Boty New Balance jsou i u nás stále více populární a oblibu získávají nejen jako lifestylové boty, ale i jako boty pro fitness a zejména pro běh!

Možná, že jste si až doposud mysleli, že boty označené velkým písmenem N, které mimochodem značka používá od 70. let minulého století, jsou spíše módou amerických raperů a vyznavačů toho stylu. Tak na to zapomeňte! Je pravda, že v nich rozhodně spatříte amerického rapera Kayne Westa. Ten mimochodem pro New Balance kolekci bot i sám vytvořil. NB obuv – to jsou módní a také funkční boty pro různé typy trávení volného času, pro různé sportovní aktivity a také pro běh. A na poznání New Balance bot z pohledu jejich „běžecké inteligence“ byste se měli rozhodně podívat zblízka. Nečekejte totiž, že v sortimentu narazíte na jednu jedinou skupinu bot – pro běh. New Balance sportem a během žije a pro značku není běh jako běh! Běhání je věda a tou se značka New Balance už léta-letoucí zabývá.

S New Balance žijeme již přes 100 let!

Značka obuvi New Balance není žádné batole mezi značkami. U jejího zrodu stál W. J Riley, britský emigrant do Ameriky, který se v roce 1906 rozhodl v americkém Bostonu vyrábět zdravotní vložky do bot pro ploché nohy. Chodidla měla získat novou rovnováhu – tedy „new balance“. Zanedlouho se vedle vložek do bot objevily také první boty. A perličkou je, čím se Riley při výzkumu ideální boty inspiroval. Nejspíš byste to tak snadno neuhodli – napadlo by vás, že obdivoval zrovna slepičí chodidlo? Právě ono mu připadalo dokonale stabilní a proslul tím, že svým zákazníkům představoval výhody svých bot na slepičí chůzi. Musela to být skutečně zábava, protože boty New Balanceve svých počátcích prodávali obchodní cestující.

Boty New Balance prošly od minulého století vývojem od bot pro speciální profese, jakými byli hasiči nebo policie (1934), až po boty pro sport. První běžecké boty firma vyrobila již v roce 1938. Nebyli jste s nimi spokojení? Mohli jste je vrátit! Až tak jista si byla firma kvalitou svých běžeckých bot. Později, v roce 1960, New Balance šokovala sportovní veřejnost speciální zvlněnou podrážkou. Trackster boty, jak seNew Balance obuv s touto podešví nazývala, byly skutečným unikátem. Stejně tak jako filosofie firmy vyrábět boty v různých šířkách, aby běžcům ještě lépe seděly na noze.

Dámské boty New Balance WX822BF jsou ideální pro fitness.

Dámské boty New Balance WX822BF jsou ideální pro fitness.

Americké srdce a ducha si boty New Balance snaží zachovat do dneška. Jsou srdcovou záležitostí Američanů a na nohách je nenosí nejen celebrity, jakými je například zpěvačka Rihanna, ale ve svých New Balance botách se nechali vidět také prezidenti Bill Clinton nebo Barack Obama. Dokonce módní „konzerva“, obchodní a technický génius Steve Jobs (poznámka pro technické burany – zakladatel Apple), proslulý tím, že nosil stále to stejné, obouval právě boty New Balance.

New Balance – tři technologie, které znamenají pohodlný běh!

Zastavím se především u běžeckých bot New Balance. Myslím, že na každého z nás přijde občas chuť jít si zaběhat. Nebo přesněji, říkáme si, že bychom měli začít běhat. Mnozí se nedonutíme a to nejen díky své přirozené lenosti, ale třeba právě proto, že nemáme co na sebe a hlavně co na nohy. Jiní začnou a taky rychle skončí. Často po prvním pokusu, mnohdy po prvních metrech běhu. Na vině nemusí být téměř nulová kondice, ale právě nevhodná obuv. Pro běh totiž neexistují univerzální boty a vyběhnout si ve fitness teniskách, v botách určených třeba pro basketbal nebo dokonce v „no name“ levných botách z vietnamské tržnice vám může bez nadsázky přivodit úraz na pár metrech. Kolena, kyčle, achilovka – možná jste o nich doposud nevěděli. Při pokusu o sportovní výkon v nevhodných botách se však mohou ozvat rychle a hlasitě. Běžecké boty New Balance jsou vychytávkami doslova nabité, ale páteř tvoří tři unikátní technologie: RevLite. Abzorb a N-Durace.

New Balance – technologie RevLite

Technologie RevLite přinesla do NEW Balance obuvi velice lehkou mezipodešev z pěnové hmoty. Tlumí nárazy, je trvanlivá a přitom až o 30 % lehčí než jiné v podešvích používané materiály se srovnatelnými vlastnostmi.

Dámské běžecké boty New Balance Vazee Pace WPACEYB s technologií RevLite.

Dámské běžecké boty New Balance Vazee Pace WPACEYB s technologií RevLite.

New Balance – technologie Abzorb

Abzorb je speciální materiál, který u New Balance sportovních bot tlumí nárazy a současně s tím dělá běh pohodlnějším. Na vývinu této technologie absorpce nárazů spolupracovala firma s Dupont. I když tlumení nárazů nabízí i jiné materiály, Abzorb nabízí mnohonásobně delší životnost bez ztráty tlumících vlastností.

New Balance pánské běžecké boty s pronační podporou a technologií Abzorb. Na obrázku jsou boty New Balance M1260GG4 a M1260WR3. Pronační podpora je vhodná zejména u nohu do X nebo do O.

New Balance pánské běžecké boty s pronační podporou a technologií Abzorb. Na obrázku jsou boty New Balance M1260GG4 a M1260WR3. Pronační podpora je vhodná zejména u nohu do X nebo do O.

New Balance – technologie N-Durace

Vlastnost, kterou u běžeckých bot vyhledáváme, je také jejich životnost. Není to jen o pořizovacích nákladech nové obuvi, která se u méně kvalitních bot může prodražit, ale i o tom, že oblíbené „vyběhané“ boty nechceme hned tak měnit. Pokud si své funkční vlastnosti umí udržet pružení podrážky, měl by to vydržet i zbývající materiál. A právě na to se zaměřuje technologická vychytávka N-Durance. Při výrobě bot New Balance se využívá speciální tvrzená směs z karbonových vláken, které umí výrazně snížit mechanické opotřebení boty při běhu.

Pánské běžecké boty pro Trail (Offroad) New Balance MT510BS2 s technologií pro zvýšení odolnosti proti mechanickému opotřebení N-Durance.

Pánské běžecké boty pro Trail (Offroad) New Balance MT510BS2 s technologií pro zvýšení odolnosti proti mechanickému opotřebení N-Durance.

Pro mnoho amatérských i profesionálních běžců je právě New Balance nejlepší běžecká obuv. Se značkou značkou spolupracuje řada sportovců. Například díky spolupráci s americkým ultramaratoncem Tony Krupickou (mimochodem jeho kořeny sahají v 19. století až k nám do Čech) vznikla unikátní řada NB Minimus. Hlavní ideou řady je především neutrální poloha chodidla. Došlo k výraznému seříznutí střední části podrážky. Mezi patu a střední části boty tak na podrážce vznikl zcela minimální spád. Boty v řadě doznaly i další změny. Zkrátil se jazyk nebo zmizelo poutko na patě, které běžcům může způsobovat odření paty. Hlavním cílem New Balance Minimus je nasměřovat botu k filozofii přirozeného běhu.

New Balance jako lifestylová obuv

To že je New Balance, nebo NB obuv nejen sportovní, ale také lifestylová, jsem již naznačila v úvodu. V době, kdy se zejména Karlu Lagerfeldovi (kolekce pro Chanel) a pak i dalším módním návrhářům (např. Marc Jacobs) podařilo tenisky povýšit doslova na úroveň lodiček jsou New Balance boty díky svému zajímavému tvaru a mnoha barevným možnostem ideálním módním společníkem pro naše individuální outfity. V pánské módě není o čem uvažovat – v kombinaci se sportovními kalhotami a džínami jsou New Balance lifestylové boty velice atraktivní a také pohodlnou kombinací. V dámském šatníku o to více – zkombinovat je můžete dokonce se šaty nebo sukněmi. Letní šaty a tenisky jdou podle módního diktátu rozhodně dohromady!

New Balance boty jsou také ideální lifestylové boty do módních outfitů. Na obrázku jsou dámské boty New Balance WR996GH a WR996GF.

New Balance boty jsou také ideální lifestylové boty do módních outfitů. Na obrázku jsou dámské boty New Balance WR996GH a WR996GF.

Zdroj obrázků: FL, Newbalancestore.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail