Problémy se spánkem vedou k psychickým i fyzickým problémům. Na nespavost přitom nefungují jen léky s množstvím vedlejších účinků, ale i byliny.

Na nespavost fungují kozlík a chmel – jsou to přírodní ukolébavky

Problémy se spánkem vedou k psychickým i fyzickým problémům. Na nespavost přitom nefungují jen léky s množstvím vedlejších účinků, ale i byliny.

Další probdělá noc. Opět jste usnuli až půl hodiny před tím, než vás budík nemilosrdně upozornil na to, že váš vyměřený čas na spánek skončil. Probuzení několikrát za noc… To všechno jsou symptomy nekvalitního spánku. Přitom o důležitosti spánku pro naše zdraví a psychickou pohodu nemůže být pochyb. Náš spánek narušují různé psychické i fyzické potíže. Ty nás pak díky nekvalitnímu spánku dostávají do začarovaného kruhu. Víte, že až 90 % lidí s problémy se spánkem má psychické problémy? Nevyspaní nezvládáme stres, přepadá nás chronická únava, úzkost a při dlouhodobých problémech může náš stav skončit až u závažných depresí. Při nedostatku kvalitního spánku se jen stěží soustředíme i na zcela běžné každodenní činnosti, výrazně se zhoršuje naše schopnost učení. Existuje však něco, co na nespavost zaručeně funguje? Než sáhnete po medikamentech, jako jsou tradiční hypnotika s mnoha nepříznivými vedlejšími účinky, zkuste hledat pomoc v tradičních bylinkách na spaní. Jsou to především kozlík a chmel.

Problémy se spánkem potkají v životě každého. Pokud jde o jednorázovou záležitost, snadno deficit dospíme. Pokud se ale nekvalitní spánek stane spíše pravidlem, je třeba najít řešení. Tím jsou bylinné doplňky stravy, jakým je Liftea Sladké sny. Obsahuje účinné byliny na spaní, kterými jsou kozlík lékařský a chmel otáčivý.
Problémy se spánkem potkají v životě každého. Pokud jde o jednorázovou záležitost, snadno deficit dospíme. Pokud se ale nekvalitní spánek stane spíše pravidlem, je třeba najít řešení. Tím jsou bylinné doplňky stravy, jakým je Liftea Sladké sny. Obsahuje účinné byliny na spaní, kterými jsou kozlík lékařský a chmel otáčivý.

Na spánek fungují pomocníci z přírody

Spánek je pro regeneraci našeho těla a duše natolik důležitý, že problémy s ním rozhodně musíme řešit. A přesto, že se vám váš stav už může zdát být neúnosným, nemusí se nespavost řešit hned hypnotiky. Tradiční medikamenty na spaní mají totiž mnoho vedlejších účinků. Mnohdy místo nich pomůže úprava životního stylu, relaxace před spánkem a zejména bylinky. Takovými přírodními pomocníky jsou již zmíněný kozlík lékařský a chmel otáčivý, které najde v přírodním doplňku stravy Liftea Sladké sny.

Dejte vale probdělým nocím

Běžně předepisovaná hypnotika sice náš problém s usínáním obvykle vyřeší, přesto však nejlepším řešením nebývají. Není dáno, že se z takto uměle navozeného spánku probereme odpočatí a plní energie. Lepší je využít léčební potenciál bylin. Nástup jejich účinků bývá v řádu dní a vede k přirozenému zlepšení problémů s nespavostí. Obvykle je možné tyto byliny užívat dlouhodobě.

Užívání kombinace extraktu z kořene kozlíku lékařského (lat. Valeriana officinalis) a extraktu ze šištic chmelu otáčivého (Humulus lupus) patří mezi osvědčenou metodu pro zklidnění organismu a proti nespavosti. Obě léčivky jsou známé svojí schopností zklidnit náš nervový systém, stejně tak jako svalové napětí a celkové podráždění. Jsou účinné proti nespavosti a podporují zdravý a vydatný spánek. Díky nim se spánek prohloubí a současně se zkrátí doba usínání. Na bylinnou léčbu kozlíkem a chmelovými šišticemi by si však kvůli dalším účinkům bylin měly dát pozor těhotné ženy. Pro ně tyto byliny, ale ani výrobky z nich, vhodné nejsou.

Problémy se spánkem nás dovedou dokonale vyřídit po fyzické i psychické stránce. Než však hned sahat po lécích s vedlejšími účinky, stojí za to nejdříve sáhnout po osvědčených a účinných pomocnících z přírody. Na nespavost funguje kořen kozlíku lékařského a chmelové šištice. Užívat se dají velice pohodlně ve formě tobolek v produktu Liftea Sladké sny.
Problémy se spánkem nás dovedou dokonale vyřídit po fyzické i psychické stránce. Než však hned sahat po lécích s vedlejšími účinky, stojí za to nejdříve sáhnout po osvědčených a účinných pomocnících z přírody. Na nespavost funguje kořen kozlíku lékařského a chmelové šištice. Užívat se dají velice pohodlně ve formě tobolek v produktu Liftea Sladké sny.

Kozlík lékařský podporuje spánek zlepšuje kvalitu spánku a zkracuje dobu usínání

Léčební potenciál kozlíku lékařského je poměrně široký. Pokud se užívá na nespavost, má schopnost zkracovat dobu usínání a zlepšovat kvalitu spánku. Kozlík však působí i zklidněním nervové soustavy, snižuje pocity strachu, krevní tlak a mírně tlumí i bolest různého charakteru. Zatímco malé dávky kozlíku mají povzbudivý účinek, větší naopak uklidňují a tlumí. I proto je důležité jeho správné dávkování, které umožňuje jeho užívání ve formě tobolek vhodného doplňku stravy. Kozlík lékařský zná většina z nás jako nevábně vonící a chutnající tinkturu ve formě valeriánských kapek. V přípravku Liftea Sladké sny však najdete kozlík lékařský jako snadno poživatelné tobolky bez charakteristického zápachu a nepříjemné chuti.

Kozlík lékařský se dá užívat i jinak, než nevábně vonící valeriánské kapky. Ve správném dávkování tak, aby fungoval na nespavost, jej najdete v doplňku stravy Liftea Sladké sny.
Kozlík lékařský se dá užívat i jinak, než nevábně vonící valeriánské kapky. Ve správném dávkování tak, aby fungoval na nespavost, jej najdete v doplňku stravy Liftea Sladké sny.

Chmel uvolňuje napětí a působí proti nespavosti

Chmel otáčivý se doporučuje jako mírné sedativum. V něm obsažené hořčiny a silice mají uklidňující účinky. Zmírňují nervové podráždění a uvolňují napětí. Díky schopnosti celkového uvolnění organismu pomáhají i ke snadnému usínání. K tomu se využívá čaj z chmelových žlázek. Mnohem pohodlnější je však užívání chmele v podobě tobolek. Nejlépe v kombinaci s s kozlíkem lékařským tak, jak je najdete v ideálním poměru namíchané v doplňku stravy Liftea Sladké sny.

Léčivé účinky chmele otáčivého lze využít proti nespavosti. V kombinaci s další na nespavost účinnou léčivkou, s kozlíkem lékařským, jej najdete v přírodním doplňku stravy Liftea Sladké sny.
Léčivé účinky chmele otáčivého lze využít proti nespavosti. V kombinaci s další na nespavost účinnou léčivkou, s kozlíkem lékařským, jej najdete v přírodním doplňku stravy Liftea Sladké sny.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří žijí s aktuálními módními trendy.

Váš e-mail