněž prosvítat a zoubky (háčky) nití se nemají kde uchytit. Před zákrokem lze kvalitu podkoží zlepšit aplikací kyseliny hyaluronové, a to v podobě injekční aplikace nebo drinku.

Zdroj informací: https://www.perfectclinic.cz/

Zdroj obrázků: Pixabay, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail