Atmosféru Vánoc dělá vůně pečeného cukroví, svíčky a světýlka, ale neméně důležitou roli hrají vzory a barvy Vánoc na látkách, které použijeme k dekoraci. Ještě to letos stihnete a připravíte se hned i na další Vánoce. Vánoční látky k vám domů přinesou tu správnou vánoční atmosféru.

Vánoce ve stylu patchworku

Tato oblíbená, i když poměrně pracná technika, k Vánocům prostě patří. Ale výrobci látek se postarali o to, abychom to měli jednodušší. Velké množství krásných látek, obvykle jde o bavlněné látky s vánočními motivy, si hraje právě se vzory imitujícími patchwork. Střídají vzorované plochy s různou tradiční vánoční symbolikou. Jsou nádherné na vánočních ubrusech, prostírkách, ale i malých dečkách, pokud je doplníme hezkým obšitím krajkou či jednobarevným pruhem z bavlněné látky. Tato varianta působí moderněji a je oblíbenější. Zajímavou možností je místo bavlny sáhnout po kraji ze sametu.

Látky s vánoční symbolikou

Symboly Vánoc ale nemusí být jen součástí patchworkových vzorů. Vánoční látky si hrají i s jednoduššími kompozicemi, kde se objevuje tradiční symbolika těchto svátků: vánoční hvězda, stromeček, jmelí, vločky, sobi, hvězdy, někdy též svatý Mikuláš a zimní krajina. Tyto látky mají většinou stejné použití jako ty s patchworkovými potisky.

Pravou vánoční atmosféru dávají Vánocům látky. Dají se použít na cokoliv – na dekoraci, na šité dárky, ale dokonce i na jejich balení či zdobení.

Pravou vánoční atmosféru dávají Vánocům látky. Dají se použít na cokoliv – na dekoraci, na šité dárky, ale dokonce i na jejich balení či zdobení.

Oblíbeným je prostý luxus

Kdo si potrpí na minimalistickou krásu, vsadí na prostší, ale vůbec ne méně noblesní látky. Právě naopak. Hitem jsou matně zlaté i matně stříbrné látky. Ušijete z nich sezónní ubrusy i závěsy. Hodí se kamkoliv, ale řešením jsou především pro hypermoderní interiéry, kde by zdobné látky působily nepatřičně.

Gobelínové látky si zamilujete

Vánoční luxusní atmosféru umí navodit i úchvatné gobelínové látky. Jsou pevné, hodí se i jako potahové látky. Budou z nich ale i luxusní závěsy, ubrusy, prostírky a dečky. Mnohé jsou se zimní tematikou, či dokonce přímo s vánoční symbolikou. K sváteční atmosféře se však hodí i ty s abstraktními ornamentálními či dokonce s geometrickými vzory. Navodí slavnostní atmosféru bez zbytečného kýče.

♥ TIP

Objednejte si látky s vánočními vzory v e-shopu Bytema.cz. I méně zručná „švadlenka“ zvládne ještě do Vánoc ušít z těchto nádherných látek ubrusy, dečky, závěsy a další dekorace. Dejte se do šití!

Hotové dekorace s vánočními motivy šetří práci

Nestíháte, nebo nemáte doma šicí stroj? Na Bytema.cz si mnohé dekorace z krásných látek objednáte i hotové. Oblíbené jsou nejen ubrusy či prostírky, ale především polštářky. Ty s vánočními motivy navodí vánoční atmosféru ihned co je rozmístíte po bytě.

Krásné prostírky s vánočními motivy se hodí na slavnostní stůl i jako dečky. Koupíte je v e-shopu Bytema.cz.

Krásné prostírky s vánočními motivy se hodí na slavnostní stůl i jako dečky. Koupíte je v e-shopu Bytema.cz.

Dárky z látek budou všichni milovat

Ty z nás, které jsme maminkami, a současně to umíme se šicím strojem, bychom neměly zaváhat. Dětské látky z Bytema.cz nás vyzbrojí pro naše kreativní tvoření nádherných dárků pro děti. S bavlněnými a dekoračními látkami s dětskými motivy zvládneme vyrobit neuvěřitelnou plejádu krásných dárků pro naše děti. Těch osobních, ale i takových, které promění dětský pokojík k nepoznání. Za takovýto dáreček vás budou děti milovat. A opět – pořád je čas to vše stihnout.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail